Jump to content
czesiek

New Jersey 1/350. Tamiya

Recommended Posts

Nie wiem czy jeszcze się da to zrobić, ale już wiem o co biega

Oczywiście tyczy to się też wież artylerii średniej, jak nie będzie się ścierało to podziałaj patyczkiem lub

pędzelkiem nasączonym white spirytem ( ma być wilgotny, nie mokry ) bo wszystko zmyjesz.

Dalmierze na wieżach artylerii głównej raczej powinny być w kolorze wieży, a nie w gun metal...

Pozdro

Może i masz rację, ale to Tamka wymyśliła taki kolor, a mnie nie razi, więc pozostanie. Spróbuję jakoś ścierać te plamy washa, zobaczymy co wyjdzie...Dzięki!

No widzisz sam jak to jest...Starość nie radość, przychodzi chyba pora by zająć sie czyms innym...Oczywiście masz rację, tylko szybki z przodu...Ehhhh...Fajnie, że ktoś na forum zawsze wyłapie takiego byka, dzięki

Jest chyba tak ,jak pisze blacman. Kiedy to robiłem,jakos dziwnie ciężko spływał, choć w buteleczce wydaje się tylko brudna wodą. Ale to ewidentny brak wprawy i rozeznania. Myślę że jakoś z tym poradzę. Gorzej ze zmyciem tego co zbędne, bo pędzelek nasączony (tylko wilgotny!) albo zmywa wszystko albo nic. No nic popatrzymy, a pierwsze koty za płoty...

Jak juz pisałem, dobrze że są ludziska którzy jakoś prostują te wszystkie babola. Dzięki

Pomaleńku, w doskokach pomiędzy pobytem w szpitalu a odpoczynkiem w domu, jakoś skończyłem ten model. Brakuje może jakichś domalowań, drobnych poprawek i sido, ale wrzucam fotki bo nie wiem, kiedy nadarzy się ponowna okazja. Wygląda to tak:

Nieco bałaganu na pokładzie należało jednak zrobić

iY1g7Swl.jpg

9w4CMOXl.jpg

EhvnGGul.jpg

AGtCg5xl.jpg

Dalej starałem się utrzymać jakiś ład

kW5UtVnl.jpg

37RHKx8l.jpg

uTtBstRl.jpg

Avr0QmCl.jpg

efxSW3Hl.jpg

HEwdYbRl.jpg

HVc3T9kl.jpg

f2ROMfxl.jpg

cr74dnPl.jpg

G8Ir0FHl.jpg

z9HmJmUl.jpg

4U48aFKl.jpg

BcPTUNil.jpg

EY16hkml.jpg

nZsG96kl.jpg

Wybaczcie proszę tło, układ fotek itd, ale po prostu nie mam głowy tym sie zająć...

Mam nadzieję, że do usłyszenia/zobaczenia wkrótce, przy pięknym japońskim okręcie. Szkoda tylko, że nie będzie do niego blach.

P.S. Będę wdzięczny niezmiernie za wszelkie sugestie,podpowiedzi i pomoc, co i w jaki sposób da się ulepszyć/poprawić/uatrakcyjnić w sytuacji braku blach i luf. Mnie chodzi po głowie usunięcie plastikowych schodków i drabinek i zastąpienie ich tymi od Abera. Wiecej pomysłów na chwilę obecną ...brak

Pozdrawiam wszystkich, którzy tu zajrzą...

Tak się zastanawiałem przy otwieraniu wątku coś tam zmajstrował przez tą dłuższą chwilę ciszy i nawet przez myśl mi nie przeszło że to może być finisz

Jak widzisz Bartku, jakos dobrnąłem do końca...

Trudno mi zrozumieć panującą na forum ciszę, a tak serio to w ogóle nie mieści mi się to w głowie...Fakty są takie: powyższy post zamieściłem 06 kwietnia, w piątek dziś mamy 15 kwietnia. Przez te 9 dni mój wpis czytało ponad 400 osób i aż jeden Bartosz coś napisał...

Rozumiem, że to co zrobiłem ma braki, może się nie podobać, więc powinny pokazać sie głosy nagany, wybrzydzania, różne uwagi negatywne, podpowiedzi co zepsułem i jak ewentualnie to poprawić. W końcu po to to forum istnieje, do wymiany doswiadczeń, dzielenia sie wiedzą, do podpowiedzi i choćby najdrobniejszych wskazówek. A tu zupełna cisza! Raczej nikogo nie obraziłem,więc ie chodzi tu chyba o moją osobę, bo przez ten czas pojawiło sie na tym forum (mówię o okrętach, raptem kilkanaście głosów). Już kiedyś pisałem, że to forum zaczyna obumierać i niestety, ale moja opinia zaczyna się potwierdzać.

Chłopaki, co sie dzieje??? Wiosna niczego nie tłumaczy, jeśli chodzi o aktywność na forum, bo skoro wchodzi się na nie to znaczy że sie je czyta, coś mnie tu zainteresowało, prawda? W czym więc problem,by odpowiedzieć na stawiane przez forumowiczów pytania? Owszem, wielu z nas po prostu nie wie pewnych rzeczy i wzwiazku z tym trudno od nich tego wymagać. Ale są tu starzy wyjadacze, osoby, które zjadły zęby na modelarstwie i to właśnie jest najgorsze, że one również milczą.

Napisałe w poprzednim poście:

"P.S. Będę wdzięczny niezmiernie za wszelkie sugestie,podpowiedzi i pomoc, co i w jaki sposób da się ulepszyć/poprawić/uatrakcyjnić w sytuacji braku blach i luf. Mnie chodzi po głowie usunięcie plastikowych schodków i drabinek i zastąpienie ich tymi od Abera. Wiecej pomysłów na chwilę obecną ...brak

Pozdrawiam wszystkich, którzy tu zajrzą..."

Nie mam pretensji, że nikt nic w tym zakresie nie podpowiedział, nie sprostował mego pomysłu...Nie mogę jedynie pojąć, że naprawdę z tak dużego grona nie znalazła sie choćby jedna osoba, racząca choćby napisać:" chłopie poszukaj, poczytaj i nie zawracaj gitary "). Tu leży właśnie problem: Mam kilka pytań dotyczących kolejnego modelu, japończyka, ale tak serio to dochodzę do wniosku, że nie ma sensu pisać i pytać, skoro wszystkim czytającym ( w tym osobom mającym wiadomości i mogącym pomóc) ciężko nieco poklikać...Wahałem się z założeniem warsztatu New Jersey z tych właśnie względów i dla tych samych przyczyn głęboko się zastanawiam, czy założyć kolejny

No cóż, wygląda na to, że szukać pomocy należy u tych paru wspaniałych osób z forum,(one wiedzą, że to o nich piszę), które nie wahają się udzielić i zwykłej porady i daleko idącej pomocy. Tylko ile razy można komuś zawracać gitarę?....

P.S. Może te kilka słów obudzi większość z nas??? Oby...

Model wykonales fajny, jednak ja patrze na modele w skalo 1/700 i 1/350 tylko z podziwem dla wykonawcy, za cierpliwosc i wytrzymalosc. Juz modele w 1/200 robie tylko z sentymentu do mojego Taty, on dlubal caly czas w tej skali. Ja widze model dopiero w 1/72 i tez ta skala ze wzgledu na sporo mozliwosci z uzupelnieniem w dodatki. Docelowo chce budowac w 1/35 oczywiscie miejsce jest bardzo wazne.

Wlozyles bardzo duzo pracy i to co powinno byc najwazniejsze, ze Ty jestes zadowolony, ze Tobie sie on podoba

Nie czekaj dalej na pochwaly tylko bierz sie za nastepny model.

Odpowiadanie wciąż na te same pytania i ocenianie tych samych błędów jest równie bezcelowe, co nudne. Stąd brak wpisów których się domagasz

Edited by Guest

Ojjj Gała... Nie o wpisy w moim wątku tu chodzi, wiesz doskonale. To tylko przykład, że na forum zapanowała pucha. Sam zreszta się przyjrzyj ile postów było na forum jeszcze rok, pół roku temu w okresie np. tygodnia, a ile jest teraz. O tym mówię, a nie o wpisach mnie dotyczących. Ja sie przyzwyczaiłem do tego, że nie ma ich za dużo odnośnie mojej osoby. Spójrz ile postów jest np. miesięcznie od choćby Marcina Rogozy, od Ciebie, Blacmana, Dorotki i wielu, wielu innych, znanych forumowiczom osób. Nie możesz zaprzeczyć, że cos jest nie tak., że zmieniło się na gorsze. I nie o znudzenie tymi samymi odpowiedziami tu idzie, bo jeśli nudzą kogos wpisy Pana X to jest jeszcze Pan Y, w zasadzie powinien być, bo też nic nie pisze. O tym mówię Gała. Mówię też o tym, że znudzeniem nie wytłumaczy się braku odzywki wśród paruset osób, choćby nie wiem jak znudzonych,bo ten naprawdę znudzony do nudnego wątku w ogóle by nie zajrzał.

Może warto sie zastanowić nad zmianą formuły forum, nie wiem,są tu koledzy z duużym stażem, którzy działają tu od dawna, może Oni się wypowiedzą. Byłoby szkoda choćby dla takich laików jak ja, gdyby to forum miało wygladać tak jak aktualnie. To prosta dróżka do samounicestwienia.

Może jestem w błędzie, ale wyrażam jedynie swe obawy odnośnie przyszłości forum w takiej wersji w takiej formule jak obecnie. I tak proszę to odbierać, a nie jako jakieś żale, że nikt mi nic... bo to bzdura. Wiele z tego forum wyniosłem, od Ciebie Gała, również i dobrze o tym wiesz. Więc zastanów się, może w tym co piszę jest jakaś nutka, której nie zauważyłeś...

P.S.

A-51... Przeczytałem Twój wpis po wysłaniu mego postu stąd poprawka: Nie czeaakałem na żadne pochwały, raczej przeciwnie... Jeśli już czegoś oczekiwałem to sugestii na prośbę zawartą w postscriptum .

Nie wiesz że FORUMY wszelakie to przeżytek? Teraz sie wrzuca na fejsa i od razu jest fejm i lajki, a nie ma zrzędliwej gały, która pisze że wiszą gluty albo że pomalowane ławkowcem Bo ja niestety nie potrafię przejść obojętnie obok czegoś takiego w tym dziale. Gluty na samolotach i czołgach nie wzbudzają u mnie emocji Poza tym to chyba tylko w naszym dziale zredukowała się liczba wpisów dotyczących otFierania CZipsUF i popcornu. Nie powiem debilizmy wprowadzają luźniejszą atmosferę, ale nie zastąpią bardziej sensownych treści. Ponieśliśmy i inne straty, jak choćby Janusz.... Tak wię zamiast jędolić, trzeba modele lepić i pokazywać, albo ostatni gasi światło.

No widzisz, zaczęło docierać to, o czym mówię: o jakiejś martwicy na forum. Wystarczy spojrzec na dane statystyczne...jeśli rekordowo było na forum ponad 300 osób jednego dnia, a teraz mamy kilkunastu czy dwudziestu kilku...Piszesz: "Tak wię zamiast jędolić, trzeba modele lepić i pokazywać, albo ostatni gasi światło." Myślę, że akurat moje pisanie niewiele tu zmieni, choć ilości postów wstydzić się nie muszę. Dla ozywienia tego foruma potrzeba zaangażowania ludzi Twego pokroju: świetnych w modelarstwie, potrafiących i chcących pomóc innym, podpowiedzieć, pokazać itd,itp. Poza nielicznymi wyjątkami niewielu tu takich ostatnimi czasy. I tylko tyle chciałem powiedzieć. Po prostu zwyczajnie mi żal, że coś się tu porąbało, brak życia, jakiejkolwiek inicjatywy by cos się tu dało ruszyć. Juz wspominałem, że to z tego forum dowiedziałem i nauczyłem sie najwięcej o modelarstwie i przykro mi sie robi, że ta "szkoła życia" obumiera...Mam nadzieję, że moje słowa obudzą jakąś chęć udzielania się, pisania choćby w duchu negatywnym,ale wlania jakiejś iskry życia w te strony

Pozdrawiam wszystkich "śpiochów"

Że tak powiem.. jestem na forum względnie nowy i bez większego dorobku ale Czesiek, proszę Cię, trochę biadolisz! Masz rację, jest mniejsza aktywność ale jest. Słusznie Gała pisze, Fejsy i inne samouwielbiające się portale odciągnęły wielu...

Ale jeśli potrzebujesz merytorycznej uwagi, krytyki, mimo wszystko znajdziesz ją tu.

Zauważ, że jeśli ktoś zadaje pytanie konkretne to z reguły forum szybko reaguje. Więc nie ma aż takiej martwicy jak myślisz.

Co do New Jersey... Czesiek, krótko.. widać ogromny postęp jeśli chodzi o blachy. Samo klejenie jest na prawdę na przyzwoitym poziomie, sam widzisz. Niestety widać ogromne tempo i pośpiech w kwestii malowania i to psuje finalny efekt.

Dość często piszesz, że ze zdrowiem i ręką są kłopoty i może z tego wynika pewna ostrożność w krytyce. Przynajmniej u mnie... Szczególnie, że używasz pYndzla a nie areo.

Ale mnie nie chodzi o New Jersey, Hans. Albo nieuważnie wczytałeś się w całość, albo nie przyjmujesz do wiadomości choćby wymowy liczb...

Ale to zupełnie nieistotne. Napisałem to co widzę i czuję na tym forum od dość dawna. Możesz i inni również uważać inzcej, każdy ma prawo do swego zdania. Chciałbym sie mylić w swej opinii, czas pokaże, kto ma rację...

P.S.

Czy mam rozumieć, że gdybym używał aero i miał sprawną rękę to odważył byś się na ostrzejszą krytykę? naprawdę to nie powinno nikogo powstrzymywać od pisania prawdy i wyrażenia opinii zgodnej ze swym odczuciem, tak więc wal śmiało. Mnie np. podoba sie i to bardzo to co robię, pomimo błędów, jakie robię i jakich jestem świadom.

Ale to nie tego dotyczył mój post, więc skończmy ten dyskurs

... jakoś skończyłem ten model.

To ja się pytam gdzie jest galeria?

A opinie? Chcesz to masz. Jak na kondycję w jakiej się znajdujesz to wydaje mi się że całkiem dobrze. A czemu mi się wydaje? Bo fotki słabe. I tu nie ma wytłumaczenia, że jestem chory itp. Niestety jak się chce dostać rzetelne opinie to trzeba to pokazać. Poniżej masz moje pseudo studio do zdjęć. To się da naprawdę zrobić.

Dd2V00zHncwOiERuch-nQ4LCiwH51cQL0mqtrYUzJQkAlhAmoEp1rxMk3GgOIV8SKQ8wt9zYnUcC_PCHrphMaRV51x5E84G7Q7PKsy1qTrcRDGcRGK8QwMbcAN1M78j7R6TPbJpJQOB6shHL1j5l8FpbSQeCdIzeyJezT27Q34HmMq1KUpCLjaJEciBX79KXtdFe3-9y3YN4VuKrskU6QgsHBdlnU_uGgeqRRvR_x5d1OkE1zpTKm_cn3SyIeeccHacbuH1awZKaL3sTplfjWnRhbf9bRhKzw5i6t7llTJF36NDeSt1Zycxem3r9OBpt-1AUBlzqWZaJTJ-4kmxOkgCcikxYgR60m_HD73ahsnUTZjv94hhVJRzVx2-W0XUx7c0VXjzpxCzmfSdEXjXfDjcje1LrQ_tDI5J_izrmO1q9JklOwndI9bV4bzcXJuA3Lhkg-YdjrWDsS4MhEh_X3bmilK1mDgS2uoCCIV2PYApC-y5w1B3IhdvPk7RUMNF4grpVGxTcvKxDdSqVtMq4UOMl0YxXZugAazFJA0frG1aayvzaB7VVz_ETg6Xr-s1cHzLYwJRPAwFQOMNnTT2qShjS1rMxCbpwnIhVPy8=w1024-h682-no

I tak wygląda fotka.

Gbur37s1QBsdD1IpXm6gRdi6VaYQAW1NCVVAFA9WA9HO7BjuFlINu4FxU62vpOr1Kte1k4H_d4BeKTulWPZR3Tfm9FLTfaH4xFWEZJeNoSi7uy4mux8IE6i0dX5PLBbCjR9ObMG5_jnbWdOJeJSxf1jkTz4Dr2CHWD5VAL9zI5WU6cvwknpyI_TUokXwY1LjyO8b8JIsW5oHrBji5mLQGxmPiR7cXYQy4xuGlvmG48Db5fL6HjlqbORbPFjtGgk9u_PVs4sTWgK8aDemW8uK3jlDkxYwU-XAsQa2t9n4GXG_EWKg37BQ4hW4C0jVKjW2pHrRdBHaoJrDOjul2VAhJfd4arVoV-05fNeFZ-TTN_SIpPznBBHhHm75GJeqKNFp_Ipk66qqA9ae_ApzxDvuv2xsxH-aSYPmtAMw9pomHV9r026vxlCyH9PLce3bIRDACmK3hZlEK84sfAWWC7CxZTuh9FDxSgn22XbyjIqDOVKpBDS6ceghLSSrvV9S3bnvqjp20zBcWGmZ3LLwocLcAz1gPvo7SR_9bLshXH9o594KxfWiGAi_32BMsjN9Ho8e3mqsKKVyzfZuON48tb_Q7jOc1-bYWuTdjr54Buk=w1024-h682-no

Najlepiej trzy lampy, a dlaczego? Tak wygląda zdjęcie bez lampy z prawej strony

QswOZzWrS3Co_YE-WSD7Fn_D6hpycmrlag7OjzUw8N6hPMWjFYpcg_zduIY3ZibLR8iUalP9S0K0IIOCrGuE_-xqzs4tvJWbx0yXPsNAwVcI3XvT8tsob9olne7RoxNTsY-l-UzkoTJ5JHkhPIqFfLwYLFWdDIK09xmUzetqda72S471JdfMgJ0TzHeApxNTC9HwDPTdPtCTAKWBtN3IdpK0Ksy8iK2OXZJHPbVHUOxxTQ4pK1T90lnOofylGZPRye-nUCO6pNF8HN5TwfyTJWknola09DUZ_iPHPJEQYx0pU4H2NupVlqQAgU5jZdzTeTkiUX-ExLj1jcSJk_S8UbEA5YgGUefqYOxFtGMPkVaVwbSJ9lNWiBo0RZ2fNentov_wHF6mR1G0F62SODDM1raPCe25xfwngwL0d3fhjLyjDu7Dd5400whe-99FADPr_Pi2TEDvoilczapztUcDJwLjr7xm1a93jHc0I0EfZK6A70ahotOEUuhzZ0VtdQ3TBTV8B1aQI2Uuo0K1pkG2_9aLnG0kLRTxw4W8GaeJJisc6Hl6wTPgDLFr5yt2p0RtxriMG8FvFXOqcdH-wtQbFOYHdr_WJCeUsLluB3c=w1024-h682-no

Tak bez lampy z lewej

hl5JBZgtxoMdgB7wy5bom-XUkXxr2_uGbqqOAPLhGiS07TVDRZujPHIKGaniEfbbsw4TKfVwOYtkTe7bBV88hLlYOhh6wZQNAj6S6esjlryFRBgL1oBnqDXH9JK6h-EuZqzY7B3TPVGC5QRd_H1AVSQK6FMyS-4rt3sm5vX7kfBWGYCHRNEwhaqsqmnUIQi3eYsHkp-wgswaPLAkF8BECFzHjQrR8Zp7W2EcLVz9bfNy9N716GkT08AZ01mE_j9ajTRRznH1wchpsANAuSdT3M9xl69iUON2VF0VNv-KdbTA5a79OYed4otpqijqiLXYXd_SDPkrFq44tBcsfV1fF5IstoFK-IoYjZlZCaXRxBsscVf00fAXFnUeZCMHDbld1CgCiZlZt3x92QoOBmWe2jCXWdS-KWVhzaD3jwwmhfrgSM0DBh6r9elGp5Mr9C0u3dxCsMFSojJ3EN20i7HhIZxYyE12eWc-UgS9SeF_4P8d2Gxzw5TRe43M72ySPxv5N2eUwadAvTYTVmLR9siHobvDhA5Z7VSxk_1HonT-tsxDvOw72oZrkgUq6tJ_S_9xjdsKzdWzivvxZF1Du_juE1ZphZ2ZacJ2oK5ZwXk=w1024-h682-no

Bez górnej lampy (widać cienie z tyłu modelu)

XlPdzImYOnbivSyYD4AF-fV-Qlh0-bahFVqZuYV_ujVb_XKZXwmhTSJomuGl99zPC4xIk01_sWkD_phCiCONUYPXKR4nW1rnbzAz9ugwU6_rvnNkFHTQq2AjEfDxiZG1QcwsWuftNDdm9GLl3iE86V9WhlfWKmlbUsdPFyLY3vPD6MwVgEKQE4wuuylBApe4HngMadSHevyPxgKlzLIOzg_xRh53H4YoSTmw00Dpx2seh8rUQpv_eqW47vMuQv6VaslHK1KvAiU_Say-eV54dJ1Q7wiHnsP9Wvdg4fSz9vXRb5Y0_6wPjcq1YXILRiMyL3Zlsur9aSNbfFKTg0Xcnrz0dcJ2m03BvW2JE33qAUX8bppPZ3QpWgUhnZc6FFPEdG6muUQy_3ywSwetFq0KY06JJlO3fOHortamnK8KD6rE5A-49Uix2k9g378AmpiShzC0nQp4uD-Y-coCPOo8JpV8c_fAdFAKNwDfIM9gtUHfggUXipXY2ErL031WTtj0RiO6eKhk5VqgMgnOS2pw3yCcPAwGTzVCEJTiMdG2Q2HdayrMhgx_4IutlRNBWVdZugQZNKq0jZcfVyNHMwPWdKW07EZLWneCEopU7Wk=w1024-h682-no

To jest tylko z lampą od góry, podobny efekt jak robione zdjęcie z oknem za modelem

fZCvTIjbxiOUyfgiIjyOkr_h7Zm0365ArzEqJ1nA4_aW7-zgh0iEEH7HazyuGES7L7Wy1pzHT5I4rXABMYATEGfh3eu9K_g-0_G4SIKsO28_I9KRp0GmJM5a-pfTBZq478GiA0c2aKHJH9YvcYEl7HpNNADiFD2G0Nz8bfxT_C4hUv6Aaf9XQH_f0MB0HcRaBu2ZkXdsYhnT4xXwJH_n1Vq9Dzo1cDhACef_bzLMjCRykmTORB6mAd9ctTiCx1nqActtFZVcqaowN5pNYSYGSdEmK3tfdkYyR4RC0ffQ4ADy6-Kni1G5zd92pPXImQpJAB1VospWCRa48mIf4IVf-1JWmR1p9Lai0eqVuFGujtT3RsGhhIureflkHxdFp7u8OxWun6ruqQK5bsJSzjzgOaMgdfrQ_gyDjuGYa0tSLLW1SeOYMWUKu1Kwi7t08vn-oHnkjc75Ywq-1eEQ20T61zMnIeMxhniDb1g402YKVVR4wmwSPy2QxAz5DQqD0cF1UjB95028KGlJi3-pMUpqNccWJKgHPyliMFEcCh5vlDjZqTJVB7jlwB_W5hCaPY0i7VIBWtfbRNYGrT-gBHNw3VRjWNaTyOyyL61DerE=w1024-h682-no

Co zaś do samego forum, no cóż. Jest jak Gała pisał. Kilku chłopaków odeszło z różnych powodów. Szkoda, bo ładne modele robili. Inne warsztaty się ciągną, bądź upadły. Z tego co mi się wydaje to dział okrętów i tak miał najmniejszą aktywność, podobnie jak dział różne. Zapewne wynika to z faktu z nad okrętem trzeba trochę posiedzieć a samolot bądź czołK da się dużo szybciej i nie bójmy się tego powiedzieć łatwiej zrobić.

Na ja na pewno znowu tu wpadnę, ale to raczej gdzieś w okolicach końca roku. Na razie będę obserwował wasze poczynania.

Co do kitajca to załóż temat i dawaj blachy. Ile będziesz mógł tyle zrobisz.

Dzięki Krzysiu za wpis i opinię. Wiem, że fotki dałoby się robić lepsze, modele bardziej wypasione, bogatsze itd, itp. Tylko, że akurat wszystkie zdjęcia New Jersey wykonywane były tabletem przy świetle dziennym. Nie umiem wykonać ich lepiej, fotografem nie jestem i nie będę, na to rady nie ma. Piszesz:" Co do kitajca to załóż temat i dawaj blachy. Ile będziesz mógł tyle zrobisz."

Na to niestety mnie nie stać i dawałem temu wyraz parokrotnie. Model, który będę robił, plus porządne blachy do niego to koszt 1.600-2000 zł. To prawie cała emerytura...Jeśli kogos stać to tylko pozazdrościć, ja tego zrobić nie mogę i stąd była moja prośba (nadal aktualna!!!) o pomysły jak ulepszyc model bez wypasionych blach Jak dotąd odpowiedzi brak...Tu rodzaj okrętu nie ma chyba nic do rzeczy, bo dotyczy to wszystkich modeli. Ale może ktoś sie jedna rozmyśli i zechce sie podzelić swymi przemyśleniami...

Jeśli chodzi o forum, główny problem, jaki podniosłem, to dobrze, że ktos jeszcze go zauważa...

P.S.Swoją drogą to mógłbyś podać jakie żarówy siedzą w tym studio?

Czesiek !

Jest na to prosty sposob. Zamiast drogiego modelu plastikowego kupujesz wycinanke w skali 1/200 lub 1/100 jest ogromny wybor.

Potem kupujesz HIPs tak to sie w Polsce nazywa w roznych grubosciach od 0,1 mm do 1 mm i zaczynasz przerysowywac elementy z papieru na plastik.

Dlubanie reczne to jest waloryzowanie - kupil - zlozyl i polakierowal to zajecie modelarskie. Nie mam czasu na szukanie watku w samolotach, ale tam gosc recznie bez kupowania ani jednego dodatku zrobil w skali 1/72 Jaka chyba 1 pootwieranego ze wszystkich stron rece opadaly z podziwu i to jest MODELARSTWO.

Masz czas to zacznij dlubac recznie - kazdy zrobiony wlasnorecznie element to satysfakcja dla kazdego modelarza.

milej pracy modelarskiej - zakasaj rekawy i do roboty

A51...dziękuję, ale chyba niezbyt precyzyjne było moje pytanie, albo źle mnie zrozumiałeś...Precyzuję więc: interesują mnie tylko modele plastikowe w skali 1/350,żadne papiery,hipsy itp. I szukam możliwości poprawienia/wzbogacenia(jak zwał, tak zwał) takiego właśnie modelu, bez kupowania drogich zestawów PE. Przykład: model plastikowy okrętu ma wykonane/zaznaczone fabrycznie drabinki, schodki. Myślę, może się mylę, więc proszę o sprostowanie, że usunięcie ich i zastąpienie drabinkami PE polepszy wygląd takiego modelu, a koszt takiego zabiegu to kilkanaście zł. Szukam innych możliwości tego typu...

Jaśniej nie można...

Nie wiem, jak to jest w skali 1:350, w 1:200 wyjściem jest drutologia. Tu pewnie też, tylko drut cieńszy.

Czesiek, ciężko podpowiedzieć tak ogólnie.. Wszystko można od podstaw wydlubac z HIPSow, igiel, ramek, nie zużytych PE, drucikow, papieru itp.. Zacznij od elementu jaki chcesz urozmaicić, pokaż na forumie, coś się rozkmini..

Pozdrawiam.

Dobra chłopaki, może będzie prościej jak zrobię wg propozycji Hansa, czyli otworzę konkretny warsztat i będę pytać o konkretny element. A więc zapraszam do nowego warsztatu.

P.S. Gała, kurde, czy ja kiedykolwiek czyniłem jakiekolwiek uszczypliwości wobec Twojej osoby, czy Twych wypowiedzi? Wręcz odwrotnie, to musisz przyznać. Przestań więc być złośliwy wobec mnie, OK???

Zuo squad tak ma, musisz przywyknąć