Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

na innym Forum napisano, ze forme-matke do Flyowskiego Losia zrobiono w Polsce

i podsunieto nieszczesnej firmie Fly ( Kon trojanski? ) , ktora zrobila tylko pudelko, instrukcje i kalki

Cóż za wspaniała teoria spiskowa.

Uważasz, że IBG wydało by 50.000 PLN (szacując lekką ręką) od tak sobie by dokopać mało znaczącej konkurencji? Nie bardziej opłacało by się im zrobić np. Lublina czy Wilgę?

Może IBG podejmując decyzję po prostu wiedział kto i jak będzie projektował łosia dla FLY... Coś się kończy, coś się zaczyna.

Nie moje klimaty, ale tak ładnego Łosia kupić trza będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może IBG podejmując decyzję po prostu wiedział kto i jak będzie projektował łosia dla FLY... .

Wiesz, moze podam link do plastikowe.pl - przeczytaj ten tekst bo zaczynają się teorie spiskowe, jakich świat nie widział. Z przytoczonego tekstu wynika że IBG podjęło decyzję niezależnie od FLY i prawdopodobnie dużo od nich wcześniej, a FLY został wpuszczony na minę przez jakichś oszołomów. Ale oni nie mieli z IBG nic wspólnego, lub grali na dwa fronty ale nadal - nie obwinaj IBG winą za porażkę FLY. Mnie osobiście szkoda FLY bo to dobra firma, ale łączenie tego z IBG jest kosmicznym absurdem. Czytajcie ze zrozumieniem zanim coś napiszecie.

Porównanie obu łosi IBG vs FLY via plastikowe.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież to jakieś pieprz...e. Co to znaczy, że Fly zostało wrobione? A co to, Fly to dzieci i pierwszy raz robiło jakiś model? Jeśli zlecili projekt komuś z Polski, to znaczy, że jego praca brana była w ciemno, bez żadnej kontroli? Bzdura. Nawet jeśli nie chciało im się sprawdzać merytorycznie, to jakość form i póżniej wyprasek to już ich brocha w stu procentach, na tym się znają. Nie ma usprawiedliwienia, no chyba że nie trzeba, bo być może Fly jest zadowolone z produktu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skąd pomysł, że kogokolwiek o cokolwiek obwiniam?? ;) Jeśli już to raczej to pochwała. Tam gdzie jesteśmy skazani na jakiś short-run to nie ma bata, ale nie podoba mi się zaorywanie tematów, które spokojnie mogły by wyjść w dużo lepszej formie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak już mamy koncert życzeń, to ja proponuję :

- Lublin R VIII;

- PZL 130 Orlik;

- Anakonda / Sokół.

Do Orlika już się kiedyś przymierzało ArmaHobby, ale odpuścili, jak ich PZL nastraszył, że prawa autorskie, ochrona wizerunku i obraza boska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Póki co IBG przygotowuje Kobuza, co oznacza, że może puszczą P-24. Co by było logiczne. Jest troche samolotów do zrobienia. Linia jaka Idzie IBG-robienia fajnych Polskim maszyn z Września jest super !! Ja nie mam zyczeń. To znaczy mam, Zeby ten Łosiek był jak najszybciej ,_)) I mogliby zrobic M-15 - Belfegor !! I Kruka i Dromadera ,_) Samoloty rolnicza mają styl. I szybowce przedwojenne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zeby ten Łosiek był jak najszybciej

Domaganie się pośpiechu przy opracowywaniu modeli nie prowadzi do niczego dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dromader 1/72 w żywicy niedługo będzie. Więc możliwe, że wkrótce i jakiś short-run tegoż wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dromader 1/72 w żywicy niedługo będzie. Więc możliwe, że wkrótce i jakiś short-run tegoż wyjdzie.

Coś więcej o tym? Jako miłośnik wszelkiego rodzaju latających pokrak i innych wynalazków chętnie bym takiego skleił

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem że już jest, dlatego ciekaw jestem, czy ktoś już go ma i czy ma już o nim jakąś opinię

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W końcu na mojehobby jest ale trzeba czekać do wtorku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja swojego a wlasciwie swoje 3 będę miał w poniedziałek

acha - znow mamy sklep modelarski w Jeleniej Gorze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekam na wysyp warsztatów z Łosiami IBG, mój też w drodze, a póki co składam sobie niespiesznie FLYowskiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jakby ktoś szukał w dobrej cenie 58,50PLN:

https://skarbyszkrabow.pl/pl/p/Ibg-Model-plastikowy-PZL.37A-Los/39174

https://skarbyszkrabow.pl/pl/p/Ibg-Model-plastikowy-PZL.37B-I-Los/39175

Brałem od nich modele Academy miesiąc temu i nie było problemów

Cena dziwnie niska. Coś mi tu nieładnie pachnie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cena dziwnie niska. Coś mi tu nieładnie pachnie...

Kupować , jak się zorientują zaraz zacznie pachnieć .

Hello

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi