Skocz do zawartości

A-26B Invader Italeri 1:72


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A Ty wiesz, że te „gołe baby” to może być całkiem fajny temat przewodni jakiejś kolekcji?

 

 

6eVzaQl.jpg

 

 

A modelik prezentuje się zacnie. Mam nadzieję że już niebawem zagości w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny !!!!

 

Dzięki

 

A Ty wiesz, że te „gołe baby” to może być całkiem fajny temat przewodni jakiejś kolekcji?

 

taaak, coś pomyślę

 

6eVzaQl.jpg

 

 

A modelik prezentuje się zacnie. Mam nadzieję że już niebawem zagości w galerii

 

Daleko mi do Twojego poziomu ale coś pomyślimy

Jakaś mała galeria powstanie

 

To już chyba ostatnie zdjęcia w warsztacie, czekam na nowe lufy, będę musiał pokombinować by je prosto i równo obsadzić na dziobie bo przy wyrwaniu plastikowych troszkę uszkodziłem "dziury".

W sumie pozostał do położenia jeszcze jasny wash i jakieś małe okopcenia, które nie wiem w jakim odcieniu zrobić przy takim malowaniu

No i na koniec mat.

 

QPxkV2j.jpg

7damTBP.jpg

LwDhVh8.jpg

g8aubI3.jpg

MUUzTjj.jpg

wZOif8E.jpg

 

I walka z washem

oFPq64F.jpg

sD95WAn.jpg

 

a właśnie, wiem o co miałem zapytać chciałbym pierwszy raz położyć linki ? pomiędzy ogonem a antenką, czy żyłka z wędkarskiego może być ? czy coś innego polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, samolot nie powinien być pomalowany na czarno. To nigdy nie jest czarne, chyba że w nocy, ale w nocy wszystko jest czarne To powinien być moim zdaniem mniej lub bardziej ciemny szary.

Wydaje mi się, że teraz dobrze by mu zrobił bardzo rzadki biały filtr, albo zabawa białym olejem. Przetarty potem nierównomiernie zrobi fajną, nieco zużytą powierzchnię . Potem czarny wash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, jednolicie czarny kolor w przypadku jakiejkolwiek skali, to chybiony pomysł.

 

Tak jak napisał kolega wyżej, to tylko w nocy jest czarne, poza tym na czarnym nic dalej nie da się zrobić. Najlepiej na bazę dać bardzo ciemny szary, dosłownie odcień lub dwa jaśniejszy niż czerń. Potem można i robić postshading czarnym, i rozjaśnienia szarym, dajesz sobie większe pole do popisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę taki "De cast" wyszedł

Jak się domyślam w ruch poszedł panellainer do czarnego kamo

Może spróbuj to jakimś szarym/ciemnoszarym lub brązowym panellainerem "zgasić"

 

chciałbym pierwszy raz położyć linki ? pomiędzy ogonem a antenką, czy żyłka z wędkarskiego może być

 

Ja używam żyłki 0,02mm ale tylko do solidnych masztów bo z czasem potrafi się delikatnie skurczyć i wygiąć maszt. Jeżeli to ma być połączenie "dziury" w kadłubie z usterzeniem to możesz śmiało ten patent stosować.

 

fIu93XX.jpg

 

Jest jeszcze nić elastyczna ale trochę "grubo" to wygląda

 

vRW7uj3.jpg

 

ale im bardziej naciągasz tym cieńsza się staje. Plus tego wynalazku jest taki że "przejmuje" wszystkie tyknięcia paluchem lub innym narzędziem w czasie pracy lub czyszczeniu z kurzu - nie zrywa się

 

patent trzeci - włos

 

2J791xm.jpg

 

ale do tego trzeba mieć "długowłosą" w domu (co prawda można i od sąsiadki ale co na to żona )

Jak z trwałością tego rozwiązanie to jeszcze nie wiem bo dopiero zacząłem stosować w tym roku więc jeszcze trudno określić ile to wytrzyma

 

Ps. Są tacy co stosują kocie wąsy na anteny w pancerce więc proszę mi tu nie kopać dołków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę taki "De cast" wyszedł

Jak się domyślam w ruch poszedł panellainer do czarnego kamo

Może spróbuj to jakimś szarym/ciemnoszarym lub brązowym panellainerem "zgasić"

 

chciałbym pierwszy raz położyć linki ? pomiędzy ogonem a antenką, czy żyłka z wędkarskiego może być

 

Ja używam żyłki 0,02mm ale tylko do solidnych masztów bo z czasem potrafi się delikatnie skurczyć i wygiąć maszt. Jeżeli to ma być połączenie "dziury" w kadłubie z usterzeniem to możesz śmiało ten patent stosować.

 

...

 

Jest jeszcze nić elastyczna ale trochę "grubo" to wygląda

 

...

 

ale im bardziej naciągasz tym cieńsza się staje. Plus tego wynalazku jest taki że "przejmuje" wszystkie tyknięcia paluchem lub innym narzędziem w czasie pracy lub czyszczeniu z kurzu - nie zrywa się

 

patent trzeci - włos

 

...

 

ale do tego trzeba mieć "długowłosą" w domu (co prawda można i od sąsiadki ale co na to żona )

Jak z trwałością tego rozwiązanie to jeszcze nie wiem bo dopiero zacząłem stosować w tym roku więc jeszcze trudno określić ile to wytrzyma

 

Ps. Są tacy co stosują kocie wąsy na anteny w pancerce więc proszę mi tu nie kopać dołków

 

Ja używam elastycznej nitki z rajstop. Też się fajnie napręża.

 

pUJgI8Km_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się zorientujesz, że te wszystkie "domowe" niteczki z rajstop żony, włosy sąsiadki czy wąsy kota to głupi pomysł, to kup sobie odpowiednią nitkę do modeli okrętów.

 

https://www.migjimenez.com/en/accessories/608-rigging-fine-003-mm.html

 

Coś takiego. Cieniutkie, elastyczne, z odpowiednim "fi" oraz się nie strzępi.

Dodatkową zaletą jest to, że kot się na Ciebie nie obrazi do końca życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kup sobie odpowiednią nitkę do modeli okrętów...

...która jest ni mniej ni więcej tylko odpowiednio konfekcjonowaną i wycenioną nicią używaną do produkcji pończoch. Warto zapoznać się z systemem oznaczania grubości nici DEN oraz sprawdzić ile wersji kolorystycznych takich pończoch jest na rynku, że nie wspomnę o cenach. Swoją drogą nie widziałem jeszcze postrzępionej nici z pończochy...

 

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupi pomysł

 

Nie, no Kolega nie przesadza

Słodka kawusia u sąsiadki jest jak najbardziej wskazanym przerywnikiem w ciężkiej pracy nad modelem. A jak komuś potrzebna krótka linka antenowa to nie koniecznie musi być z tych włosów pod czapką lub berecikem

 

niteczki z rajstop żony,

 

Kolega panDespota nie wyjawił do końca czy chodzi o rajstopy żony czy też żony sąsiada

 

kot się na Ciebie nie obrazi do końca życia.

 

Małe wyjaśnienie:

kocur wąsy gubi i wystarczy tylko podnieść z podłogi

Nikt tu nie wspominał że należy sierściucha złapać i wyrywać na siłę

więc raczej kot się nie obrazi, a poza tym jak mówi przysłowie:

 

"Nie gryź ręki co jeść daje"

 

 

Idea jak najbardziej słuszna

 

Idąc tym tropem to po człek siedzi i dłubie z hipsu, kartonu i innego badziewia jak można wydać kilkoma kliknięciami myszki kilkadziesiąt złociszy na dodatek od edka lub innego odlewacza żywicy

 

I na koniec tego humorystycznego wpisu proponuję Koledze Bengalowi zrobić linkę anteny z ...................... i pochwalić się efektem końcowym w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.