Skocz do zawartości
tlb

Problem z aerografem

Rekomendowane odpowiedzi

Hello zna. Teoretycznie.

Gdyby nawet , no to co ?

Ja maluje a kolega który pyta nie . Szkoda , a fajnie by było mieć następnego forumowicza .

Teraz ma urwana dysze i wkręcicie go na następny wydatek . Co nic nie zmieni w sensie obsługi aero.

Tlb , masz jeszcze dwie dysze , działaj dalej .

A jak kolega rozcieńcza farbę , w jakich proporcjach i jaka ?

Pozdrawiam wszystkich Hello

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
teraz nie chce ciągnąć farby.

Może dlatego, że

uszczelniłem wszystko co się dalo.

Może i masz rację. Ale po zmianie dyszy uszczelniłem tylko ją.

Ja maluje a kolega który pyta nie . Szkoda , a fajnie by było mieć następnego forumowicza .

Tlb , masz jeszcze dwie dysze , działaj dalej .

A jak kolega rozcieńcza farbę , w jakich proporcjach i jaka ?

Pozdrawiam wszystkich Hello

Pisałem, że jestem kartonowcem ale nie jestem w tej kwestii ortodoksem, mam wśród modeli dwa Focke Wulf'y 190 od Revell'a, jeden czeka na swoją kolej. (o jednego z nich, którego kiedyś zrobiłem, pytałem tu na forum ale raczej już nie do odratowania)

Póki co, to próbowałem malować farbą wodną Revell'a, (w takim plastikowym niebieskim pojemniku) i rozcieńczałem mniej więcej 1:1 lub rzadziej. Wcześniej, używałem Humbrol'a i Revell'a emalii a aero czyściłem Wamodem i rozpuchem uniwersalnym. Tak się zastanawiam czy któryś z tych specyfików nie uszkodził aerografu w sposób, który nie da się rozwiązać.

Jutro prawdopodobnie pójdę do modelarskiego i kupię jakieś lepsze farby i może jakiś ciekawy, tani model.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć !

Rozmontuj Aero.

Umyj dokładnie.

Skręć.

Może coś pomoże

A nie masz przypadkiem pokrzywionej iglicy?

Pozdrawiam.

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

Już nawet nie wiem ile razy go czyściłem, łącznie z polerowaniem iglic. Iglice są proste, a farba nie leci, jedynie przy odciąganiu spustu, jak iglicą się cofa, aerograf zostawia małą plamkę, ale jak jest już odciącnięta to leci tylko powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cześć,

Już nawet nie wiem ile razy go czyściłem, łącznie z polerowaniem iglic. Iglice są proste, a farba nie leci, jedynie przy odciąganiu spustu, jak iglicą się cofa, aerograf zostawia małą plamkę, ale jak jest już odciącnięta to leci tylko powietrze.

Nalej czystego rozcieńczalnika do zbiornika. Bez podłączania powietrza, odciągnij spust. Zobacz czy grawitacyjnie wycieka dyszą rozcieńczalnik. Powinien mocno kapać.

Jeśli nie, masz niedrożną dyszę. Kiedyś w dyszy miałem biały włos z pędzelka. Też dysza wydawała się czysta a objawy były identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Z tego co napisałeś wynika że masz pomyloną iglicę - nie od tej dyszy/rozmiaru. Wbrew temu jak to wygląda iglice mają inny kąt zeszlifowania, nawet niewielka różnica miedzy kompletami 0,2 a 0,3 powoduje takie rezultaty. Podobne przypadki miałem w pacy z eżektorami jak koledzy pomylili części. Zrób najgłupszy test wyjmij iglice całkowicie, podłącz aero daj kilka kropel czegoś(farba, rozpuszczalnik) i naciśnij spust.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wychodzi na to, że mam niedrożną dyszę. Póki co męczę ją w rozcieńczalniku Wamod. Iglicę też wymienię, bo możliwe, że też coś z nimi nakombinowałem jak zacząłem się bawić aerografem na początku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dyszę i cały aero najłatwiej zapaskudzic wodnymi akrylami. Emalia oraz akryle na bazie alkoholowej i bioceluzowej upłynniają się przy kontakcie z mocnym rozpuszczalnikiem. Te pierwsze natomiast zamieniają się w grudki które później jest ciężko usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak pójdziesz do modelarskiego to nie daj bsie namówić na farby Vallejo/Italeri/AK. Będzieszmial z nimi te same problemy co teraz. Solo Ci napisał jakie warto kupić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Solo Ci napisał jakie warto kupić.

Do tej listy warto dodać pomarańczową Hatakę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Póki co to muszę się "rozprawić" z dyszą. Cały czas w prześwicie widzę jakieś "syfki", których nie mogę się pozbyć, jeżeli idzie o farby, to raczej będę się rozglądał za tamiya, tak jak sugerował Solo.

Test, który zaproponował Marak, cały czas kończy się fiaskiem, ponieważ rozcieńczalnik wycieka z gwintu a nie z dyszy. No nic, nie poddaje się działam dalej z tym aero, podejrzewam, że popełniłem kilka błędów na początku, co skutkuje nie działającym ustrojstwem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba po sprawie już... Zmieniłem dyszę,zmieniłem iglicę, pokombinowałem z wylotem, bo coś z symetrią było nie tak, do testu użyłem starej farby Humbrol'a (ma 15 lat przynajmniej i jeszcze działa). Aero nie pluje farbą, elegancko maluje małe plamki jak i duże powierzchnie. Jakaś dziwna metamorfoza...

Podejrzewam, że jako początkujący użytkownik aerografu popełniłem kilka błędów. Myślę, że miały też wpływ na to farby.

Dziękuję wszystkim, którzy zainteresowali się tematem, i powstała żywa dyskusja dzięki, której otrzymalem cenne wskazówki. Myślę, że jak teraz aero działa, w niedalekiej przyszłości skleję Fw 190, który zalega na półce.

Dzięki,

PZDR.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz działa, ale jak nie wymyjesz w pełni tego humbrola, to problemy powrócą. :p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czółko,

Czy mi się wydawało, że gdzieś tutaj na forum widziałem sposób na zrobienie uszczelki uszczelki przy dyszy z Maskola? Nie mogę znaleść...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakiż to może być tajemniczy sposób? Smarujesz maskolem gwint, zakręcasz dyszę i finito.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi