Jump to content
unicaunica

Typ 23 Duke class frigate

Recommended Posts

Musze uważać jak zdjecia robie :D oczoczywiście żartuje. Sugestia została zrozumiana w dobrej wierze i będą poprawki. Przykładowa fotka to HMS Albion? Przez ten czas od kiedy to zacząłem budować wiele razy zauwarzyłem jak bardzo okręty siostrzane się od siebie różnią z tym radarem jest to samo, ale to tak w formie ciekawostki nie wymówki 😉

Dzięki za poświęcony czas :)

• Like 1

tak tak zawsze drugi raz lepszy od pierwszego :) -wiem coś o tym ... 

radar w deche 

Jeśli ktoś potrafi przyjąć krytykę i dąży do lepszego efektu, to zawsze zrobi lepiej niż poprzednim razem. 

Teraz jest znacznie lepiej :super:

Posted (edited)

Też tak myśle że lepiej i to w drugim podejsciu 😉

Nie pierwszy i nie ostatni raz, do wyrzutni wabików elektronicznych bedzie chyba 4 😉

Krytyka była rzeczowa i konkretna to i odpowiedź na nioł musiała być taka.

:)

Kolejny radar i archer

20190705_210804.jpg

Edited by unicaunica

Nie lubię nowoczesnych konstrukcji, ale podoba mi się Twoja praca jak powstaje coś z niczego.

Zdjęcia które zameszczasz są za to jeszcze bardziej na odpiernicz niz moje:haha:

Na pierwszej fotce widać jakieś gluty na nadbudówce nad mostkiem. Proponował bym się z nimi rozprawić.

Odnośnie zdjęć ...w zasadzie nie mam nic do dodania 😉

Doszły druciane pomosty upierdliwe w robieniu i lepsze nie będOŁ chyba że dojdzie do jakiegoś wypadku 😛

20190710_183658.jpg

20190710_183706.jpg

20190710_183937.jpg

20190710_183925.jpg

Było kolorowo i robi się szaro :)

Maszt jest ciemniejszy bo nie skończy£em malofać więc nie krzyczeć 😉

20190714_173222.jpg

20190714_173320.jpg

20190714_173250.jpg

20190714_173332.jpg

Kolego, ale ten mostek to jest jeszcze do szpachlowania, a nie malowania. Takie szpary jak w łączeniu dachu ze ścianami to nie uchodzą w 700 a co dopiero w 1:96....

Panie tego tutaj uchodzą bo to jeszcze kabriolet jest 😛 Wydział projektów dopiero sie zastanawia jak to zamknONĆ 😉

15 minut temu, unicaunica napisał:

Panie tego tutaj uchodzą bo to jeszcze kabriolet jest 😛 Wydział projektów dopiero sie zastanawia jak to zamknONĆ 😉

Musisz to po prostu przykleić. Dać na to szpachle, wyszlifowac i pomalować łączenie. Zamaskuj sobie jedynie dach,  by go przypadkiem nie pomalować i delikatnie nakładają farbę z aero na małym ciśnieniu z bardzo bliska. Tylko nic tam więcej nie maskuj na mostku byś nie miał różnicy w kolorze 

Żeby była jasność, nie mówimy tu o niebieskim, a o czerwonych.

20190714_173250.thumb.jpg.ae46c932673da82de31bee1729ef958d.jpg

To tak nie zostanie do końca chociaż chwilowo tak będzie 😉 Teraz musze dociągnąć hangar do tego poziomu wykończenia. Może się wam wydaje to dość chaotyczne, ale taka jest zamierzona kolejność :)

Dzisiaj przyszedł czas na brudną robote w postaci zamknięcia kadłuba i nareszcie nadbudówki mogą się trzymać na więcej niż słowo honoru :D

Dla orientacji rozmiaru gniazdko w tle 😛

20190720_211552.jpg

bardzo zacnie ci to wyszło - jestem pod wrażeniem zdolności - tylko daj zdjęci z ostrością na łajbę a nie na firankę :)

Wszystkie zdjecia są z telefonu i wiem że jakość nie jest najlepsza.

Wszystkim zaglądającym dziękuje za wyrozumiałość w tym zakresie bo tu jest sporo do poprawy nie tylko firanka 😉

Posted (edited)

Drugi maszt zaczyna powoli nabierać kształtu, zdjęcia z aparatu niestety różnica w jakości żadna 😕

DSC04656.JPG

DSC04652.JPG

DSC04661.JPG

DSC04646.JPG

DSC04649.JPG

Edited by unicaunica

Za gęstą farbą malujesz, na tym hangarze widać że bryzgasz gęstym żurem. Dwa razy więcej rozcieńczalnika.