Skocz do zawartości

MiG-29A 9.12 nr boczny 115, Mińsk Mazowiecki, trumpeter 1:72


ksc

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję rozpocząć walkę z kolejnym modelem, tym razem czas na coś współczesnego: MiG-29 9.12 w malowaniu okazjonalnym z okazji wizyty francuskich pilotów z Dijon-Longvic w Mińsku Mazowieckim w 1994 roku. Co ciekawe, ten samolot był w późniejszym okresie wypożyczony na testy do ostatnio już mniej sojuszniczego Izraela.

 

Miałem dylemat, czy do budowy modelu wybrać zestaw firmy zvezda w wersji 9.13 i przeszczepić garba z posiadanego zestawu firmy italeri, czy wybrać zestaw firmy trumpeter, który jest mniej poprawny geometrycznie, ale nie wymaga konwersji. Po analizie zdjęć prawdziwego samolotu zdecydowałem, że model trumpetera ma na tyle ładnie odtworzone nity i linie podziału, a te są bardzo mocno widoczne w prawdziwym samolocie, że model rosyjskiej firmy byłby zbyt uproszczony. Nie planowałem też spędzić kolejnego roku na nitowaniu.

 

r0A1czV.jpg

 

Zestaw bazowy:

  • MIG-29A Fulcrum (Izdeliye 9.12) 01674 trumpeter

 

Przez wiele lat nazbierałem pełno dodatków do tego modelu, w tym:

  • zestaw żywiczny 672 094 MiG-29A Izdelye 9-12 cockpit 1/72 firmy eduard
  • zestaw żywiczny 672 090 MiG-29 wheels 1/72 firmy eduard
  • zestaw żywiczny 672 091 MiG-29A exhaust nozzles 1/72 firmy eduard
  • zestaw żywiczny 672 151 R-73 / AA-11 Archer 1/72 firmy eduard
  • odgromniki elektrostatyczne AM-72-068 Static dischargers MiG type firmy master
  • kalkomanie 72-005 MiG-29 "Fulcrum-A" firmy HDL
  • kalkomanie 7207 MIG 29 firmy SP-DECAL
  • zestaw żywiczny 72 C03 firmy Neomega - kompletne nieporozumienie, detale ledwo przypominają oryginał
  • elementy fototrawione 72502 firmy DANmodels
  • elementy fototrawione MiG-29 A S72-013 firmy part
  • elementy fototrawione MiG-29 A S72-014 firmy part
  • zestaw żywiczny 72053 MIF-29 PTB 1500 fuel tank firmy Attack Squadron - trochę nieporozumienie, bo zestawowy zbiornik wyglada dużo lepiej

 

Zapewne do budowy modelu użyję tylko części z wymienionych dodatków nich.

 

Pierwszym etapem prac będzie dopasowanie kabiny pilota i wlotów do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
W dniu 20.01.2019 o 20:15, jureczek napisał:

Co jest Kolego ???

Do roboty !

Model niestety trafił do pudła. Zepsułem trochę fototrawione żaluzje i odszedł mi zapał. Co jakiś czas przeglądam rozpoczęte modele i wracam do niektórych, jest więc jeszcze szansa, że warsztat ruszy z kopyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ksc napisał:

Model niestety trafił do pudła. Zepsułem trochę fototrawione żaluzje i odszedł mi zapał. Co jakiś czas przeglądam rozpoczęte modele i wracam do niektórych, jest więc jeszcze szansa, że warsztat ruszy z kopyta.

W mojehobby kupisz żywiczne żaluzje od Army. Jeszcze są...

https://www.mojehobby.pl/products/MiG-29A-Closed-upper-jet-intakes-fo-Trumpeter.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.