Skocz do zawartości

PZL 37 Łoś, IBG 1/72


MiCK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jest znacznie lepiej !!!!! Jest już przyzwoicie wręcz !!!Najtrudniejszy do usunięcia Babol, -Sloty, sa Już OK. Mnie te zmiany odpowiadają. Bardzo dziękuje w moim skromnym imieniu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest znacznie lepiej !!!!! Jest już przyzwoicie wręcz !!!Najtrudniejszy do usunięcia Babol, -Sloty, sa Już OK. Mnie te zmiany odpowiadają. Bardzo dziękuje w moim skromnym imieniu !!!

 

A nie mówiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kupiłem Łosia z Fly w ubiegłym tygodniu, na promocji w Exito nieco poniżej 100 zł - i faktycznie, nie jest wart nawet tej ceny. Glutowate detale, nadlewki, wygląd niektórych elementów... hmmm mocno dyskusyjny, np. stanowisko dolnego strzelca. Słowem - dużo pracy przed modelarzem. Ale byłem tego świadom i wyszedłem z założenia, że jak model polskiego samolotu jest, to trzeba kupić, z IBG też kupię, nawet tego sprzed poprawek bym kupił. Mimo, że 1:72 to skala od której odszedłem już kilka lat temu.

 

Jak my nie będziemy kupować i składać modeli polskich samolotów, to kto będzie chciał je produkować?

Za kilka dni wrzucam go na warsztat.

 

Z pozdrowieniami

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowem - dużo pracy przed modelarzem. Ale byłem tego świadom i wyszedłem z założenia, że jak model polskiego samolotu jest, to trzeba kupić, z IBG też kupię, nawet tego sprzed poprawek bym kupił. Mimo, że 1:72 to skala od której odszedłem już kilka lat temu.

 

Jak my nie będziemy kupować i składać modeli polskich samolotów, to kto będzie chciał je produkować?

Za kilka dni wrzucam go na warsztat.

 

Jakbym go kupił, też bym się tak usprawiedliwiał;)

 

Z chęcia poglądam budowę, także zapraszam do założenia warsztatu na forum.

 

Pzdr.

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Łosia z Fly w ubiegłym tygodniu, na promocji w Exito nieco poniżej 100 zł - i faktycznie, nie jest wart nawet tej ceny

 

Cytując Bareję :

 

"To była błędna decyzja gospodarcza"

 

którą chyba każdy modelarz nieraz w życiu popełnił

 

Za kilka dni wrzucam go na warsztat.

 

Czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To była błędna decyzja gospodarcza"

 

Jakbym go kupił, też bym się tak usprawiedliwiał;)

 

Ja zawsze staram się dostrzegać jasną stronę życia. Moim zdaniem po prostu ułatwiono pracę tym, którzy chcą odtworzyć zdobytą przez Rosjan maszynę albo inny egzemplarz w trakcie prac warsztatowych lub serwisowych. Wystarczy wtedy podciąć, lekko pod kątem wchodząc ostrzem narzędzia pod krawędź i voila. A wszystkim innym pozostaje spiłować i naciąć dość prostą linię podziału, byle nie za szeroką.

 

Nie kleję już z zasady 1:72, ale Łosia z IBG i od FLY i tak kupię. Mus mieć oba.

 

Pozdrawiam

Hubert

 

To była z góry zaplanowana, dobrze przemyślana i w pełni świadoma decyzja

 

Wątek warsztatowy oczywiście będzie, a jakże!

Z pozdrowieniami

 

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była z góry zaplanowana, dobrze przemyślana i w pełni świadoma decyzja

 

Jak to czytam to od razu przypomina mi się taki dowcip:

 

Przychodzi syn do ojca i pyta:

- Tato, czy to prawda że barany się żenią?

- Synu, tylko barany

 

Tak więc czekam na wprowadzenie w życie tej "dobrze przemyślanej i w pełni świadomej decyzji". Bedę z ciekawością oglądał warsztat a i może jakieś zdanie wyrażę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem łosia w FLYa. to nie jest zły model. Delikatne linie podziału, fajna żywica. Filipsg, dobrze zauwazył, że gdyby nie łoś IBG, który jest już na horyzoncie, wszyscy kupilibyśmy łosia z FLYa i byśmy się cieszyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam FLY w szafie a IBG w zamówieniu. W stosunku do ceny za p11 z AH nie uważam że był drogi. Porównanie, który lepszy to bym chiał usłyszeć od kogoś kto polepił oba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale byłem tego świadom i wyszedłem z założenia, że jak model polskiego samolotu jest, to trzeba kupić, z IBG też kupię, nawet tego sprzed poprawek bym kupił.

 

Bardzo chwali się takie podejście! U mnie już miałem Łosia w koszyku i też był w promocji na Moje Hobby ale po kilku negatywnych komentarzach zdecydowałem czekać na IBG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.