Jump to content
M.J.89763

F-16D Block 52+ "4082" - Hasegawa 1/72

Recommended Posts

Do zadań operacyjnych mieszanie AGM-154 i GBU-38 wielkiego sensu nie ma - JSOW to uzbrojenie do wystrzelenia z kilkudziesięciu kilometrów, bomby do zrzucenia bezpośrednio nad celem. Dużo bardziej realistyczne będą jednak cztery JDAMy. Chciałem też powiedzieć, że AGM-154 raczej nie może wisieć na BRU-57, ale sprawdziłem dokładniej i wychodzi mi, że jednak może

Teoretycznie twój pomysł może zadziałać, praktycznie bym odradzał ze względu na mieszanie uzbrojenia służącego do różnych typów misji. Z drugiej strony to widywałem zdjęcia amerykańskich szesnastek z podwieszonymi asymetrycznie AGM-88 i GBU-38, ale to też inny rodzaj pocisku.

Przy okazji miałbym pytanie...

Bo nie mam GBU-12 a mam 2 szt. AGM-154 tylko, że w wersji A. Czy ona wizualnie różni się od wersji C?

Jeśli nie to na jedno skrzydło 2 szt. GBU-38 na belce BRU-57 a na drugim 2 szt. AGM-154 również na belce BRU-57 mogłoby fajnie wyglądać

Co myślicie?

A od C różni się nieznacznie: nieco inne linie podziału, szczególnie na nosie bomby, nieco inne stencilsy i to chyba wszystko zewnętrznie.

Nie widziałem jednak nigdy aby jakikolwiek samolot (może poza B-1B) przenosił po dwa AGM-154 na jednym pylonie. Nie widziałem chyba nigdy żeby jakikolwiek samolot poza wspomnianym przenosił na raz więcej niż dwie sztuki tych bomb.

Zdecydowanie byłoby to dziwne, gdyby nasz F-16 miał podpięte tak dwa AGM-154 na jednym pylonie i to na jednym skrzydle.

Jeśli chcesz tę bombę podpiąć, to doradzałbym jedną.

Nie widziałem jednak nigdy aby jakikolwiek samolot (może poza B-1B) przenosił po dwa AGM-154 na jednym pylonie. Nie widziałem chyba nigdy żeby jakikolwiek samolot poza wspomnianym przenosił na raz więcej niż dwie sztuki tych bomb.

To zobacz

file.php?id=5593&t=1

Nie zmienia to jednak faktu, że raczej nie jest to stosowany układ na naszych F-16. Podobnie jak mieszanie tych pocisków z bombami na jednym samolocie.

W czasie testów? To i w kabinie pilot może przewozić granat.

Pokaż mi jakikolwiek samolot z bojowym albo treningowym uzbrojeniem w takiej konfiguracji.

Cześć.

Wymieniłem galerię z wprowadzonymi poprawkami.

Nowe zdjęcia w pierwszym poście.

Teraz jest petarda