Skocz do zawartości

HMS Naiad 1940 1/700 Flyhawk


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde to co, to mam przemalować wszystko, czy tylko dolne poprzeczki relingów i może jeszcze słupki już sam nie wiem...

Hej, np. na okrętach US Navy malowanych według kolorowych schematów w latach 1942-44 relingi malowano zgodnie z układem plam (segmentów) kamuflażu, przynajmniej tak mówiły instrukcje oficjalnie. W praktyce bywało różnie, choć najczęściej trzymano się tychże instrukcji. Bywało jednak, że okręt wchodził do służby w malowaniu jednolitym, a po kilku miesiącach nanoszono dopiero jakiś kamuflaż i niekiedy relingi nie były kamuflowane.

Myślę, że na brytolach było podobnie, więc jak machniesz kamo na relingach będzie ciekawiej

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na całość poszło Walter Texture i na to wata. Teraz jeszcze raz Walter Texture i może jeszcze trochę waty jeśli będzie potrzeba. Sorki za tak słabą fotkę, ale zmniejszałem ja na telefonie. Niestety komputer i wszystko do zdjęć jest w drugim pokoju a tam obecnie po nocy śpi moja ukochana - zła lepiej nie budzić

 

059.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans wieczorem zrobię lepsze fotki i będę czekał na wasze sugestie. Przy samym okręcie i tak będę musiał dodać wate, ponieważ miejscami są szpary. Postanowiłem go na razie nie osadzać na stałe, bo nie wiem jak to wszystko wyjdzie. Jeśli efekt nie będzie zadowalający, będę zaczynał od nowa.

 

Ehhh... przemalowałem relingi, pociągnąłem dodatkowo baaaardzo rozcienczonym washem i niech wam będzie... Wygląda znacznie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie? Bo nie widać

Nie, no żartuję - wszystko piknie

 

No Ta Nie widać

 

Ocean prześliczny.

Przesiadam się z wikolu na te espaniolskie siwaksy.

Jedyne co to chyba statek za płytko siedzi.Albo fale zbyt głębokie.

 

Wydaje mi sie że warto. Butelka kosztuje co prawda jakieś 40 zł, ale spokojnie w 1/700 jesteś w stanie zrobić 4/5 takich podstawek przy wylewaniu 3 warstw. I tak zgadzam się co do osadzenia, ponieważ jeszcze nie jest osadzony na stałe. To będzie poprawione i dojdzie jeszcze trochę waty przy burtach.

 

Ciesze się że się podoba, poczekam aż przyjdzie Gała i powie że woda do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.