Jump to content
enten

Renault FT17 RPM

Recommended Posts

Po zmaganiach z materią czas na spóźnioną galerię.

Model RPM, gąski meng, trochę własnych...

8yLpOzS.jpg

iEUUs3l.jpg

fteRcnp.jpg

podziękowania dla Tomka Hejmo i JanuszaF

Pamiętam takiego z Małego Modelarza, trzydzieści lat temu próbowałem sklejać. Podstawkę mu dorób, bo taki smutny bez niej stoi.

Bardzo mi się podoba, szczególnie brudzenie na "łączniku poziomym" pomiędzy kołami napędowym i napinającym - widać "granulację" błotka - to lubię ( nie lubię błotka typu "masło" ).

Troszkę brakuje brudzenia na gąskach ( przynajmniej, tak to widać na zdjęciu nr 3 - z tyłu zabrudzenie, a czym bliżej przodu zabrudzenia brak - może to kwestia oświetlenia... ).

Podoba mi sie, bardzo ładne malowanie, świetne kolory, wiem że ten model to ciężka sprawa...

Uwagi.

W paru miejscach na łączeniu płyt dziury ale zdaje sobie sprawę jak to trudno naprawić, brakuje washa np.na belce kół podtrzymujących (powierzchnia jednolita) oraz tytuł (powinno być samo FT). Pozdrawiam!

Wiem co to za ból, mój po 2 miesiącach nadal leży nie skończony. Mnóstwo roboty jest ze spasowaniem. Ładne malowanie, spasowanie tak jak koledzy wyżej napisali, no i masz wydech odwrotnie przyklejony.

Jak się chce to i z RPM-u można coś fajnego zrobić.

Bardzo fajne malowanie. Kolorki mi się podobają.

Co mi nie pasuje? Te szczeliny kierowcy.

Nie wiem czy takie szerokie są w modelu, czy je poszerzyłeś, ale w realu mają może z 0,5 cm szerokości.

wbVFDcO.jpg

Pięknie dziękuję za zainteresowanie i opinie!

Marcinie, Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem

Mr_hanky, wydech jest odwrotnie wklejony, właściwie to przerobiony. Końcówka wydechu z drugiej strony to polska modyfikacja.

Jerzype, faktycznie łaczenie czasami nie poszło po mojej myśli.

Rack, docelowo chciałbym umieścić go na małej winietce. Takiej sielankowej polskiej łączce z piaskową drogą.

Jarku, szczeliny są "fabryczne". Nie miałem pomysłu jak je poprawić. Miałem też problem ze spasowaniem płyt w okolicach włazu kierowcy. Tu tez nie jestem do końca zadowolony.

Mr_hanky, wydech jest odwrotnie wklejony, właściwie to przerobiony. Końcówka wydechu z drugiej strony to polska modyfikacja.

Faktycznie! Zwracam honor.

Podoba mi się. Może bym wydech jeszcze trochę pokolorował jakimiś ciemniejszymi odcieniami.

@enten

Myślałem, że nie odpowiesz już na komentarze ...od lutego pięć miechów a tu nagle odpowiedź, lepiej późno niż wcale:P

Co do kolorów FT...

Zrobiłem niedawno kilka wozów z września (może kiedyś się odważe na galerie :P) i warto powiedzieć o kwestii różnic w malowaniu pojazdów WP, którą wielu pomija. Pojazdy starsze miały regulaminowy oliwkowy a po zmianie regulaminu miały nanoszone pasy piaskowe i brązowe, co da się na zdjęciach zauważyć. Późniejsze dostawały już piaskową bazę. Najlepiej to widać na ciężarówkach, choć niektóre mogły być pomalowane na nowo np. Vickersy z Żurawicy. Mam także wrażenie, że niektóre FT spod Brześcia mogły mieć ciągle oliwkowe malowanie.

jaka skala ??

Co do kolorów FT...

Zrobiłem niedawno kilka wozów z września (może kiedyś się odważe na galerie :P) i warto powiedzieć o kwestii różnic w malowaniu pojazdów WP, którą wielu pomija. Pojazdy starsze miały regulaminowy oliwkowy a po zmianie regulaminu miały nanoszone pasy piaskowe i brązowe, co da się na zdjęciach zauważyć.

Poproszę jedno, "malutkie" zdanie w pism, regulaminów, norm z tamtego okresu, że coś takiego było. Ja jeszcze nie spotkałem.

Wyciąganie wniosków z czarno-białych zdjęć to wróżenie z fusów. Razem z piaskiem i brązem wszedł nowy zielony.

Pomiędzy jednolitym malowaniem "ochronnym" a trójbarwnym był jeszcze kamuflaż "japoński".

@Jarekk

Dzięki za odpowiedź, zdaję sobie z tego sprawę, jednak najprawdopodobniej takie malowanie występuje i pozostaje nam niestety jedynie wróźenie z fotografii. Widac to np. na pojazdach ciężarowych, gdzie układ pasów piaskowych i ciemnych (być może to pojedyncze przypadki, ale jednak one są), swoją drogą niewiele widziałem pojazdów wojskowych nieopancerzonych pomalowanych na japońca :P

... jak napisałem najwyraźniejsze takie przypadki są właśnie na ciężarówkach i ciągnikach np.c4p

Podoba mi się! Klimatyczny!