Skocz do zawartości

Vought F4U-1A Corsair / 1:48 / Tamiya


Mariucha

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 months later...
  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Coś się dzieje.

...Chciałem wyciągnięte i mam. I sprawiło mi to wielką frajdę

Uparciuch ...

 

Gdy będziesz malować , proszę dokładnie upublicznić każda warstwę farby .

Jestem niezmiernie ciekaw jak umeczysz niebieski kolor ?

 

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudzenia , wytarcia , wszystko to co było w Mitchellu .

Tamten kolor jest łatwiejszy na moje oko . Granat Corsair'a - nie wiem .

Mam okazję się dowiedzieć w Twoim warsztacie . Absolutnie w pozytywnym znaczeniu tego słowa .

 

Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, takie... Tu będzie trochę inaczej, bo chcę wypróbować dziobanie obić. Natomiast potem wypłowienia i zabrudzenia olejami i filtrami, to już będzie podobnie.

I oczywiście delikatnie, jak to Corsair...

I tak, masz rację. Warto pokazać, że pewne rzeczy są efektem zamierzonym, a nie efektem niechlujstwa i brudnego składania

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że klapy dały mi w kość. Chyba czegoś nie zrozumiałem, albo nie nadążyłem za tokiem rozumowania Tamki, ale za cholere nie potrafiłem poskładać tego do kupy. Dopiero pousuwanie niektórych "pomocnych" tamkowych duperszwanców pozwoliło mi jakoś w przybliżeniu ułożyć klapy tak, jak mniej więcej widzę to na zdjęciach.

 

Ponieważ on mnie ciut zmęczył, to ja trochę pomęczyłem jego. Dokonałem pierwszych nieśmiałych prób na żywym organizmie gniecenia blachy. Skalpel, papier ścierny, gąbki ścierne, czegóż to ja nie próbowałem... Jeszcze trochę nad tym posiedzę.

 

9.jpg

 

8.jpg

 

 

Żeby nie było, że to na oko i że jak popadnie, to przygotowałem sobie taką mapkę gnieceń Naniesione odległości mogą być niekiedy inne, kilka wymagało korekty, dopasowania do modelu i jego linii podziału, które nie zawsze musiały idealnie odpowiadać tym na rysunku. Ale tak mniej więcej wyglądała ta zabawa

 

odleg_o_ci.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę blachy z C8, po dobie lakier do włosów i po nocy podkład Gunze H.

Zinc mieszałem.

 

11.jpg

 

10.jpg

 

13.jpg

 

12.jpg

 

Teraz chwila na poszukiwania jakiś pasujących mi obić. Nie chcę, żeby wyglądał, jakby przerzucano nim węgiel, ale trochę. Taki przynajmniej jest plan... Nie mam zdjęć tej konkretnej maszyny, więc będzie to niestety pełna improwizacja, inspirowana jedynie napotkanymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyło mnie, jak Tamka po macoszemu potraktowała wydechy, mogła zrobić to trochę lepiej. Nie znalazłem pod ręką odpowiedniej dwumilimetrowej rurki, postanowiłem więc jedynie poprawić to tyle, ile się da. Najpierw wnętrza komory, w których trzeba było wybrać nieco materiału.

 

14.jpg

 

18.jpg

 

15.jpg

 

Potem jeszcze odrobina szpachlówki

 

17.jpg

 

I ponawiercane otwory w samych wydechach, które i tak są nieco za krótkie

Zrobione i wklejone będą raczej już po pomalowaniu modelu. Może w międzyczasie wpadnie mi w ręce jakaś odpowiednia rurka.

 

16.jpg

 

I Corsair dostał dziś pierwszy kolorek

 

19.jpg

 

Wyjaśnię jedną rzecz. Bo nie zrobiłem obić na YZC celowo. Chcę zrobić to później, po położeniu kolorów, licząc na to, że może gdzieś pojawi się YZC, obok blachy... Pożyjemy, zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę dupereli na samej bombce i będzie git.

Jaki kolor mógłby mieć ten zaczep? Wydaje mi się, że na jakimś zdjęciu widziałem prawie na pewno w kolorze spodu, a na innym z kolei miał wyraźnie inny kolor, najprawdopodobniej stalowy.

A teraz doszło jeszcze jedno zdjęcie, na którym jest bardzo ciemny, jak kolor podczepionej bomby.

 

22.jpg

 

I drugi kolorek

Z wałkami postąpiłem za asekurancko i chyba będę to poprawiał, wyszły mi za mało łagodne przejścia między kolorami Rzekłbym raczej - symboliczne

 

21.jpg

 

23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.