Jump to content
panDespota

PZL 23B Karaś, IBG 1/72

Recommended Posts

Pierwsza maszyna z polskiej stajni skończona. Samolot w malowaniu 23. Eskadry Rozpoznawczej Armii Kraków. Z tego co pisano na innym forum pilotował go Tadeusz "Novi" Nowierski, przyszły dowódca 308 Dywizjony Myśliwskiego. Model wzbogaciłem o pasy i tablice Yahu. Wymieniłem rurkę pilota, dorobiłem muszki celowników karabinów i przenitowałem powierzchnie.

Warsztat http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=61464

Co do samej maszyny sporo zdjęć jest zdekompletowanego samolotu porzuconego na lotnisku przejętego przez Niemców. Tutaj jedno z jeszcze w miarę mało rozebranym Karasiem

evJ8OwRU_o.jpg

Zapraszam do galerii oraz komentowania

6sENcvqP_o.jpg

Tjezwg6J_o.jpg

rdextzz9_o.jpg

fLoCX7gM_o.jpg

sfwvflFG_o.jpg

gYDUd2sG_o.jpg

EBH1bNOi_o.jpg

11KNkaAn_o.jpg

jNYrTkWt_o.jpg

RyrTrl3L_o.jpg

pRrCksvU_o.jpg

ITs24brP_o.jpg

Qg7cL78M_o.jpg

w4IsjSH8_o.jpg

sWISnCQV_o.jpg

Nitowanie robi robotę. Z ryzykownych koncepcji to bym wzkazał srebrzyste obicia na drewnianym śmigle.

generalnie bardzo elegancki. Bardzo dokładne nitowanie zasługuje na pochwałę. I czystość wykonania.

Świetnie wyszedł. Podoba mi się malowanie, widać delikatne zróżnicowanie koloru, ale nie przesadzone.

Dzięki Panowie za miłe słowa.

Nitowanie robi robotę. Z ryzykownych koncepcji to bym wzkazał srebrzyste obicia na drewnianym śmigle.

Wyczytałem gdzieś że krawędź natarcia łopaty śmigła była zabezpieczana blachą dlatego też postanowiłem delikatnie je obić. Szukałem teraz tej informacji ale nie mogę jej nigdzie znaleźć.

Nie znam sie na Karasiach, nie wiem, co dobrze, a co źle i mnie się podoba

To tak jak ja ;) Polskie samoloty jakoś nigdy nie przykuwały mojej uwagi, do teraz. Po Karasiu jest zwrot o 180 stopni. Wczoraj odebrałem pake z P.7a z Army

Taka uwaga. skórzane , czy gumowe, fartuchy na owiewkach podwozia pomalowałeś na zielono. Nie wiem czy były zielone, ale to element mocno pracujący. Nie blacha.

Karaś bardzo ładnie wykonany, nitowanie spowodowało, że model wygląda jeszcze lepiej.

Fartuchy na owiewkach podwozia powinny być skórzane/ brązowe i nie wiem czy celownik nie powinien być czarny. Przynajmniej tek mi się wydaje.

Celownik zostawię taki żeby się nie rzucał w oczy bo zaraz ktoś powie, że to samolot ONR. Wszędzie teraz szukają faszystów

Fartuchy w jakim powinny być kolorze? Skórzanym czy jakimś zapuszczonym khakim? Jest to do przerobienia. Niestety na zdjęciach tego nie widać.

Celownik zostawię taki żeby się nie rzucał w oczy bo zaraz ktoś powie, że to samolot ONR. Wszędzie teraz szukają faszystów

Fartuchy w jakim powinny być kolorze? Skórzanym czy jakimś zapuszczonym khakim? Jest to do przerobienia. Niestety na zdjęciach tego nie widać.

Zrób tak, żeby się odróżniały. Zeby nie wygladay, jakby były z blachy.

...

Zrób tak, żeby się odróżniały. Zeby nie wygladay, jakby były z blachy.

Podmalowałem jeszcze delikatnie te fartuchy na podwoziu. Musi starczyć, już nic nie będę kombinował ;)

7sRSiFr8_o.jpg

Jest bardzo delikatnie, ale już działa.