Jump to content

Chemia Amazing Art - ktos mial do czynienia?


Recommended Posts

Czy mial ktoś do czynienia z chemią firmy Amazing Art? Interesuje mnie wnszczegolnosci ich CA i Debonder.

Link to post
Share on other sites

Mam klej CA z tej firmy (typ rzadki i średni). Jestem zadowolony. Porównywalny z innymi klejami CA jak popularny Joker. Od Jokera powierzchnia po sklejeniu jest bardziej gładka.

Ponieważ przez pomyłkę kupiłem super rzadki czeski klej CA (One Team), zmieszałem go ze średnim Amazingiem i wyszła mi mieszanka jaką lubię.

Dobrze reaguje z przyśpieszaczem. Warstwa 1-2 mm zasycha w 10 sek. Debondera z tej firmy nie posiadam.

Warto kupić wersję o 1 zł droższą czyli z igiełką.

Link to post
Share on other sites
Ich "Debonder" to jeden wielki żart.Kup coś sprawdzonego.

 

Cos ala rozklejacz Wamodu?

 

Dziekuję za opinie.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Może kogoś zainteresuje. Zabierałem już w marcu głos w sprawie klejów amazing. Teraz jestem mądrzejszy o zużycie 2 opakowań po 20 g tego kleju. Więc muszę stwierdzić, że jako klej przestaje mi się trochę podobać. Może to kwestia tego, że trochę się zestarzał, ale w każdym bądź razie w końcówce użytkowania butelki, klej coraz dłużej schnie. Bez przyspieszacza spoina zaczyna zastygać po ok. 1 minucie. Ponadto klej zaczął rozpuszczać farby na które jest nakładany (zauważyłem to na Gunze C i H oraz akrylowych ModelMaster).

Natomiast na plus - rewelacyjna jest ta igiełka wewnątrz nakrętki. Oba opakowania zużyłem do końca. Raz tylko miałem problem z odkręceniem nakrętki i wspomagałem się kombinerkami. Teraz kupiłem Bonda i przeleję go do opakowania po Amazing.

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam ten debonder  CMK co podał na zdjęciu pankot13 to świetny produkt.Był.Uwalałem klejem CA skapnęło mi przez przypadek trochę na części bodajże od Niemieckiej Vespe.No i co zrobić wyrzucić?Dałem parę kropelek i po paru chwilach z plastiku ściągnąłem żelujący się klej bez problemowo wykałaczką.Części były jak nowe.Co klejów CA to chyba wszystkie działają właściwie tak samo bez znaczenia na firmę .Jeśli jest najtańszy to biorę bo za nazwę firmy za ten sam produkt nie ma co przepłacać.Fakt ,że jak leżakują to się żelują i trudniej się nimi klei ale to normalka.Nie bez znaczenia są przyspieszacze -katalizatory Jokera.Świetna rzecz nie wyobrażam sobie klejenia bez tego .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.