Jump to content
persyMG

Sd.Kfz. 234/2 - Dragon 1:35... i dalej

Recommended Posts

Nie wiem ile uda Ci się z tego wyciągnąć, ale póki co strasznie. Szkoda, że nie odważyłeś się na szlaczki na modelu. Moim zdaniem wyglądałyby lepiej niż pędzel.

"Strasznie" to chyba trochę przesada No nie jest oszałamiająco (tak jak bym chciał), ale beznadziejnie też chyba nie. Albo wina moja, albo sprzętu. Może po prostu z moim aero nie da rady tego zrobić,a nie mam kilkuset zł żeby sprawdzić na lepszym. Ale takie wytłumaczenie były by za proste, więc zakładam, że to raczej mój brak umiejętności. Mam pewne pomysły, które mogą poprawić to co jest - muszę je potestować.

A poza tym, nigdzie nie mogę znaleźć zdjęcia rzeczywistej Pumy w kamuflażu z takim wzorem, więc możliwe, że to twórczość własna Dragona.... a na pudełku kreski są "ostre" a nie rozmyte. Ale to taka uwaga poboczna a nie próba usprawiedliwienia, bo w realu to pewnie było nanoszone pistoletem w jednostce (wiec jakoś mniej lub bardziej rozmyte)...

To fakt że nie zawsze wychodzi jakby się chciało. Jak na malowane pędzlem to wg mnie wyszło dobrze.

Też kiedyś podobne coś malowałem:

PICT0605.JPG

Stan obecny (nie wszystko jest przyklejone, np. koła tylko włożone do zdjęcia)

Trochę po wierzchu te wężyki stonowałem - na żywo nie wygląda to źle.

DSC_2398e.jpg

DSC_2399e.jpg

Efekt w miarę końcowy jest taki jak poniżej.

Nie wszystko wyszło tak, jak było w pierwotnym planie, głównie dlatego, że wiele rzeczy robiłem po raz pierwszy a mój poziom umiejętności jednak okazał się być niższy niż tutejsza średnia. Niektóre rzeczy jeszcze będę delikatnie poprawiać po skończeniu całego projektu czyli scenki z ostatniego zdjęcia. Ale to będzie musiało poczekać parę miesięcy bo teraz muszę wziąć się za coś zupełnie co innego, nie modelarskiego.

DSC_3145e.jpg

DSC_3132e.jpg

DSC_3138e.jpg

DSC_3139e.jpg

DSC_3137e.jpg

DSC_3142e.jpg

DSC_3140e.jpg

Masz potencjał. Kilka rzeczy można było zrobić lepiej, ale przy tak okrojonej relacji warsztatowej to ciężko teraz wymieniać. Lepiej by było w trakcie budowy.

sam wyciąłem (nie było to jakoś szczególnie trudne) a nowe pokrywy zrobiłem od zera - te wycięte były dużo za grube.

Ponad rok po zrobieniu Pumy skończyłem zapowiadaną całość - wygląda to tak:

zdjęcia robione na słońcu, więc niektóre rzeczy błyszczą się bardziej niż przy normalnym oglądaniu

DSC_5733e.jpg

DSC_5717e.jpg

DSC_5739e.jpg

DSC_5742e.jpg

DSC_5743e.jpg

DSC_5728e.jpg

DSC_5730e.jpg

DSC_5737e.jpg

DSC_5740e.jpg,

DSC_5725e.jpg

DSC_5722e.jpg

Jak dla mnie efekt jest całkiem dobry. Mam świadomość błędów i niedociągnieć, ale całość robiona była dla własnej radochy robienia modelu a nie na konkurs modelarski. I tą radość miałem :)

Edited by persyMG

Fajne i z pomysłem

bardzo ładnie, jedynie do figurek mozna sie przyczepic i to z nimi pocwicz, jesli o model / diorame chodzi to miodzio.