Jump to content

Sherman czyli zmagania z nudnym czołgiem

Recommended Posts

Bazylms - od kwietnia 1943 (według wytycznych) stosowano light mud jako jaśniejszy kolor. Był to kolor przygotowany już na Sycylię i Włochy a nie na Afrykę.

Cooper69 - nie podważam w żadnym wypadku zastosowanego odcienia light mud - widzę tylko, ze na czarno - białych fotkach jaśniejszy kolor kamuflażu jest dużo jaśniejszy np. od bluz mundurowych. Głośno myślę - może te czołgi były we wcześniejszym kamuflażu z użyciem Desert Pink lub Light Stone ? A może jeszcze wcześniejszym odcieniem...

Ale wiadomo jak zwodnicza jest interpretacja czarno - białych fotografii...

• Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ostatecznie po ojejnych i pinwash - A.MIG-1005

Witam, Zapowiada się bardzo ładny pojazd. Może pokusisz się o załogantów i podstawkę? Moja uwaga do bambetli na pojemniku doczepionym do wieży - trochę za jednolite (mógłbyś dodać trochę wyr

Dorobiłem trochę rys i obić prestiszofom farpkom Majonesa i brązowym cieniuteńkim Gundam Markerem (GM03) bardzo polecam. Marker ma tą zaletę, że jak poleci sie nim po lakierze satynowym to właściwie

Tamiya Olive Green

Poprawię jeszcze plamy na lewej burcie, dodam regulaminowe białe akcenty na dole transmisji i lufy, zmoduluję trochę kolory (myślę, że rozjaśniony i wodnisty Light Mud załatwi sprawę też na zielonym) i przygotuję szablony - będę próbował żeby tylko skorpion po prawej stronie wieży był z kalkomanii.

Dorobiłem plamy na tylnej płycie w następujący sposób.

Oczywiście będzie trzeba to troszkę poprawić i zgrać z resztą (rozjaśnienia/spłowienia) ale myślę, że będzie ok.

Namalowałem na początek nazwę własną korzystając z szablonu.

30989245498_8ec7859909.jpg

Zostaje jeszcze numer seryjny (tu już szablon wycinany laserem) i żółte trójkąty na wieży.

• 2 weeks later...

Tak prezentuje się zamontowany celownik typu sekstant - dostępny jako odlew żywiczny (15 zł szt.)

44530130875_8be616c843.jpg

W celu zamontowania go trzeba ściąć z boku pokrywkę peryskopu - inaczej montaż byłby nieprawidłowy.

44530131645_456e13f6a2.jpg

Osmagałem też czołg wstępnie takim oto "urządzeniem - szczotką" symulującą przejazd przez krzakulce, drzewa itp.(w Italii ciągle musieli się przebijać/kryć w gajach oliwnych, winnych i lasach bo jeżdżenie po tzw. patelni wśród gór było proszeniem się o tzw. skrzyneczkę) - jest to tzw. skrętka komputerowa czyli fachowo kabel UTP.

44530132395_8cac5e7015.jpg

Łosz rdzawy (na 4 ml rozcieńczalnika Lifecolor, 0,4ml LC UA 701 i do smaku 6 kropli UA 703) i miźnięcie ostróg natural steel od Vallejo żeby przygotować gąski do dalszych zabiegów.

45401909142_4117312275.jpg