Skocz do zawartości
czesiek

New Jersey 1/350. Tamiya

Rekomendowane odpowiedzi

Słowo się rzekło, więc alleluja i do przodu, jak mawiał ktoś z nawiedzonych..

Co mamy w pudle...Kilkanaście ramek części, instrukcja, dwustronny schemat malowania, kilkustronicowa książeczka historii okrętu, oddzielna instrukcja do wykonania radaru i anteny z PE oraz 3 arkusze PE Eduarda i 1 Tamiyi

sF3Vg7il.jpg

Instrukcja jak to u Tamki czy Aoshimy, pokazuje kolor każdej części, więc bez domysłów co i jak

TEzdL6il.jpg

Schemat malowania zrobiony jest w skali 1:1 w stosunku do modelu, Dla mnie duża pomoc, bo jeśli nawet coś trudno rozgryźć z instrukcji jest na schemacie...

6hjDVc7l.jpg

ts0kQEal.jpg

Żeby starego ciemniaka nieco oświecić i podpowiedzieć mu c o robi, w ksiażeczce o okręcie zamieszczono fotkę z nazwami podstawowych elementów wyposażenia/uzbrojenia

wQjeHHPl.jpg

Na razie tyle...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cudownie! Toż to także element popkultury pokolenia lat 80! Łza się w oku kręci... Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Owszem, owszem i nie tylko 80-ych...

To jest wieża art. 16 cali z doskonale widocznymi drabinkami

zNya7yMl.jpg

SIzdHA0l.jpg

To są drabinki przewidziane w to miejsce Przez Edka

tKfHyk4l.jpg

Moim zdaniem, brak sensu w darciu istniejących i wklejaniu blaszek. Blachy są bardzo delikatne i widoczność tych akurat drabinek byłaby zupełnie

nieporównywalna z istniejącymi. W innych miejscach ma to sens, gdyż plastikowe są ledwie zaznaczone

Takie mam zdanie, ale chętnie wysłucham Waszych opinii

P.S. J-23, odbierz pocztę (PW)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czesiek, różnica jest ogromna! Wiem, że trudno jest to wyciąć i przykleić, ale uwierz mi - nie pożałujesz włożonej pracy!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde, dla wyjaśnienia...Te drabinki to nr 57(sorki za jakość fotek) i dodam, że są one przystosowane do wklejenia na płask, więc również odstawać nie bedą...Czy nadal podtrzymujesz swe zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście że tak, przecież te plastikowe gluty są koszmarne...... W '84 może i robiły wrażenie, ale to już nawet nie to samo tysiąclecie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gała,Voyteque...Skoro tak twierdzicie, to co mam zrobić-zdzieram i kleje blachy. Dzięki Wam za "czuwanie". Nie mam co prawda jakiegoś specjalnego narzędzia do takich prac, ale skalpel i iglak musza wystarczyć. Jutro to załatwię

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do zdzierania mogę polecić "prostopadłe" ostrze (w wątku japonki jest foto jak niSZcze listwy linoleum) - to OLFA KB4-F/5. Ostrze ładnie trzyma poziom.

Blaszkowe drabinki tak na prawdę wcale nie muszą być "na płask"... Można się zabawić (przyda się zaginarka) i zagiąć pod kątem prostym zakończenia (mini odcineczek) i po przyłożeniu masz drabinkę "przestrzenną", w małej odległości od płaszczyzny - jak w realu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam Missouri z tymi blachami. Drzyj Bracie te plastikowe gluty. Wycinasz drabinke PE, lapiesz w pęsetę samozaciskową, tak zeby tylko końcówka wystawała i drugą pęsetką zaginasz pod kątem prostym same trzonki. Na klej CA i miód malina. Efekt bez porównania, powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

racja - taka piękna łajba to nie ma co iść na łatwiznę.

Poza tym to zawsze zdobywanie doświadczenia w dłubaniu z blacharką

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obawiam sie, może niepotrzebnie o jedna rzecz...Te akurat drabinki mają 10 mm długości.Jeżeli będą "podparte" do podłoża końcówkami u góry i u dołu, to zastanawiam sie, czy na środku nie będą sie zapadać. Wtedy byłyby wygiete w łuk i byłoby zupełnie paskudnie...

Angus, robiłeś na tym zestawie, czy możesz mnie oświecić?

J-23...sprawdzałem to ostrze, wygląda jednak na to, że nie pasuje do moich potrzeb. Ono ma 8 mm szerokości, natomiast odstęp pomiędzy mocowaniami luf (tam gdzie są te drabinki do wydarcia) to skromne 4 mm. Szukam ostrza o takiej szerokości, ale nie znajduję...Moę ktoś podpowie coś innego?

Sory, że głowę zawracam, ale nigdy sie w takie coś nie bawiłem...Ostatecznie przyjdzie sie mocno pomęczyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czesiek, nie będą się zapadać, gwarantuję i nie klej ich na płask. Zwróć uwagę, że nóżki na końcach ma dłuższe, zapewne z drugiej strony masz linię zagięcia.

Powodzenia! Będzie zabawy z tym trochę,ale za to 100 pkt. do FEJmU!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem kurde, co to za twór ten FEJ, czy JEJM, ale przekonałeś mnie .Siadam do darcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda to tak. (pociągnięta leciutko surfacerem i jeszcze wilgotna więc nie dziwcie się że kolor inny ).Mam nadzieję, że o to chodziło w tej zabawie

hX8hqBzl.jpg

5MmqGR9l.jpg

P.S. Ale zabawy to faktycznie od cholery tym bardziej, że nic takiego nie robiłem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdaje mnie sie czy jedna drabinka jest krótsza? Ogólnie chyba sam widzisz jaką różnice zrobiły te blaszki. Po co sikałeś surfacerem przed blachami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Kurde! no jest krótsza, czy Ty Gała musisz wszystko widzieć? Widziałem że tak jest, wymienię bo drabinki chyba znajdę.Różnicę widać, mieliście rację.

P.S. Klej do drabinek jak i relingów nakładam drucikiem 0, 3 mm. Czasami jest dobrze ale momentami mam wrażenie, że bierze sie go jednak za dużo, Znalazłem jakiś 0,2 i tym razem bierze chyba za mało, trzeba próbować po kilka razu. Coś robię źle, może stąd właśnie bierze sie część problemów z relingami

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szydercza Gała i Pułkownik Mitrofanow widzą wszystko, satelity, CIA i GRU sie chowają

Nie odpowiedziałeś na pytanie o surfacera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Były jakieś rysy po wydarciu drabinek, więc żeby była równa warstwa, pociagnąłem całą wieżę, Wtedy nie dam podkładu. Cofnij sie proszę do poprzedniego postu, został poprawiony...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakładam ze to pytanie o to co ja robię?

Ja najpierw łapie sobie blaszkę na BCG albo PVA, potem łapię glutem w wybranych miejscach drucikiem 0.1 albo nawet cieńszym kiedy pracuje z olinowaniem z drutu 0.06mm. A podkład czy surfacer dopiero po blaszkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i wszystko niby jasne, dzięki wielkie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No trzeba będzie tu zaglądać. Z "polowaniem na Czerwony Październik" w ręku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapraszam , zapraszam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czesiek - dobrze jest

Sam widzisz że lepiej teraz te drabinki wyglądają. Jak to mówią "pierwsze koty za płoty" - ostatnia wieża wyjdzie ci najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki chłopaki za dobre słowo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi