Skocz do zawartości

transporter z koparką


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 156
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mnie sie nawet bardzo podoba model i rowniez malowanie jakie bedzie na nim ale zastanawia mnie jedno czy ta koparka nie jest czasem za duza do cięzarówki. Moze to w tym sens ze ma byc taka wielka ale mi jakos ona tam nie pasi. Tak to ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Andrzeju to jest to o czym myślałem od początku(no prawie), tylko nie dawaj żadnych pasków czy wzorków bo one nie będą pasować to kabiny ciągnika która jest, że tak powiem typowo robocza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jedno czy ta koparka nie jest czasem za duza do cięzarówki. Moze to w tym sens ze ma byc taka wielka ale mi jakos ona tam nie pasi.

 

Szczerze mówiąc i mnie sie wydawało, że koparka jest ciut za duża, szczególnie jej kabina wygląda na wielgachną. Ale biorąc pod uwagę nie wielką różnicę w skali to można na to chyba przymknąć oko Należy też pamiętać, że szoferka w ciągniku nie należy do zbyt obszernych, w przeliczeniu na 1:1 jej wysokość z przodu wynosi zaledwie 140 cm a z tyłu 120 cm.

 

 

tylko nie dawaj żadnych pasków czy wzorków bo one nie będą pasować to kabiny ciągnika która jest, że tak powiem typowo robocza.

 

Dobrze powiedziane, właśnie w ten sam sposób myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się Andrzeju, że ten właśnie zestaw wziąłeś na warsztat ...I to będzie chyba pierwsza tego typu produkcja w "cywilnym" malowaniu hehe

Widzę, że narazie wszystko ładnie idzie do przodu, będę się przyglądał pracom. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłem ramę w drobicę i w końcu zabrałem się za jej malowanie:

 

06e4b1ac2132a616.jpg

f61da9179523e634.jpg

3e5bf5b4e7857b38.jpg

 

Wyciągarka - narazie brakuje w niej bębnów. Swoją drogą zastanawiam się czy zostawić ją w tym kolorze

 

125b08e3c280214b.jpg

 

Podłoga kabiny pomalowana zarówno od spodu jak i od góry:

 

d9ea90ef81cfde0a.jpg

 

Wszystko pomalowałem mieszanką pactry czarny mat i czarny gloss.

Także pomalowane są już obręcze kół i tylne nadkola (narazie błyszczącym MM i zastanawiam się czy pomalować je chromem alclada czy pod kolor kabiny ), nie zrobiłem im fotek ponieważ jeszcze schną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie że felgi w takim zestawie powinny być pomalowane na zwykły srebrny + piasty na kolor ramy, nie żaden chrom. To tak z mojej strony, a jeszcze chciałem dodać że rama i wnętrze wyglądają dużo przyjemniej w czerni niż w zieleni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie że felgi w takim zestawie powinny być pomalowane na zwykły srebrny + piasty na kolor ramy, nie żaden chrom.

 

Pisząc o chromie miałem na myśli tylko tylne nadkola, felgi pomalowałem na srebno a piasty na czarny mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadkola mogłyby być chromowane, ale musiałyby być dość sponiewierane, bo inaczej nie będą pasowały do zestawu.

 

A co do szoferki to jest bardzo podobna do tych z ciężarówek IFA... Tunel silnika zasłaniający widok kierowcy na pasażera i te sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadkola mogłyby być chromowane, ale musiałyby być dość sponiewierane, bo inaczej nie będą pasowały do zestawu.

 

A co do szoferki to jest bardzo podobna do tych z ciężarówek IFA... Tunel silnika zasłaniający widok kierowcy na pasażera i te sprawy

 

Nadkoli nie bedę chromował, postanowiłem pomalowac w kolorze kabiny.

Tunel nie jest aż tak wysoki, sidziska będą ponad nim.

 

Podwozie ciągnika stoi już na kółeczkach, także kabina jest poskładana do kupy. Jutro mam zamiar wziąść się za jej i nadkoli malowanie.

Przymiarka na sucho:

 

390b00bbd971c2b5.jpg

a6235df7d3f68140.jpg

 

Kółeczka do naczepy także są już gotowe:

 

144a47e9b91f7fff.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ładnie wyglądają, ale jednak spróbowałbym suchego pędzla na krawędziach... Zależy jeszcze, czy zestaw ma być taki fest glanc nówka, czy lekko sponiewierany. :wink3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko do konstruktora. Jakiej firmy jest ten model i jaka jest cena tego model, ale najważniesze to jakiej średnicy ma on koła w naczepie?? (chodzi mi o średnicę na modelu bo potrzebuję takie koła o średnicy ok 35 mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko do konstruktora. Jakiej firmy jest ten model i jaka jest cena tego model, ale najważniesze to jakiej średnicy ma on koła w naczepie?? (chodzi mi o średnicę na modelu bo potrzebuję takie koła o średnicy ok 35 mm)

 

Skalę i firmę podał już KRUGER_MAN, za zestaw dałem 185 zł.

Średnica kół:

ciagnik - 33 mm

naczepa - 28 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota, Andrzeju z tą koparką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wnętrzu kabiny przybyło webasto, będzie jeszcze jego osłona ale dopiero gdy ją pomaluję. Pewnie zrobię jeszcze jakąś mapkę i jakieś akcesoria do wnętrza ale nad tym będę myślał później.

 

1447faa65e9d533d.jpg

a675b6cce3fe9b0f.jpg

 

Atrapa pomalowana na biały mat, część dachowa klimy na biały połysk a wewnwtrzna na biały mat.

 

e7b9175f679e74ad.jpg

 

W podwoziu przybyły zbiorniki paliwa i powietrza a także skrzynia biegów i nadkola:

 

e6ab382e7b0717e6.jpg

 

Kabinę pomalowałem pactrą A4 i trzema powłokami clearu, wyciagarkę samą A4. Przymiarka na sucho:

 

ab4787cf79dd4466.jpg

9ecedf10ed6eda83.jpg

d20808a3ec0a5aa7.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.