Jump to content
MiCK

PZL 37 Łoś, IBG 1/72

Recommended Posts

Łoś z Fly będzie do macania w przyszłym tygodniu.

Łoś od Fly do kupienia na KS-Model już dziś, cena 106 zł a od środy w innych sklepach!

Dwie wersje już wyprzedane: http://ksmodel.pl/

Łoś od IBG został poprawiony i będzie do kupienia na przełomie sierpień-wrzesień.

Poprawione ramki

Sloty chowają się już do końca

Szkoda, że ta rura na zewnątrz gondoli silnika została bez zmian. Same odsłony silników też ciągle słabe. Kupię, ale Fly też wezmę, bo wydaje się ciekawszy.

Zamienili głębokie rowy na płytkie rowy?

No nie wiem czy to dobry kierunek.

Chyba że to wina zdjęć i linie podziału są wciąż takie same.

Jest znacznie lepiej !!!!! Jest już przyzwoicie wręcz !!!Najtrudniejszy do usunięcia Babol, -Sloty, sa Już OK. Mnie te zmiany odpowiadają. Bardzo dziękuje w moim skromnym imieniu !!!

Jest znacznie lepiej !!!!! Jest już przyzwoicie wręcz !!!Najtrudniejszy do usunięcia Babol, -Sloty, sa Już OK. Mnie te zmiany odpowiadają. Bardzo dziękuje w moim skromnym imieniu !!!

A nie mówiłem ;)

Powiem szczerze i bez bicia, ze nie spodziewalem sie, ze Los bedzie poprawiony

Teraz moge tylko napisac: Szacunek dla Firmy IBG

Pozdrawiam Bravo112

Mam zamówione Fly i IBG, co wkleję to się zobaczy jak już oba do mnie dotrą z Martoli.

Oczekiwania były spore, a wyszło chyba jak zwykle. Jednak, choć żaden nie jest idealny, myślę że nie ma co płakać. Z obu, przy odrobinie wysiłku, da się zrobić fajny model.

Duże Brawa dla IBG za poprawki. Zaimponowaliście mi !!!

........, a tutaj zawartość pudła z Łosiem Fly.

Obejrzałem i sorry panowie, ponad 100 PLN-ów za tę glinę z Fly to już stanowcza przesada.

Gdyby Fly się spiął i wydał takiego Łosia rok czy dwa lata temu, to wszyscy by się na niego rzucili i nikt by nie narzekał na cenę. A tak, równo z IBG, trafili z premierą jak łysy grzywką w kant kuli...

Kupiłem Łosia z Fly w ubiegłym tygodniu, na promocji w Exito nieco poniżej 100 zł - i faktycznie, nie jest wart nawet tej ceny. Glutowate detale, nadlewki, wygląd niektórych elementów... hmmm mocno dyskusyjny, np. stanowisko dolnego strzelca. Słowem - dużo pracy przed modelarzem. Ale byłem tego świadom i wyszedłem z założenia, że jak model polskiego samolotu jest, to trzeba kupić, z IBG też kupię, nawet tego sprzed poprawek bym kupił. Mimo, że 1:72 to skala od której odszedłem już kilka lat temu.

Jak my nie będziemy kupować i składać modeli polskich samolotów, to kto będzie chciał je produkować?

Za kilka dni wrzucam go na warsztat.

Z pozdrowieniami

Hubert

Słowem - dużo pracy przed modelarzem. Ale byłem tego świadom i wyszedłem z założenia, że jak model polskiego samolotu jest, to trzeba kupić, z IBG też kupię, nawet tego sprzed poprawek bym kupił. Mimo, że 1:72 to skala od której odszedłem już kilka lat temu.

Jak my nie będziemy kupować i składać modeli polskich samolotów, to kto będzie chciał je produkować?

Jakbym go kupił, też bym się tak usprawiedliwiał;)

Z chęcia poglądam budowę, także zapraszam do założenia warsztatu na forum.

Pzdr.

Jaro

Kupiłem Łosia z Fly w ubiegłym tygodniu, na promocji w Exito nieco poniżej 100 zł - i faktycznie, nie jest wart nawet tej ceny

Cytując Bareję :

"To była błędna decyzja gospodarcza"

którą chyba każdy modelarz nieraz w życiu popełnił

Czekam

"To była błędna decyzja gospodarcza"

Jakbym go kupił, też bym się tak usprawiedliwiał;)

Ja zawsze staram się dostrzegać jasną stronę życia. Moim zdaniem po prostu ułatwiono pracę tym, którzy chcą odtworzyć zdobytą przez Rosjan maszynę albo inny egzemplarz w trakcie prac warsztatowych lub serwisowych. Wystarczy wtedy podciąć, lekko pod kątem wchodząc ostrzem narzędzia pod krawędź i voila. A wszystkim innym pozostaje spiłować i naciąć dość prostą linię podziału, byle nie za szeroką.

Nie kleję już z zasady 1:72, ale Łosia z IBG i od FLY i tak kupię. Mus mieć oba.

Pozdrawiam

Hubert

To była z góry zaplanowana, dobrze przemyślana i w pełni świadoma decyzja

Wątek warsztatowy oczywiście będzie, a jakże!

Z pozdrowieniami

Hubert

To była z góry zaplanowana, dobrze przemyślana i w pełni świadoma decyzja

Jak to czytam to od razu przypomina mi się taki dowcip:

Przychodzi syn do ojca i pyta:

- Tato, czy to prawda że barany się żenią?

- Synu, tylko barany

Tak więc czekam na wprowadzenie w życie tej "dobrze przemyślanej i w pełni świadomej decyzji". Bedę z ciekawością oglądał warsztat a i może jakieś zdanie wyrażę

Oglądałem łosia w FLYa. to nie jest zły model. Delikatne linie podziału, fajna żywica. Filipsg, dobrze zauwazył, że gdyby nie łoś IBG, który jest już na horyzoncie, wszyscy kupilibyśmy łosia z FLYa i byśmy się cieszyli.