Skocz do zawartości

transporter z koparką


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 156
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No Andrzeju ten niebieski pasuje idealnie na ciągniczku, jeszcze biała matowa atrapa doda mu uroku . Wnętrze także prezentuje się wyśmienicie, webasto 1klasa . Pozdrawiam i czekam na dalsze poczynania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem zabrałem się za naczepę, znowu było pełno szpachlowania i szlifowania ale jakoś się z tym uporałem. Muszę przyznać, ze trmpek miał dobry pomysł z wykonaniem gwintów na śróbach w najazdach - wykonene są z dopasowanych sprężynek przez co rampy (są ruchome) same nie opadają na dół bo spreżynki utrzymują je w pozycji zamkniętej Jak dobrze pójdzie to jutro podłączę instalację i wezmę się za malowanie naczepy.

 

4d11146069c2c286.jpg

d9a7d89d03012d9e.jpg

f8df9bec14f83501.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Andrzeju, naczepa już całkiem nieżle wygląda, przygotowana do malowania, powodzonka życzę, aby wszystko co robisz się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaplanowałem tak zrobiłem, instalacja jest gotowa. Przyznam się bez bicia, że nie miałem żadnej dokumentacji do jej wykonania więc musiałem improwizować.

 

300441a08fe88723.jpg

bcf5f9d9154f8f17.jpg

 

Naczepę pomalowałem emalią MM na kolor bazowy i odstawiłem do schniecia:

 

88aeb01a12da0ba2.jpg

 

a w kabinie pomalowałem uszelki okien:

 

06e7893e943b1df3.jpg

d031a0f184ea4fb8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko, jak zawsze chciałbym, już widzieć ten cały zestaw skończony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabina pomalowana wzorowo

 

Co do naczepy to ciężko jest się wypowiedzieć, ponieważ do tego potrzeba fotek w świetle dziennym Ale jestem o nią spokojny

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa

Malowanie naczepy nie jest jeszcze ukończone, muszę prysnąc deski w kolorze drewna i nanieśc ślady eksploatacji. Natomiast w kabinie muszę w tylnych bocznych oknach poprawic uszczelki bo przy robieniu fotek niechcący je starłem. Obecnie jestem w trasie więc zabiorę się za to dopiero po powrocie do domu.

 

Macie jakiś pomysł z czego można by wykonac tak małe koguty na dach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś pomysł z czego można by wykonac tak małe koguty na dach

 

Witam Torni. A moze po opakowaniach po tabletkach ?? Kiedys na jakims forum wlasnie byla o tym mowa. Patrzac z jednej strony to za nasza poludniowa granica nasi sasiedzi maja na pojazdach komunalnych jednego wielkiego koguta - wiec jakas wypraska po lekach okragla przezroczysta nadaje sie do tego. A model wychodzi Tobie bajerancko. I tu jest przyklad jak z wojaka zrobic fajnego cywila (na dokladke z fajnym ladunkiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Fajne koguty można wykonać z leków które są zamknięte w dwóch "kapsułkach". Zazwyczaj są one pomarańczowe, moja babcia brała leki i ampiłki miały kolor niebieski, super nadawały się na koguty. No ale jest jedna ich wada, są one na recepte.

Tak wygląda opakowanie. Leki są na niedobór potasy, ale nie wiem z jaką chorobą to jest związane.

9364c15524b7b7c0.jpg

A tak wygląda kapsułka. Jak widać doskonale nadaje się na koguty.

Średnica kapsułki to 7,30mm.

599b78c6e422e1da.jpg

Jeżeli byś chciał wykonać niebieskie koguty i pasowały by do tej skali, to wyślij mi adres a podeślę Ci dwie takie kapsułki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego chcesz tego koguta? bo ja się nie znam na cywilach za bardzo. Chcesz takiego jednego, podłużnego, czy takiego mniejszego, że tak powiem, "stojącego?"

 

Jeśli ta druga opcja, to:

 

Średnica kapsułki to 7,30mm.

 

7 mm w sali 1:35 to będzie chyba za dużo. W orginale byłoby to prawie 30 cm.

 

Myślę, że najlepszym w tym wypadku rozwiązaniem będą diody led.

 

Lysdioder2.jpg

 

a tu cennik:

 

http://www.podzespoly-elektroniczne.pl/?PHPSESSID=989c031a022b286a1efc0c2366120029&p=katalog&mode=1&id_kat=66

 

pozdrawiam gorąco! Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy

No właśnie diody Heh, że też od razu nie pomyślałem o nich a mam ich przecie pod dostatkiem no ale tak to jest po 18 - to godzinnej dniówce.

Zamontuję dwa koguty na dachu kabiny i jeden z tyłu naczepy, a kapsułki po lekach faktycznie są trochę za szerokie i nie bardzo nadają się do tej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągniku przykleiłem przednie i tylne lampy (klima na dachu leży na sucho), także atrapa, wydech i wały napędowe są już na swoim miejscu. Brakuje tylko najmniejszego łączącego silnik ze skrzynią biegów bo wystrzelił mi z pęsety Cały zestaw upieprzyłem "trochę" więcej aniżeli zamierzałem, a to jeszcze nie koniec. Fotki trochę (nawet dosć mocno) przekłamują bo w realu wyglada to zupełnie inaczej, ale co tam - polukajcie sobie i powiedzcie co o tym sądzicie.

 

3f99a8908581c277.jpg

0b411e2c8bd42bd4.jpg

650cd140b1acada5.jpg

2aa007dc4562256f.jpg

b7637b42fc65fbf3.jpg

472f268dc3472d5f.jpg

1186ef57d1ecc4f3.jpg

 

Ps.

Czym Wy przyklejacie blachy bo ja zastosowałem CA Technicqll i co chwila mi one odpadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, Torni... Jak zwykle brak mi słów. Perfekcja w każdym calu . Czytałem, że blachy przyklejane są na "Kropelkę" lub "Super Glue", ale więcej do powiedzenia będą tu mieli miłośnicy pancerki .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.