Skocz do zawartości

Lotnik na lądzie - warsztat ogólny


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynamy malowanie (fotki do 4 starałem się zrobić w takim samym ustawieniu):

1. maskowanie i części metalowe tryśnięte MetalPrimerem:

ekDM9nVl.jpg

2. następnie szary podkład do sprawdzenia czy nie ma jakichś baboli:

oy4TlvLl.jpg

3. Baza na brązowo:

xkxDtmrl.jpg

4. I dwutonowo rozjaśnione/modulowane - kolory tan i off white, oraz punktowo na biało wystające elementy (czyli podpatrzona tu i tam standardowa procedura):

OwbLT6Bl.jpg

5MJFaGsl.jpg

nkoGelyl.jpg

yvI6XWVl.jpg

Jest zatem baza pod kamuflaż... CDN

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki, sam w tym wypadku sporo się uczę i eksperymentuję.

Dodatkowo wstawiłem "przedurozmaicenie" w postaci jasnych i ciemnych kropkowań z pędzla:

IkPgLszl.jpg


42IHlZ4l.jpg

 

I na to poszedł dwukolorowy kamuflaż, wydaje się, że jakoś te wcześniejsze zabiegi przebijają:

IHkOVYLl.jpg


fNXqutkl.jpg


YGvIdrTl.jpg


7BBEhOOl.jpg


XVD98qjl.jpg


flJ1JJPl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W odniesieniu do poprzednich fotek autko przeszło przez następujące zabiegi: gloss, kalki (jeno skromne 603 z przodu i z tyłu), łoszyk, filtr, mat i "jasne obicia". Wygląda jak niżej, niebawem zagadnienia olejne :-)

meD7c2xh.jpg


G0YBwY2h.jpg


0ASVTUfh.jpg


EDG0DEah.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No cóż, mimo że starałem się kłaść farbę transparentnie to chyba jednak wciąż za mocno..

Myślę, że kolejne etapy uatrakcyjnią model. Doszły: "biedronka" z olejnych farb białej, ochry i brązu, kilka obszarowych rozjaśnień (głównie biały góra) i przyciemnień (brąz dół), delikatna rdza (a może tylko mi się wydaje, że delikatna :-)  ) i warstwa matu. Niedługo kolejne etapy olejowe, pewnie tu i tam pigmenty i trzeba będzie rozplanować ubrudzenie spodu.

BuYnDdch.jpg


cLNfZRBh.jpg


0HdrzEYh.jpg


qBs9sP3h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ? Na wstępie chciałbym wyrazić uznanie, świetnie wygląda ten Marmon! Mam pytanie - od kilku dni szukam materiałów na temat MK I. Największy problemem jest znalezienie zdjęć wnętrza i komory silnika. Wiem, że na rynku jest dostępna książka, ale cena odstrasza. Czy udało się Panom trafić na materiały w internecie? Mi niestety jeszcze nie. Posiadam ten model od IBG i rzeczywiście wnętrze jest bardzo uproszczone. Planuje się zabrać za budowę za jakiś czas ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manix82 - rzeczywiście z materiałami nie jest najlepiej i owa książka jest tu najlepszym źródłem, co wcale nie znaczy, że kompletnym. Mk I jest chyba też w ogóle najsłabiej udokumentowany, co mnie trochę dziwi, bo stoi w muzeum i pewnie dałoby radę to i owo w nim otworzyć. Ale nawet w tej książce walkaround nie obejmuje wnętrza. W swoim modelu budowałem to na zasadzie analogii i domniemań do wersji II. Ponieważ model nie ma charakteru konkursowego, uznałem to za wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, manix82 napisał:

Czy jest szansa by Panowie się podzieli źródłami do zdjęć wnętrza? Książka kosztuje kilkaset złoty, więc jej zakup odpada. Oczywiście odwdzięczę się w jakus sposób ? 

Trochę kolega przesadza... Dziś na ibg.com.pl całe 62 PLN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dodałem trochę olejów i pigmentów. Generalnie skłonny byłbym już zakończyć brudzenie nadwozia (oczywiście jeszcze dojdzie ołówkowanie krawędzi). Nie chcę też iść zbyt daleko, gdyż autko nie miało szczególnie imponującego szlaku kariery bojowej i za mocne zużycie mogłoby być błędne merytorycznie.

Ponieważ jednak nie czuję się jeszcze bardzo pewnie w sprawach kolorystyki lądowej, poproszę o wskazówki czego ew. brakuje, czego za dużo, czy jest spójność itp.

 

x3pVYRvh.jpg


zjvnE5ph.jpg


8oJrF4Eh.jpg


aGDLTHdh.jpg


cWTt4OUh.jpg

 

A także propozycja kółek:

eWwRlwrh.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki wszystkim za konsultacje  ?

Nie dotarłem do stosownych źródeł, wobec czego reflektory zamontowałem kierując się logiką.

Ogólnie autko jest już prawie gotowe, zostało kilka drobiazgów.

 

wzQcEvMh.jpg

 

Nadto pracuję nad skromną winietką:

 

8q5Is4wh.jpg

Edytowane przez Mikolaj75
Aha - pytanie - jak po polsku nazywany te ryflowane płyty mocowane z boku pojazdu służące do podkładania pod koła w grząskim terenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mikolaj75 napisał:

Dzięki wszystkim za konsultacje  ?

W offroadzie mówi się trapy na te blachy do jazdy w grząskim terenie. Więc sądzę, że tu też ?

Edytowane przez milczacy
Edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.