Skocz do zawartości
krzy65siek

Użycie BCG do klejenia blach?

Rekomendowane odpowiedzi

Wydawało mi się, że widziałem kilka postów w części okrętowej, gdzie ktoś pisał o użyciu BCG do klejenia części fototrawionych. Niestety nie mogę tego teraz znaleźć w wyszukiwarce.

Może ktoś napisać coś więcej? Używałem BCG do klejenia papieru i to jest niesamowity klej. Ale do mosiądzu? Zupełnie nie wiem jak...

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

też z chęcią popatrzę, jeżeli nie BCG to moze jakies inne sposoby na czyste klejenie blach? CA jest fajny ale różnie z tym bywa, przynajmniej u mnie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kiedyś kleiłem Wikolem (to chyba BCG?) szkło z aluminium - przyklejałem gwint do żarówki. Złapało i trzyma do dziś, ale wielkość spoiny jest o jakieś dwa rzędy wielkości większa niż przy montażu detali fototrawionych.

Niektórzy (ci, co spróbowali) chwalą klej światłoutwardzalny Bondic. Przezroczysty prawie jak woda, pozwala dowolnie długo manipulować elementem (zaleta w porównaniu z CA), po czym w trzy sekundy można go usztywnić (zaleta w porównaniu z Wikolem). Po zaschnięciu spoina ma wytrzymałość podobną do Wikolu i jest niewidoczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BCG to coś innego niż wikol (wikol to PVA chyba). To przezroczysty, płynny klej chiński sprzedawany w tubach (Brand Clear Glue). Przy odrobinie wprawy rewelacyjnie skleja papier dając bardzo trwałą i zupełnie niewidoczną spoinę.

Tylko nie wiem jak się to ma do PE.

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi