Skocz do zawartości

Bristol Beaufighter Mk.X, Airfix 1/72


panDespota

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Śmiało, trza kleić i nitować! To mój czwarty przenitowany i podoba mi się najbardziej. Z modelu na model wychodzi lepiej, po prostu nie można się zrażać. Będę teraz kończył Revellowskiego Fw190, pierwszy model jaki przenitowałem (odłożyłem do szafki bo musiałem przemyśleć kilka rzeczy z nim związanych) i powiem szczerze, że przepaść miedzy nim a Beufem jest przeogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I nr kodowe maszyny. Malowane od szablonów, wycinane na ploterze. Folia Oramask 810. Czarne litery około 14, białe 6mm wysokości

 

UCiZiWkq_o.jpg

 

mKTgKpHu_o.jpg

 

UKqh5uu4_o.jpg

 

"O" na nosie naniosłem na razie tylko od spodu i po prawej stronie. Na zdjęciach po lewej go nie widać... tak już raczej zostawię. Ew. jakieś sugestie dlaczego na zdjęciu nie widać tego "O" po lewejstronie nosa? Z prawej jest (od spodu jakby jeszcze jedno było?!)

 

2F4yEoRP_o.jpg

 

z lewej nie ma

 

Xs3OohZs_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba by je wyciąć z folii samoprzylepnej

A tak serio, to raczej chodzi o to, że tak działają filtry fotograficzne zakładane na obiektywy. Różnica w zróżnicowaniu nasycenia na tych dwóch zdjęciach, może wskazywać na użycie dość silnego filtra na tym drugim. W efekcie takiego białe napisy mogą "zniknąć", albo nawet zrobić się... ciemniejsze od tła i interpretowane jako czarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba by je wyciąć z folii samoprzylepnej

A tak serio, to raczej chodzi o to, że tak działają filtry fotograficzne zakładane na obiektywy. Różnica w zróżnicowaniu nasycenia na tych dwóch zdjęciach, może wskazywać na użycie dość silnego filtra na tym drugim. W efekcie takiego białe napisy mogą "zniknąć", albo nawet zrobić się... ciemniejsze od tła i interpretowane jako czarne

 

Przekonałeś mnie. Pojawiło się brakujące na nosie "O". W sumie na innym forum pisali iż możliwe, że osłona na nosie została wymieniona. Na tej bez "O" widać, że została też wymontowana kamera co zwiększa prawdopodobieństwo tej tezy.

 

Bardzo ładne te maski, jakim konkretnie ploterem były wycinane?

 

Ziomuś odpisał, że to Silhouette Cameo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro daje mojego starego " Bea " z Airfix'a wnukowi do zabawy - odstaje od poziomu .

A tak poważnie , jakie kolory zastosowales na " rondlach " ?

 

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro daje mojego starego " Bea " z Airfix'a wnukowi do zabawy - odstaje od poziomu .

A tak poważnie , jakie kolory zastosowales na " rondlach " ?

 

Pozdrawiam Hello

 

Daleki jestem od mieszania magicznych prawidłowych mikstur kolorów jak co poniektórzy i poszedłem na skróty. Vallejo 71.091 signal blue, 70.982 cavalry brown a biały to biały. Odcienie zgrywają się w miarę z rondlami kalek na ogonie, tak że mi to wystarcza w zupełności.

 

To żeby już nie przedłużać - gratuluję fotki admina

 

Żeś się zapędził chyba trochę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam na myśli jaka kolejność malowania i maskowania. Bo pewno jakieś okręgi musiałeś wycinać. No chyba że to gotowe maski.

 

wUxJXFbI_o.jpg

 

Znajomy ma ploter i mi wyciął. Folia Oramask 810. Malowane było w kolejności

1. maskowane skrzydło pod niebieskie koło

2. nakładana niebieska farba, później maska obręcz maskująca niebieski

3. łączenie masek dodatkowo zabezpieczone maskolem

4. następnie białe koło, po czym obręcz maskująca biały

5. łączenie masek znowu dodatkowo zabezpieczone maskolem

6. i na samym końcu malowane czerwone kółko.

 

Jak by ktoś był zainteresowany to drążyłem temat masek na pwmie kiedyś. Co do ich wycinania to widziałem kiedyś cyrkiel-skalpel bodajże olfy, trzeba by tylko sprawdzić do jakiej minimalnej średnicy kółka wycina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.