Jump to content
chudyhunter

HMS Naiad 1940 1/700 Flyhawk

Recommended Posts

Ja robiłem Yukikaze z Aoshimy.

Wymiary i głównie cechy okrętu są oddane dość wiernie.

Blachy robią ostateczny efekt.

Jeśli już jesteśmy przy dylematach jaka firma robi najlepszy statek danego typu,to interesowały by mnie opinie co do Nelsona- Tamijunia/TRUMPeter,Takao- Fujimi/Aoshima.

galerii niestety nie wrzucę, bo narzekacie na jakość fotek
Z chęcią bym kupił, ale nie chce kupować czegoś byle było, tylko wolę już trochę odłożyć i kupić jakąś lustrzankę nawet używana.

W regulaminie stoi: "Jeśli komentowany model jest bardzo dobry i nie ma się do czego przyczepić, to można skrytykować jakość zdjęć"

Ja uważam, że foty Kardynała i Robina H. nie były takie złe żeby odpuszczać galerię Naiadowi.

Aparat kup sobie pod galerię POW.

P.s. szkoda, bo pozamiatasz w temacie Princa w galarecie i po nim będą już tylko naśladowcy..

Dzięki zloty, wrócę do domu to z ciekawości luknę do pudła Fuso. Co do jakości Nelsona niestety nie pomogę.

Zawsze jest się do czego przyczepić jak się chce Spoko, jeśli nie ogarnę aparatu będę zmuszony zrobić telefonem.

Co do naśladowców, to jeśli moje techniki i porady komuś pomogą to tylko będę się spieszyć No chyba że będzie za dużo tych naśladowców, to zacznę robić np różowa wodę

Nie chwalmy jeszcze Princa, bo lipa z tego wyjdzie

Jeśli już jesteśmy przy dylematach jaka firma robi najlepszy statek [OKRĘT] danego typu,to interesowały by mnie opinie co do Nelsona- Tamijunia/TRUMPeter,Takao- Fujimi/Aoshima.

Co do Nelsona to można w ciemno stwierdzić, że Trumpeter bije na łeb na szyję japońskie wypraski sprzed kilku dekad.

Takao z Fujimi jest przecudnej urody i detal ma dużo ładniejszy niż Aoshima (w ogóle Fujimi jest pierwszym wyborem jeśli idzie o japońskie okręty), różnica taka, że Fujimi jest tylko w wersji z 1944, a Aoshima robi jeszcze wariant '42. Merytorycznie chyba oba są bez zarzutów.

Dzięki filipsg.

Ps.

Wiem że jest ORP a nie SRP.

Znam jednego co zabija na miejscu jak się człowiek nieopatrznie pomyli.Na szczęście przez Internet nam to nie grozi.

Takao podobno lepszy jest z Aoshimy choć mniej zdetalowany, pytanie o ile. Ja mam właśnie tego po przeczytaniu kilku opinii na modelwarship plus blachy hawka oraz monografie Pana Skulkiego. Dokupić uzbrojenie,dalmierze,optykę Nano Dread plus 3d i można zaczynać. Nelsona jeszcze robi Meng, widziałem i mi się nie podobał, natomiast raczej Trumpeter będzie lepszy tyle, że oba do linii wodnej.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Tylko że Meng robi przedwojennego (akurat dziś czytałem recenzję w Modelarstwie Okrętowym)

Chłopy jak już tłuczemy temat japońca, to może ktoś mi pomoże i za poda linka. Przeglądałem ale nie wiem co brać, bo jeszcze nigdy nie kupowałem luf. Będę potrzebował lufy do FUSO 1944 r. Z góry bardzo dziękuję

Dzięki Bengal ale to nic takiego Jak to mówią, kto nie próbuje ten nie umi Może nie zabatdzo szczegółowo opisałem jak zrobiłem wodę, ale jak coś to wytłumaczę.

Dzięki zloty, a te powinny być do małej altylerii jak dobrze rozumiem

https://www.mojehobby.pl/products/IJN-15cm-50-6in-41st-Year-Type-16pcs-Kongo-and-Fuso-classes.html

Już widzę że będe musiał się zmierzyć z wykonaniem tych osłon materiałowych przy lufach. No cóż zawsze coś nowego

P. S. Poważnie tak wyglądają osłony w fuso?

Tylko mi się tak wydaje, czy one rzeczywistoście wyglądają jak moszna z żylakami?

3150_1-auto_downl.jpg

Tylko mi się tak wydaje, czy one rzeczywistoście wyglądają jak moszna z żylakami?

3150_1-auto_downl.jpg

No bardzo eleganckie varicocoele III stopnia.

Ha! A z moich papierowych dupnych zwisów się śmialiście!

Hehe Hans dla mnie Twoje są perfekcyjne, a te, no sorry ale ciężko się nawet na nie patrzy. Muszę zejść do piwnicy, zajrzeć do pudła i zobaczyć je na żywo bo nie wytrzymam

No dobra, nadszedł w końcu ten czas, czas by to powiedzieć, oficjalnie, jednoznacznie, definitywnie ogłaszam koniec warsztatu

Jeśli się uda, galeria będzie jutro wieczorem

ARTYLERIA, Hopie altyleria to mówią dzieci w przedszkolu, bo mają problem z wymówieniem RRR Żeby mnie to było przedostatni raz bo będzie