Skocz do zawartości
Spotter

T-34/85 nr 112 // 1:35 Academy 13290

Rekomendowane odpowiedzi

No to czas na kolejny warsztat. Może do świąt się wyrobię

Na warsztacie ląduje tym razem T-34/85 z fabryki nr 112 produkcji Academy jak niżej:

30488498751_0704b67c63_b.jpg

Model chciałbym zrobić w barwach polskich. Mam kalki od Toro Model nr 35D40. Dla tego typu pojazdu jest z czego wybierać. I tutaj prośba do znawców - który mam wybrać, aby przeróbek samego modelu było jak najmniej? Bo nie lubię się w to bawić jak nie muszę.

41843899911_30a90a6e94_o.jpg

41843984451_db063346ae_o.jpg

No i jeszcze dodatki:

- lufa Aber 35L-27

- liny Eureka ER-3530

- blaszki BIG ED 3585

- (w planach) gąski od Masterclub

Teraz czekam na wszelkie sugestie i porady, za które z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli żywiczne gąski to kup sobie dobre wiertełko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapowiada się kolejny ciekawy warsztat z twojej strony. Będę się przyglądał bo sam mam ten model. Tylko ja będę budował go w wersji powojennej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, znawcą nie jestem, ale mogę co nieco podpowiedzieć...

Główny problem to wieża. Takich wież z orłem w czasie wojny nie było- zwróć uwagę na tylną część wieży na dole.

Poprawna jest w modelach Dragona, AFV Club albo nawet w starym modelu Zvezdy.

Nie polecam do przeróbek.

Pozdrawiam.

Robert

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Takich wież z orłem w czasie wojny nie było- zwróć uwagę na tylną część wieży na dole.

A możesz dokładniej napisać co masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie chodzi, że Twoja jest z tyłu ścięta, a powinna być od spodu zaokrąglona i spaw dookoła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A se podpatrzę. Mam ten model i czeka na lepsze czasy. Więc dobrze będzie wiedzieć z jaką materią kiedyś będę się zmagał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to będzie ciekawy warsztat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to znaczy że będzie Sci-Fi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Możesz wykonać polskiego T-34/85 z wieżą z fabryki 112. LWP użytkowało po wojnie czołgi z taką wieżą. Na zdjeciu taki czołg w trakcie przeprawy promem przez rzekę. Niestety numer boczny zakryty brezentem (ściśle tajne)- jest szachownica więc to prawdopodobnie lata 60-te. Czołg w dwubarwnym kamuflażu prawdopodobnie zielony (farba 4BO z pobliskiego GS-u) z czarnymi plamami.

Musisz dodać wyposażenie typowe dla T-34/85 LWP czyli podwójna skrzynka narzędziowa na błotniku, falochron drewniany, dodatkowe beczki 200 l na paliwo, rura przeprawowa do pobierania powietrza.

HilqqMg.png

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://www.toro-model.com.pl/pliki/35d06e.htm

Oznaczenia można wykonać z kalek np.Tablice rejestracyjne wz.56, 76,godła i napisy eksploatacyjne pojazdów Wojska Polskiego

ToRo Model 35D06 lub kalek po innych modelach (szachownica i nr taktyczny najczęściej czterocyfrowy). Tu masz przykład powojennych modyfikacji kadłuba (inna wieża i właściwe oznaczenie i malowanie)

https://imgur.com/0sQLG7y

https://imgur.com/tqWgi2k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://imgur.com/mYfXLde

Inne zdjęcie tego samego czołgu

Widok zmodyfikowanego przodu kadłuba

https://imgur.com/nS3SBKp

Zakres modyfikacji widoczny na zdjęciu przedstawia wersję T-34/85M2 z powojenną wieżą polskiej produkcji.

Najtrudniej będzie dorobić drucianą osłonę przedniego reflektora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za podpowiedzi. Ale podjąłem już decyzję - będzie to model z polskim orłem bez oznaczeń albo z fikcyjnymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prace rozpoczęte. Wanna z układem jezdnym już prawie gotowa. Po przyjrzeniu się gąskom zestawowym, doszedłem do wniosku że zaoszczędzę trochę pln'ów na Masterclubach (a tak chciałem je wypróbować). Póki co wygląda to tak:

40104250070_c56e8f7f84_o.jpg

28041026908_eeb96e9d06_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gumowe bandaże na kołach możesz jeszcze trochę podszlifować - widać ślady odcinania z ramek.

Dobrze że coś się zaczyna dziać praktycznego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Krzychu, to że widać to nie problem. Ważne, że pod palcem nie czuć. A to efekt tego, że nie szlifuję tylko ścinam nożem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zupełnie spokojnie możesz tą wieżę obrobić na półokrągło albo zakupić dobrą z MSD o taką:

http://allegro.pl/msd-35022-wieza-czolgowa-t-34-85-wczesna-wers-1-35-i7296981750.html

W jakim celu miałby ją zaokrąglać ? W jakim sensie ta stara wieża od Maquette do najwcześniejszej wersji T-34/85 jest dobra ?

Spotter, nie czytaj już tych "porad". Przyjemnego budowania życzę, z ciekawością się poprzyglądam bo darzę ten model wielką sympatią

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
...

Gdybyście się ze Spotterem nie bawili w podchody i tajemnice tylko od razu Wszystkim napisali, że w zestawie Academy są 2 KOMPLETY WIEŻ, zarówno wczesna z podciętym, czy tam z zaokrąglonym spodem tyłu wieży, jak i ta powojenna, kańciasta z tyłu, to wówczas nikt by się tu życzliwie w "porady" nie bawił.

No ale wyszło jak wyszło, ja też się zrobiłem, bo zestawu dokładnie nie znałem.

Zatem reasumując.

TAK! W zestawie są 2 komplety wież, wczesna - zaokrąglona, oraz powojenna - kańciasta, więc zamykamy temat wież i obserwujemy, co tam Spotter wykmini

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak jest ok to spoko. Myślałem że kółka tak na szybko robione żeby gąski złożyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, nie lubię robić nic na szybko. Poza tym mogłoby to się źle ułożyć.

Najgorsze mam za sobą, teraz tylko te najprzyjemniejsze etapy budowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rafał... ale w zestawie nie ma wersji zaokrąglonej. Są 2 wersje wieży kanciastej ('kompozytowej")

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
...

Gdybyście się ze Spotterem nie bawili w podchody i tajemnice tylko od razu Wszystkim napisali, że w zestawie Academy są 2 KOMPLETY WIEŻ, zarówno wczesna z podciętym, czy tam z zaokrąglonym spodem tyłu wieży, jak i ta powojenna, kańciasta z tyłu, to wówczas nikt by się tu życzliwie w "porady" nie bawił.

No ale wyszło jak wyszło, ja też się zrobiłem, bo zestawu dokładnie nie znałem.

Zatem reasumując.

TAK! W zestawie są 2 komplety wież, wczesna - zaokrąglona, oraz powojenna - kańciasta, więc zamykamy temat wież i obserwujemy, co tam Spotter wykmini

Hej, faktycznie, nie widziałeś zestawu. Są tam dwie wieże, ale żadna nie jest zaokrąglona. Tyle w temacie.

Marku, najpierw się dowiedz, a potem napisz.

Robert

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zupełnie spokojnie możesz tą wieżę obrobić na półokrągło albo zakupić dobrą z MSD o taką:

http://allegro.pl/msd-35022-wieza-czolgowa-t-34-85-wczesna-wers-1-35-i7296981750.html

W jakim celu miałby ją zaokrąglać ? W jakim sensie ta stara wieża od Maquette do najwcześniejszej wersji T-34/85 jest dobra ?

Spotter, nie czytaj już tych "porad". Przyjemnego budowania życzę, z ciekawością się poprzyglądam bo darzę ten model wielką sympatią

Jak widzę kolega Marek musi odrobić lekcję dotyczącą czołgu T34 . T34 budowany był zasadniczo przez dwie fabryki 112 i 183 w fabryce 112 w 1944 roku wprowadzono tzw. wieżę kompozytową czyli przód odlewany a tył spawany z blach pancernych w tym czasie fabryka nr 183 dalej wytwarzała czołgi z odlewaną wieżą od 1944r. z kołami typu "Spider". W LWP w czasie wojny z tego co mi wiadomo nie było czołgów T34-85 z zakładów 112 z wieżą kompozytową . Polska powojenna produkcja przyjęła jako wzorzec produkt właśnie zakł.183 patrz serial "Czterej pancerni i pies", także Spotter jak chcesz wykonać poprawną ( pasującą do kalkomanii wieżę), to trzeba ją będzie zakupić albo przerobić. Pozdr. A.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi