Jump to content
RAV

F1 2018 - Konkurs Typerów

Recommended Posts

Zbliżenie walki o 2. miejsce:

F1201820a.gif

W dniu 20.03.2018 o 21:17, RAV napisał:

myślę, że w przyszłym roku akurat jest jasne, od którego wyścigu będzie startował Kubica. Nie wiadomo tylko, w którym zespole.

No i się wyjaśniło. :jupi2:

Znow wyscigi stana sie atrakcyjne i pelne emocji😁

Na sezon 2020 widzę dwa warianty. Trzeba przyznać, że dzisiejszy ruch Williamsa jest ryzykowny. Ale Williamsowi najwyraźniej skończyły się opcje - wariant z pay-driverami okazał się sportową katastrofą, która prowadzi do odejścia sponsorów i upadku zespołu. Pozostało więc skorzystać z doświadczenia, tym bardziej, że Robert też przyciągnie sponsora. Sezon 2019 będzie więc okresem, w którym Robert ma udowodnić, że ryzyko się opłaciło. Po wypadku nie ścigał się w tłoku i nie wiadomo, czy nie będzie kończył każdego wyścigu na bandzie pierwszego zakrętu, wraz jednym lub kilkoma rywalami. To czarny scenariusz, który ostatecznie zakończyłby karierę Kubicy w F1 "na smutno". Oby się nie sprawdził.

Ale jeśli Robert wyjdzie z tej próby obronną ręką, to nie zdziwię się, jeśli za niecały rok będą się o niego starać inne zespoły, nie wykluczając najlepszych. To byłby wariant maksimum na 2019 rok. W takim razie możliwe będzie "w 2020 Kubica na Mistrza Świata". Trzymam kciuki.

Cóż, jednak jakby nie patrzeć, Kubica to także paydriver... Wątpię, żeby bez pieniędzy Orlenu jeździł w przyszłym roku.
A Williams moim zdaniem zrobił, świadomie lub nie, najlepszy ruch jaki mógł zrobić, podobnie zresztą jak Orlen. Cała otoczka i medialny szum wokół powrotu Kubicy, to reklama na całym świecie jakiej nigdy dotąd nie mieli. A po tak beznadziejnym roku jak ten, wystarczą tylko trochę lepsze wyniki w przyszłym, żeby Williams zyskał ponownie sympatię i znalazł innych sponsorów. Pamiętajmy, że wyniki to jedno, a czas antenowy to drugie :) A Williams będzie go miał chyba najwięcej :) 
Czy Kubica wywalczy w 2019 coś więcej, żeby inne, lepsze zespoły zaczęły się o niego starać? Sie zobaczy... 

4 minuty temu, Mariucha napisał:

Czy Kubica wywalczy w 2019 coś więcej, żeby inne, lepsze zespoły zaczęły się o niego starać? Sie zobaczy... 

Moim zdaniem nie musi osiągać niesamowitych wyników. Jeśli sam Williams nie zrobi wielkiego skoku jakościowego, to regularne kończenie wyścigów i kilka razy w sezonie jakiś punkcik wystarczą. Od roku mam wrażenie, że wiele zespołów chciałoby dać Kubicy pojeździć, ale wszyscy bali się ryzyka, że Robert nie da rady. Williams chcąc nie chcąc został testerem pierwszego niepełnosprawnego kierowcy w F1, ale przewiduję, że te testy potrwają tylko jeden sezon. Nie sądzę, żeby w sezonie 2020 Robert dalej był w tym zespole, bo w nim nie ugra niczego więcej, niż potwierdzenia swojej przydatności. Albo odpadnie, albo pójdzie wyżej.

Hmmm, właściwie, to teorie o tym, że w przyszłości trafi do lepszego zespołu i jeszcze będzie walczył o mistrzostwo świata są w zasadzie tak samo niedorzeczne, jak te sprzed kilku lat, że będzie jeszcze jeździł :) 

20 godzin temu, Mariucha napisał:

Cóż, jednak jakby nie patrzeć, Kubica to także paydriver... Wątpię, żeby bez pieniędzy Orlenu jeździł w przyszłym roku.
A Williams moim zdaniem zrobił, świadomie lub nie, najlepszy ruch jaki mógł zrobić, podobnie zresztą jak Orlen. Cała otoczka i medialny szum wokół powrotu Kubicy, to reklama na całym świecie jakiej nigdy dotąd nie mieli. A po tak beznadziejnym roku jak ten, wystarczą tylko trochę lepsze wyniki w przyszłym, żeby Williams zyskał ponownie sympatię i znalazł innych sponsorów. Pamiętajmy, że wyniki to jedno, a czas antenowy to drugie :) A Williams będzie go miał chyba najwięcej :) 

Paydriver to osoba kupujaca miejsce/fotel- Strol, Sirotkin

A kierowca ze sponsorem za fotel to Kubica i Orlen, Alonso mial Santander bank itd

Wiec jest spora roznica. Tylko w czwartek akcje Orlen poszly o prawie 3% w gore co w przeliczeniu wyszlo ok 90 baniek czyli krotko mowiac sponsoring zwrocil sie w ciagu jednego dnia.

Kolejni sponsorzy beda sie pojawiac u Williamsa w ciagu sezonu  bo jestem pewny ze juz nie beda sie ciagnac w ogonie. Regularnie RK byl szybszy od mlodzikow w 2018 jadac zaplanowany program bez ustawiania auta pod siebie. Mysle ze regularnie bylby Q2 i Q3 i przywozilby punkty taczka z 2018. Ale jak wiemy taczka z rublami byla szybsza :)

Idac dalej w przyszlosc, jesli sie okarze ze RK jest nadal szybki (a jestem tego pewny gdyz RK realista i nie pchalby sie do F1 gdyby nie byl szybki). Juz na 2019 Ferrari bylo zainteresowane RK wiec jesli Vet znow straci tytul przez swoja glupote to najprawdopodobniej beda chcieli go zmienic. Jesli RK sie pokaze z dobrej strony w 2019 moze miec szanse na Ferrari.

Tak na marginesie z okazji black friday williams ma wyprzedaz 70% i do kazdego zamowienia kubek gratis. Ja juz zamowilem koszulki i czapeczke. Wiem kolekcja 2018 ale za ok 50-60 zl to wydaje mi sie ze warto.

8 minut temu, kzugaj napisał:

Paydriver to osoba kupujaca miejsce/fotel- Strol, Sirotkin

A kierowca ze sponsorem za fotel to Kubica i Orlen,

Za Sirotkinem stał bank SMP i na bolidzie widzę napis SMP Racing. Za Kubicą stoi Orlen i pewnie zobaczymy gdzieś logo Orlenu. Mógłbyś mi wyjaśnić różnicę?

Niby to samo ale oni dali slabego kierowce a Orlen mistrza. A to jest roznica :)

Zoltodziob a doswiadczony kierowca 

Edited by kzugaj

No to ostatnie typowanie w tym sezonie.
1 Mercedes Bottas

2 Mercedes Hamilton

3 Ferrari Vettel

W dniu 24.06.2018 o 15:30, RAV napisał:

Jak przed ostatnim wyścigiem będę miał 5 pkt przewagi nad pozostałymi, to postawię na dwa Williamsy. 😉

Słowo się rzekło...

RAV:

1. Mercedes

2. Williams

3. Williams

Gucio:

1. Mercedes - Hamilton

2. Mercedes - Bottas

3. Ferrari - Vettel

Kasia:

1. Mercedes - Hamilton

2. Ferrari - Vettel

3. Mercedes - Bottas

1 godzinę temu, Mariucha napisał:

1. Ferrari Hamilton
2. Ferrari Bottas
3. Mercedes Vettel

Dziwne rzeczy :) 
Oczywiście tak miało być

1. Mercedes - Hamilton
2. Mercedes - Bottas
3. Ferrari - Vettel

Podium GP Abu Dhabi:

1. Mercedes - Hamilton

2. Ferrari - Vettel

3. Red Bull - Verstappen

Punktacja w GP Abu Dhabi:

1. Kasia: 3,0

2. Gucio: 1,5

2. Mariucha: 1,5

2. Marcin Rogoza: 1,5

2. Taki Jeden: 1,5

6. RAV: 1,0

7. BrodaGeodety: 0,5

7. kzugaj: 0,5

9. Kapitan Bomba: 0,0

9. MARCEL17101980: 0,0

WYNIKI KOŃCOWE SEZONU 2018:

1. RAV: 41,0

2. Kasia: 35,0

3. Gucio: 33,5

4. MARCEL17101980: 32,5

4. Mariucha: 32,5

6. BrodaGeodety: 32,0

7. kzugaj: 30,5

8. Kapitan Bomba: 24,0

9. Taki Jeden: 18,5

10. Marcin Rogoza: 17,5

Zawodnicy ex-aequo - w kolejności alfabetycznej.

F1201821.gif

Edited by RAV

Zbliżenie walki o 2. miejsce:

F1201821a.gif

Dziękuję wszystkim uczestnikom i gratuluję wyników. Szczególnie jestem dumny z Kasi i Gucia - moja krew! Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie nasza rywalizacja będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Będzie też trudniej - no bo jak tu nie stawiać na Kubicę?