Jump to content
milczacy

Ilyushin IL-76MD Zvezda

Recommended Posts

Maski już naklejone, są odrobineczkę za duże, ale o setne części mm, więc nie czepiam się. Folia jest dość gruba/sztywna. Mam wrażenie że troszkę sztywniejsza niż Montex. Trzymają się, póki co, dobrze.

3cUUps9l.jpg

JVXGCq8l.jpg

hQI3LTal.jpg

ezmdi3Nm.jpg RN3DtDcm.jpg

'Popieściłem' trochę lampy pozycyjne na skrzydłach. Diodę SMD potraktowałem bezbarwną Tamką czerwoną i zieloną, następnie wkleiłem w wypiłowane końce skrzydeł.

Zalałem CA, wyszlifowałem, wypolerowałem. Jest chyba lepiej, niż fabryczne lampy(?)

Lampy dla mnie bomba . Muszę wypróbować kiedyś Twój patent.

Wiadomo że wygląda lepiej, nie wiedziałem nawet że jest możliwość zrobienia tylko kolorowej "żarówki" a wokół jakby przezrocze tak jak u Ciebie wypełniłeś CA

Silniki zaczynają "wyglądać". Muszę jeszcze troszkę im poróżnicować powierzchnię.

X50rHvLm.jpg?1 nkt6DYym.jpg?1 D13qC3sm.jpg?1

Wczoraj też model potraktowałem czarną bazą (Stynylrez)

98Kk6bTm.jpg?1 HfQUuOam.jpg?1

A dziś zaczynam kłaść kolory=biały i szary (widzę też, że jeszcze muszę poćwiczyć płynne ruchy aerografem )

nNu53mZl.jpg

1KecBK8l.jpg

RhY9UjRl.jpg

Na zdjęciu tego nie widać, ale na 'żywo' biały jest zróżnicowany, są miejsca jaśniejsze, ciemniejsze.

Y76c7Arl.jpg

Jak zrobić obicia jak na poniższym obrazku - chipping fluid? Chodzi o pomarańczowo/czerwone końce skrzydeł.

CIvWEiV.jpg

W dobre ręce trafił.Masz do niego zacięcie.

Końcówki skrzydeł zrobiłbym solą.

Końcówki mozna jeszcze zrobić, tak, że pomalować najpierw jaśniejszym, potem cienka warstwę ciemniejszego, i przetrzeć papierkiem sciernym, ale trzeba to robić sposobem, żeby fajnie wyszło. Dobrze jest sobie, gdzieś na boku próbę zrobić, i ta druga warstwę machnac delikatna. I generalnie najlepiej pierwsza-jaśniejszą warstwę pomalować pędzelkiem, żeby była nie równa, a ta ostatnia -ciemniejsza juz aerkiem.

Mój Ty Złoty - dzięki za docenienie moich 'wypocin'. Metody na sól niestety nie znam, więc albo mi wyłożysz kawę na ławę, albo nie będę mógł jej zastosować.

Spitonie - coś podobnego próbowałem robić na moim pierwszym ILe-76, ale troszkę się boję braku kontroli w tym procesie. Na szczęście końcówki skrzydeł to bardzo małe powierzchnie, więc może będzie to najlepsze na ten moment.

Dzięki Panowie za inspiracje - będę próbował

Z tego co pamiętam to soli się pomalowaną powierzchnię,a następnie nanosi kolejną barwę.Sól zmywasz i masz nieregularnie przebarwieni farby.

Robiłem to raz i wyszło ok,ale nie pamiętam jak ta sól się trzymała,czy strumień z areo jej nie zdmuchiwał.

A tradycyjnie na lakier do włosów? Psiknąć trochę lakieru w jakiś pojemniczek i nanieść cienkim pędzlem/wykałaczką na pierwszą warstwę?

Zanim dotrę do końców skrzydeł, prace trwają w innych miejscach.

Chociażby przy stanowisku strzelca

I0X8DWMl.jpg

I na kadłubie

pskclZ8l.jpg

Tu skrzydła dołożone 'na sucho'

d5aDhLcl.jpg

Zaczyna to wszystko przypominać samolot

fajnie wyszło ,_))

Ponieważ moje kobiety nie używają lakieru do włosów musiałem zdać się na metodę 'papiery ściernego'. Wyszło, jak dla mnie, akceptowalnie. Efekt jest delikatny i mi pasuje (thx Spiton).

wYX68Uhl.jpg

hxBK2a6l.jpg

Długo się zastanawiałem czy elementy malowane na niebiesko robić od masek czy skorzystać z kalkomanii. Wybrałem kalki i nie żałuję. Kalkomanie Zvezdy doskonale się kładą, świetnie reagują na płyny (Microscale). Efekt jest OK.

oJAwl3Yl.jpg

Położyłem dziś kalkomanie niebieskich pasów ciągnących się przez całą długość kadłuba. I coś mi się nie zgadzało. Po analizie zdjęć okazało się, że za nisko zrobiłem dolną szarą połowę. Będę musiał domalować kilka mm na całej długości

DdXv1csl.jpg

k76xZTGl.jpg

Czułem, że maskowanie na położonej kalkomanii to proszenie się o kłopoty, mogło jednak być gorzej. Spróbuję wyretuszować resztkami kalkomanii - mam nadzieję trafić na odpowiedni kolor, lub podmalówką, ale ciężko będzie dobrać kolor.

jHotIXil.jpg

Bardzo fajnie wychodzi ten Ił, co mnie cieszy bo to piękny samolot

Po powrocie z ferii ćwierć dnia poświeciłem kołom. Przy tej ilości kół nie dziwię się, że IŁ-76 mógł z powodzeniem lądować na polowych/gruntowych lotniskach.

RC8wTVkl.jpg

Przykleiłem też górnopłat oraz statecznik poziomy, ale nie mam zdjęcia.