Skocz do zawartości

Pzkpfw III Ausf.E [First to Fight 1:72]


Panzer Machine

Rekomendowane odpowiedzi

PzKpfw-III-E_001.jpg

 

2018 biegnie jak szalony a ja wciąż w skali 1:72. Tym razem przedstawiam model Pzkpfw III w wersji E popularnej firmy First to Fight. Modele tej firmy są produkowane do gry bitewnej Wrzesień'39, więc posiadają one dużo uproszczeń oraz mała ilość części aby ułatwić montaż. Jednak bardzo dobrze wspominam budowę jak i malowanie tego modelu. Z pewnością w przyszłości sięgnę jeszcze raz po model tej firmy.

 

PzKpfw-III-E_002.jpg

 

PzKpfw-III-E_003.jpg

 

PzKpfw-III-E_004.jpg

 

PzKpfw-III-E_005.jpg

 

PzKpfw-III-E_006.jpg

 

PzKpfw-III-E_007.jpg

 

PzKpfw-III-E_008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Fajnie zmalowany i pobrudzony ale niestety to wciąż tylko ftf :c)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie wyszedł. Mam pytanie o brudzenie - piasek to pewnie jakiś pigment, tylko jaki (producent, oznaczenie konkretnego pigmentu)? MIG-owy Sand (3012) jest mniej żółty (bardziej wpada w jasno szary), odcień na fotkach (o ile dobrze oddały rzeczywistość) moim zdaniem jest dużo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki wszystkim za komentarze i miłe słowa.

Modelu specjalnie nie ulepszałem własnymi wyrobami. Chciałem się przekonać ile można wycisnąć z samego zestawu. Przecież zestawy są przeznaczone do gier bitewnych i jeżeli zdecydowałbym się na grę to nie wyobrażam sobie 10 takich modeli wykonywać z ulepszeniami ;)

Jeżeli chodzi o brudzenie Michał_G to użyłem tego specyfiku: https://www.mojehobby.pl/products/A.MIG-1400-KURSK-SOIL.html

Używam do w większości swoich modeli. nie jest aż tak jasny jak pisakowy (chociaż North Afrika Dust użyłem na górnej części błotników) i ma nasycony kolor.

;)

Zaś zaschnięte błoto na układzie jezdnym i gąsienicach to: https://www.mojehobby.pl/products/A.MIG-1751-Dry-Steppe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

W czasie kiedy robiłem ten model cały proces powstawania nagrałem. Po dość długim czasie udało mi się przysiąść i zmontować to w filmik. Wszystkich serdecznie zapraszam do oglądania. 
 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie to, że film się podoba. Myślę, że kolejny film będzie prezentować model w 1:35 :)
Jeżeli mielibyście jakieś propozycje jaki miałby być to model to piszcie. W miarę możliwości czasowo-finansowych postaram się coś uradzić.  

Edytowane przez Panzer Machine
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jawkers napisał:

Tylko mógłby być dłuższy tak z 30 min, wtedy się super ogląda.

A ja założyłem, że oglądający się znudzi i nie dotrwa do końca, a tu proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Osobiście wolę dłuższe filmiki.

Zasiadam wygodnie zaczynam się wkręcać, a tu po 9 minutach koniec. I jest jakiś niedosyt.

Za to 30 minutowe filmiki są w sam raz. Oczywiście mowa, o dobrze zrobionym filmiku jak twój.

Zaś takie smętne, nie wyraźne filmiki, to przyjemność oglądania, mija po 2 minutach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Panzer Machine napisał:

Jeżeli mielibyście jakieś propozycje jaki miałby być to model to piszcie. W miarę możliwości czasowo-finansowych postaram się coś uradzić

coś współczesnego hmm ?

https://www.mojehobby.pl/products/Russian-Fire-Support-Combat-Vehicle-Terminator-2.html

https://www.mojehobby.pl/products/M1A2-SEP-Abrams-TUSK-I-II-3-in-1.html

:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pedzelek napisał:

Pewnie! :)

Mam stuarta jeszcze czeka biedak. Pewne czeka żeby od Ciebie się czegoś nauczyć.

9min jest ok. Ale 30min jak będzie też się nie obrażę :)

Shermana mam gdzieś na stanie

o tego:

https://www.mojehobby.pl/products/U.S.-Medium-Tank-M4A3E8-Sherman-Easy-Eight-Korean-War.html

 

Stuarta niestety nie mam ?

 

 

10 godzin temu, Rack napisał:

Piękny Panzer ?. Kurczę, a ja mam problem z otworami w km-ach DT w 1:35... he, he.

patrząc na Twoje wątki warsztatowe... Dlaczego Ci nie wierze Rack? XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bengal napisał:

Terminatora 2 nie mam w stashu. Jeżeli będzie znacząca ilość głosów w przyszłości za tym modelem to zdecyduję się na zakup i realizację filmu w przyszłości. 
Abramsa mam takiego: 
https://www.mojehobby.pl/products/M1A1-A2-Abrams-5in-1.html
W zasadzie cały model jest złożony i czeka na malowanie, więc mógłbym zrobić filmik z malowaniem i brudzingiem.

 

22 godziny temu, Thalgonis napisał:

Sturmtiger ?

Tak samo jak w przypadku Terminatora 2 zasugerowanego przez Bangal: nie mam tego modelu w stashu. Jeżeli będzie znacząca ilość głosów w przyszłości za tym modelem to zdecyduję się na zakup i realizację filmu w przyszłości. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Rack napisał:

Piękny Panzer ?. Kurczę, a ja mam problem z otworami w km-ach DT w 1:35... he, he.

patrząc na Twoje wątki warsztatowe... Dlaczego Ci nie wierze Rack? XD

 

Serio, mam problem, bo ostatnio zrobiłem km DT z igieł 0,45mm i po pomalowaniu nie mogę odetkać "dziurek".

Kiedyś robiłem z 0,5mm i wiertełkiem 0,3mm dało się otworek udrożnić. Niby mała różnica w średnicy a jednak...

 

 

Edytowane przez Rack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.