Skocz do zawartości
Kvaot

Kuter pościgowy S-2 Wilczur skala 1:144 by Kvaot i Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Eeetam oglądać - trzeba się przyłączyć Jeśli nie na kuter żaglowy to może na jakiś inny wspólnie klejony model kiedyś dasz się skusić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mówię nie - ale 'pływadła' jeszcze do mnie nie "przemówiły" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wcale nie powiedziane że muszą być tylko pływadła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogą i latadła i jeździdła, w sumie ciekawe by było zrobić jakiś jednoślad, albo Forda T. Z latadłami to już chyba wyższa szkoła jazdy, pewnie ciężko taki odpowiednio opływowy kadłub wystrugać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej!

Po odebraniu paczki od Marudka zabrałem się za pracę przy Wilczurku, dużo tego dzisiaj nie było, bo i czasu mało.

Najwięcej pracy poświęciłem śrubom. Wykonałem je sposobem Marudka rozgniatając kulki 0,5mm na cienkie talarki.

B0TrITT.jpg

Wały wykonane z rozciągniętej ramki.

dzMeKDK.jpg

Oraz całokształt mojej dzisiejszej pracy (wraz z rozwaleniem KMu )

fjNGjSH.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Idziesz do przodu jak burza A tym Oerlikonem się nie przejmuj - ja swój rozwaliłem co najmniej ze cztery razy. Ale w końcu udało mi się dokleić ostatnią część bez utrącenia poprzedniej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na szczęście poznajdywałem wszystkie poodpadane części. jutro drugie podejście do wiercenia otworów w nadbudówce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejna aktualizacja. Zgodnie z zaleceniami Marudka odnośnie uszkodzonych części grawerowanego arkusza, wykonałem zwieńczenia wieżyczek KMów według jego sposobu. Grawerowane elementy należało podkleić krążkiem, by mogły trzymać się kupy. W tym celu nakleiłem grawerowany fragment na cieniutki polistyren, a następnie wyciąłem otwory.

Gw4hyxm.jpg

Potem wystarczyło tylko wykroić je ładnie nożyczkami i oszlifować pilniczkiem. (sorki za jakość, zobaczyłem dopiero po wrzuceniu na kompa )

fPfOU2A.jpg

Kolejnym etapem było przygotowanie "skrzydełek" trzymających KMy. W grawerowanych elementach były one uszkodzone, zatem musieliśmy z Marudkiem wykonać je w swoim własnym zakresie. Sposób na wykonanie wielu identycznych elementów prostym sposobem podrzucił mi Marudek Najpierw odrysowałem ołówkiem szablon z obramówki po wyciętym elemencie na kawałku hipsu.

Ude7wCS.jpg

Następnie, sklejając szablon z trzema kawałeczkami hipsu w dolnej części, umożliwiłem sobie wycięcie elementu od razu w 4 kopiach. Po oszlifowaniu i zrobieniu dziurki nadawały się już do umieszczenia w zwieńczeniach.

iIGg4Fu.jpg

Ponadto, wyciąłem pokład i oszlifowałem ścianki pontonu podobnie jak Marudek

523sdk0.jpg

Oraz posklejałem urwane elementy Oerlikona dodając też elementy grawerowane. Nie jest tak ładny jak Piotra, ale za to praktycznie w całości ze scratchu (dopiero wrzucając fotki zauważyłem brak rączki przy kółku z boku CKMu)

N8EOiII.jpg

vIsEvS5.jpg

mSpu5Ha.jpg

Do zobaczenia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,

Miło zobaczyć jak śmigasz do przodu. Tylko nie musiałeś odrysowywać tych 'skrzydełek' - mogłeś użyć tego szablonu przeskalowanego na papierze samoprzylepnym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogłem, ale akurat szablon był pod ręką, dobrze mieć alternatywne rozwiązania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej!

Dzisiaj zajmowałem się głównie dłubanką w pontonach, przedstawię pokrótce jak wykonałem poszczególne elementy.

W pierwszej kolejności ukroiłem sobie równy pasek polistyrenu i poszatkowałem go na patyczki o odpowiedniej grubości.

BJggkbV.jpg

W drugim kroku ulepiłem z nich "ramkę" która ostatecznie wyszła trochę za chuda.

bfY9vx5.jpg

Z pozostałych fragmentów hipsu pogrubiłem "stelaż" pontonu na właściwą grubość.

QMkCbBw.jpg

Ostatecznie wyszpachlowany i wykończony papierem ściernym ponton zacząłem przyozdabiać pozostałymi brakującymi elementami

WLhmmJp.jpg

A oto efekt końcowy, do porównania z żywicznym odlewem drugiego pontonu, który powoli nabiera szczegółów.

JIlnbpo.jpg

Oraz drobna przymiarka.

CXtPfQy.jpg

To do następnego!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj model wzbogaciłem o parę szczegółów:

BZGTbxL.jpg

JicLFCM.jpg

Oraz dokończyłem pontony

HGvOlQE.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mała aktualizacja żeby nikt nie pomyślał,

że temat martwy jak będę miał czas to wrzucę coś więcej.

xcZYx2H.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ekstra! Superancko wygląda w towarzystwie tej łupinki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wilczur już na podstawce, w wolnej chwili będę uzupełniał pozostałe detale pokładu i prawdopodobnie pod pędzel pójdą pontony, wyszły zbyt brązowe.

4Nz2Bit.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, a czy pontony nie powinny być szare? Wydaje mi się że takie są w wycinance, chociaż Anglicy na swoich kutrach mieli nawet jaskrawo-żółte.

Bardzo ładnie wyszły ramki w oknach nadbudówki. Są dużo delikatniejsze niż w moim Wilczurku.

P. S. Jak patrzę na Twój model, to aż się chce coś przy Wilczurku pogrzebać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żagluweczka przepiekna !!!

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hej, a czy pontony nie powinny być szare? Wydaje mi się że takie są w wycinance, chociaż Anglicy na swoich kutrach mieli nawet jaskrawo-żółte.

Też to zauważyłem po czasie, planuję szary kolor z lekkim beżowym akcentem

Żagluweczka przepiekna !!!

Specjalnie dla kolegi wrzucę już ukończoną, nie jestem zadowolony z żagli, następnym razem chyba wydrukuję na cieniutkim papierze

noP6zRN.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzucam coś, żeby nie było że nic nie zrobiłem :D na dniach postaram się wrzucić coś więcej.

IMG_20181205_170753~2.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i pięknie :super: Już naprawdę nie wiele pozostało Ci do skończenia modelu. Bardzo mi się podoba Twoja podstawka. Jak będę miał wenę to powymieniam podstawki moim łajbom na coś w ten deseń. 

Wczoraj myślałem że mam już skończonego Wilczurka, ale po zrobieniu zdjęć zauważyłem że brakuje sztagów "fokmasztu", świateł pozycyjnych i że mocowania bomb głębinowych wkleiłem odwrotnie (coś na kształt litery V, a powinno być A). Jak tylko wprowadzę poprawki to wstawię galerię gotowego modelu. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi