Jump to content
DarkWing

F-15C Eagle - TAMIYA - 1:48

Recommended Posts

Witam

Kolejny 1:48.

Tym razem F-15C Eagle. Mimo, że to Tamiya, to jednak jest to wypust z "dolnej półki" tego producenta, o czym świadczy niska cena. Spasowanie poszczególnych elementów pozostawia nieco do życzenia jeśli pamięta się czyj to produkt ale ogólnie można powiedzieć, że jest na średnio-dobrym poziomie. Linie podziału blach dość delikatne, miejscami zanikające - wymagały pogłębienia. Kalki dość ubogie - podstawowe napisy eksploatacyjne na kadłubie, brak kalek do rakiet... szkoda.

Producent zaproponował model w 3 wersjach oznaczeń, ja wybrałem samolot dowódcy 33-go Taktycznego Skrzydła Myśliwskiego z operacji Pustynna Burza z roku 1991.

Malowanie w całości z aerografu farbami Tamiya. Po raz pierwszy zastosowałem specyfik Panel Line i jestem w 100% zadowolony z efektów (dotychczas używałem rozcieńczonej farby akrylowej z różnym skutkiem).

Model na szarym tle

CXv16IA.jpg

5Qs6AoF.jpg

mmMEFNc.jpg

Ha7dLEA.jpg

qUfgymf.jpg

qq7MO8v.jpg

mdUQVwX.jpg

A5phYr0.jpg

S5IeEv2.jpg

LJ1Zto0.jpg

a3TLUPH.jpg

AR6J3EW.jpg

wUGOMAT.jpg

CugETdT.jpg

NZOeQhl.jpg

Model na czarnym tle

Uzq2Lqd.jpg

2DeOGiP.jpg

vHaVDl5.jpg

DftY1yw.jpg

Na koniec dwie fotki "w terenie"

Lot nad zatoką...

DRPeaqR.jpg

i nad miastem

jcWxRv0.jpg

• Like 2

Ładnie i czysto go pomalowałeś, miło się ogląda.

Ale gorzej z silnikami, bo one takie ciemne raczej nie są, tam jest trochę przepalony tytan, znacznie jaśniejszy metal.

Ale model bardzo udany.

Rewelacyjne zdjęcia. Model jak na tak ubogi zestaw wyszedł Ci bardzo ładnie. Jedynie te dysze faktycznie trochę ciemne. Poza tym bardzo ładny modelik.

Super ! Do jednej rzeczy się można tylko przyczepić - Amerykańskie F-15C/D nigdy nie latały z tymi wynalazkami pod skrzydłami obok zbiorników paliwa - ALQ-119 to wynalazek który jest pod każdym względem słabszy i mniej zaawansowany od systemu ECM który został "wbudowany" w F-15 C/D a potem również do większości A/B użytkowanych przez gwardię. 

Wykonanie pierwyj sort !! 

Super model! Bardzo dokładne i staranne wykonanie. 

Model ładnie zmalowany, jednak nie podobają mi się dysze i metaliczne elementy wokół.

Coś w kierunku koloru titanium bądź chrome byłoby o niebo lepsze.

Super samolot. Podoba mi się.

Zrobiony poprawnie, czysto pomalowany. Przydałoby się trochę zróżnicowania powierzchni, trochę brudu tu i tam, ten czarny łosz w liniach podziału razi. Ogólnie robi bardzo "kartonowe" wrażenie.

Cześć.

Też go kiedyś zrobiłem. Pomimo negatywnych opinii samego zastawu ja go dobrze wspominam. Dodatkowo od siebie wydrapałem linie podziałowe usterzenia poziomego, wypukłości wygładziłem.

Hej.