Jump to content
eldiabllo

I Podhalański Festiwal Modelarski-"CIUPAGA 2019" 9-10.03.2019

Recommended Posts

Niestety, zamieszczone seriale w książce Morgały sa niekompletne, i nie ma nic na temat samolotów Tadeusza Schiele.

Sprawiedliwie chyba będzie:

NOJPIYKNIYJSY MYSLIWIEĆ Z SZACHOWNICĄ -im.kpt.pilota Tadeusza Schiele

Czasu jest sporo więc może podsunę pomysł; my robimy na naszej wystawie sporo wewnętrznych konkursów może ująć to tak - Supermarine Spitfire MkVb 1:48 Tadeusz Schiele i ustawiacie wszystko w jednej kupie jeśli frekwencja dopisze widok będzie zacny

Dobra, to ja wracam do klejenia mojego Spitka. Zmotywowaliście mnie

Tak, ale malował wielką niedźwiedzice na wszystkich swoich spitfajerach. Nie widziałem fotek, ale pisał o tym w książkach. Zi zawsze były to samoloty z ZF H .

I zdało by się znać seriale do nich. Wtedy przynajmniej wiadomo czy kamuflaż A czy B.

Do tego potrzebne by były zdjęcia. Ale rzecz i tak dotyczy ewentualnie tylko początków działania 308 DM.

Dobra, to ja wracam do klejenia mojego Spitka. Zmotywowaliście mnie

No liczymy i na Ciebie że zawitasz ze swoimi modelami

Zapraszamy również na stronę https://sites.google.com/view/grupamodelarskanowytarg/home gdzie również informujemy o festiwalu. Pozdrawiam , pracujemy dalej, oczywiście zachęcamy do odwiedzania naszego wydarzenia na portalu społecznościowym FB.

Mała zmiana graficzna:

41964615_1871673502909401_4167132396207996928_n.jpg?_nc_cat=0&oh=db8102b9daea5d338896adca6c51e01f&oe=5C2F8F59

No dobra!

Są kategorie!

Powiedzcie mi gdzie u BACY mam postawić Willysa 1/48?

W stodole Tak na poważnie faktycznie jest okno w tej kate gorii. Do poprawki
No dobra!

Są kategorie!

No tu faktycznie gwóźdź , albo dokładać kategorie , albo wrzucić w klase PWKD - Pojazdy wojskowe kołowe 1/35 I większe z zaznaczeniem skali 1:48 , ewentualnie zmienić klasę PWKD na pojazdy 1:48 I większe. , chyba ostatnia opcja najlepsza.

W stodole Tak na poważnie faktycznie jest okno w tej kate gorii. Do poprawki
No dobra!

Są kategorie!

No tu faktycznie gwóźdź , albo dokładać kategorie , albo wrzucić w klase PWKD - Pojazdy wojskowe kołowe 1/35 I większe z zaznaczeniem skali 1:48 , ewentualnie zmienić klasę PWKD na pojazdy 1:48 I większe. , chyba ostatnia opcja najlepsza.

Poprawione Klasy Startowe teraz nie będzie problemu z pojazdami w 1/48, przykładowo PWKD - Pojazdy wojskowe kołowe 1/35 I większe zostały poprawione na PWKD - Pojazdy wojskowe kołowe 1/48 I większe

KLASY STARTOWE:

KLASY STARTOWE CIUPAGA 2019

Projekt Wyróżnień :

44909886_1995928403830102_9049756719877455872_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=7813c05c575e449789bc9f1dc718637d&oe=5C7B0C77

Mam pomysł na kategorie, w której chętnie wystartuje "Nojwięksy babrok". Albo "Dobabrony po fiksie"

Mam pomysł na kategorie, w której chętnie wystartuje "Nojwięksy babrok". Albo "Dobabrony po fiksie"

no "Nojwięksy babrok" mi się podoba, , trzeba tylko sprecyzować co bedzie w tej kategori plusowało

Oczywiście dobabranie weatheringiem, a nie klejem

Wsparcie medialne naszej CIUPAGI zapewniają modelarze że Słowacji z Eastmodels.sk

eastmodels.sk

logo.svg

Do grona naszych sponsorów dołącza  https://www.mojehobby.pl/

logo_png.png.0106106c1e05ef8379a8cac97c57402c.png

Koordynatorzy Ciupagi:

Paweł -- 787 648 211

Grzegorz-- 667 990 126  

email pfm.ciupaga@interia.pl

możliwośc wystawy modeli bez udziału w konkursie, możemy przygotować  miejsce -stolik- klubowy

oczywiście udział w konkursie jest BEZPŁATNY

Pozdrawiam

Nowy sponsor który do nas dołączył to sklep moelarski Martola

https://www.martola.com.pl/

429889242_1afs31logomartola.gif.973659cac359ae2da2f6b67cb2423ee2.gif

Miło nam  poinformować że Przewodniczącym Komisji Sędziowskiej został Artur Domański z ISMR , również  jednym z sędziów został Tomasz Bień z Bielskiej Strefy Modelarskiej.

Robi się zacnie  👌

Mam propozycję, dołożyć kategorie

"W trakcie budowy" co o tym sądzicie?

16 godzin temu, Claudiuss napisał:

Robi się zacnie  👌

Mam propozycję, dołożyć kategorie

"W trakcie budowy" co o tym sądzicie?

Kategoria na pewno ciekawa, ale jakby to oceniać 🤔.

Na pewno od nas NAGRODY SPECJALNE  to:

Nojlepsy Polowac- -im.kpt.pilota Tadeusza Schiele ( czyli  mysliwiec  z szachownica)

Nojlepsy Babrok ( czyli najładniejsza diorama) pomysł kolegi Spiton🤗

Rejestracja online  będzie dostępna od 1.01.2019 r link wkrótce,  oczywiście na miejscu też można się rejestrować,  ale wiadomo będzie trzeba będzie  poświęcić co najmniej 5min. , bo rejestrację na miejscu tez będziemy robić w systemie on-line, ażeby karty pod model były czytelne 😁.

Marzec, po sezonie ferii więc zakopianka  bez utrudnień.

Oczywiście udział BEZPŁATNY .

Edited by eldiabllo

25 minut temu, bartek33365 napisał:

Planujecie oprócz części festiwalowej konkurs punktowy?

W tej edycji skupiamy się na części festiwalowej,  zobaczymy jak nam to wyjdzie i frekwencja jaka dopisze, robimy pierwszy raz u nas więc korzystamy z pomocy Bielskiej Strefy  oraz Artur Domański będzie  jako Sędzia Główny festiwalu. 😊 chcielibyśmy wypaść pozytywnie, zainteresować jeszcze więcej ludzi tym wspaniałym hobby, no i oczywiście wpisać się na stałe z CIUPAGĄ W kalendarz modelarski .

W Moson mieli tę kategorię a przywlókł bym do Was C-47 pokazać. Tomek Bień śmieje się w Bielsku ze mnie, że robię go już 30 lat i szybciej zdąży wnuki swoje zobaczyć niż mojego Skytraina gotowego :stolek:

46 minut temu, Claudiuss napisał:

W Moson mieli tę kategorię a przywlókł bym do Was C-47 pokazać. Tomek Bień śmieje się w Bielsku ze mnie, że robię go już 30 lat i szybciej zdąży wnuki swoje zobaczyć niż mojego Skytraina gotowego :stolek:

A no tak, też właśnie widziałem Moson te modele, niedokonczone,fajna sprawa. No ale tez jakaś motywację trzeba mieć żeby zakończyć projekt.  Oczywisxie jak wczesniej pisalem można i klubowe stoiska wystawić, bez udziału w festiwalu.😊

14 godzin temu, eldiabllo napisał:

W tej edycji skupiamy się na części festiwalowej,  zobaczymy jak nam to wyjdzie i frekwencja jaka dopisze, robimy pierwszy raz u nas więc korzystamy z pomocy Bielskiej Strefy  oraz Artur Domański będzie  jako Sędzia Główny festiwalu. 😊 chcielibyśmy wypaść pozytywnie, zainteresować jeszcze więcej ludzi tym wspaniałym hobby, no i oczywiście wpisać się na stałe z CIUPAGĄ W kalendarz modelarski .

Rozumiem, dzięki za odpowiedź.  :)