Jump to content
Kon_Bar

CH-118 Iroquois (UH-1H) - 1/72 - baza: Italeri 1247

Recommended Posts

Rzutem na taśmę dziś w nocy udało mi się skończyć model przez wystawą w Mińsku, na którą mam nadzieję dotrę. Warsztat był prowadzony TUTAJ Dzięki koledze vark udało się wyjaśnić temat płyty sterowania okresowego - tu Italeri "dało ciała" jak rzadko ale udało się to jako tako poprawić

Jak na trzeci model po latach przerwy nieskromnie powiem, że jestem zadowolony (są widoczne braki warsztatowe, ale w porównaniu do CH-113 i CC-138 jest jakiś postęp ) Mam nadzieję, że zanim skończę swój projekt 8-miu helikopterów SAR RCAF poziom prac będzie satysfakcjonujący Zachęcam Koleżanki i Kolegów do konstruktywnej krytyki / podpowiadania co i jak lepiej wykonać w przyszłości (mile widziany link do opisu techniki).

38625041900_b6c8fd5432_o.jpg

38624669230_c6b5e2eb67_o.jpg

40391629582_0241348796_o.jpg

25564116337_325203f5fd_o.jpg

40391624952_e73f6e079c_o.jpg

25564118437_7498bfce9d_o.jpg

25564119857_ef558b2a3d_o.jpg

40391627702_b137e23b97_o.jpg

Piękny temat i wykonanie.

Piękny temat i wykonanie.

Dziękuję i widzę, że mam "kolegę po fachu" - Ty też preferujesz wersje ratownicze

Nie mogłem być na festiwalu, ale dzięki Koledze udało mi się wystawić 2 modele.

Ileż musiało być wręczonych wyróżnień, że nawet mój ulepek załapał się na jedno!

Choć już tylko najstarsi modelarze pamiętają o imprezie ja dopiero dziś odebrałem model oraz dyplom i musiałem się pochwalić

41095572920_9ddb21d660_c.jpg

• Like 1

znakomity. Dwa razy sprawdzałem, czy to faktycznie 72

Bardzo ładny... aż chciało by się mieć taki w kolekcji. Czy model Hobbybosa jest gorszy? Pytam bo właśnie oglądam różnych producentów. Kiedyś na Airshow miałem okazję widzieć UH1..Fajny wydaje odgłos w czasie lotu.

Pozdrawiam

Bardzo ładny... aż chciało by się mieć taki w kolekcji. Czy model Hobbybosa jest gorszy?

a) dziękuję

b) Hobby Boss produkuje chyba jedynie UH-1B/C a ten to UH-1D (przerobiony na UH-1H) - inna długość kadłuba i drzwi. Moim zdaniem HB nie wchodzi w grę jako podstawa. Italeri (przepak ETSI) nie jest zły. Hasegawa - porażka. Tyle z moich doświadczeń

A Aeroplast/ Mistercraft? 

Teraz, mig napisał:

Gratuluję wyróżnienia.

Dziękuję, choć to dyplom z zeszłego roku :)

6 minut temu, Kon_Bar napisał:

Dziękuję, choć to dyplom z zeszłego roku :)

Nawet nie zwróciłem uwagi, że to 2018.  

Posted (edited)
19 godzin temu, kret69 napisał:

A Aeroplast/ Mistercraft?

Ja nie potrafię nic na ten temat powiedzieć - w ramkach wygląda interesująco (np. drzwi nie trzeba przerabiać), ale kadłub w zbliżeniach wygląda słabo (jamy skurczowe etc.). Może warto go potraktować jako dawcę niektórych części?

--- EDIT ---

Na FB kolega napisał "wymaga szpachli i zacisków ale poziom Amodelu." Jednym słowem... Za 5-10 PLN więcej masz Italeri :)

Edited by Kon_Bar
dodatkowe informacje

Pomimo, że Italeri to właściwie stare formy ESCI, jednak do dziś nikt nie wypuścił lepszego w tej skali. Sam go ostatnio popełniłem, ale w innym malowaniu. No i z windą zewnętrzną.