Jump to content

Recommended Posts

Cześć, potrzebuję pomocy

Chciałbym uzyskać efekt przebitych opon (taki jak na zdjęciu). Szukałem i oglądałem różne tutoriale itp. ale większość tyczy się opon samochodowych wykonanych z gumy. Moje koła to plastik, skala 1:48. Model Antonov an2 Hobby Boss. Wiem że są żywiczne, ale mnie zależy na uzyskaniu efektu kompletnego flaka, a nie tylko lekkiego ugięcia. Samo spiłowanie czy ucięcie też nie załatwia sprawy, wiadomo. Jak to ugryźć? Macie może jakieś patenty?

160602-Me_qewpqrx.jpg

Hmmm...

Spiłuj do felgi, tam podklej kawałek 0,1 plastiku ciut większy, będziesz mógł sobie później naddatek zeszlifować , to co ci powstanie może być dobra baza, weź Miliputa czy szpachle Ew, i spróbuj wypełnić, nadać kształt gumy, przy samym podłożu , innej opcji nie ma, przy plastiku,

Ja bym tak spróbował.

Minus taki jeśli coś spieprzysz nie będzie odwrotu, ale robota wydaje się lekka i przyjemna

Popacze, jeśli coś Ci wyjdzie podrzuć zdjęcia

Może taka opcja , gładka blaszka która podgrzej tylko z umiarem następnie zbliż do niej koło ( popróbuj na zbędnych kółkach )

powinieneś uzyskać taki efekt ,podobno nazywa się to spęczaniem plastiku ,ja tak wykonuję nity

wiadomo że nie zawsze wyjdzie za pierwszym razem ale spróbuj

powodzenia

ARNI44

No pomysł tez niczego sobie, tyle tylko ze raz kilka prób i kół napewno zmarnuje przy takim podgrzewaniu plastiku, wiec opcja by rzeźbić tak jak ja to zasugerowałem wydaje się bezpieczniejsza choć bardziej czasochłonna, ale podgrzewania spróbuj jako pierwsz opcja jeśli nie wyjdzie jak trzeba zostaje ci moja propozycja.

Ciekawe patenty. Poprubuje na jakimś złomie

Po Patenty Tomaszu Ty dobrze wiesz gdzie masz uderzać! Hahaha do miszcza

Jeszcze podsunę jeden pomysł podpatrzony w książeczce ON PLASTIC WINGS-Francoisa Velindena z roku 1983.Na rysunku pokazane jest :patelnia z niewielka ilością wody podgrzewana aby była gorąca i na ogniu przy pomocy kleszczy prostopadle do powierzchni patelni przykłada się koło aby nadać właśnie wygląd lekko zgniecionej opony.Element zanurzony w niewielkiej ilości wody nie skleja nam się z czystą powierzchnią patelni bo separuje go woda.Sam tego nie sprawdzałem ale jeśli komuś zależy to niech wypróbuje może to faktycznie dobry patent.Dotyczy to palstikowych części.

O i również ciekawy patent, dla młodego chemika w sam raz, ew wyjebie kuchenne w kosmos, hahaha

Opony poprzebijane. Może szału nie ma, ale jakoś to wygląda.

Spiłowane pilnikiem i stopione rozgrzanym srubokretem. Potem szlifowanie, troche CA i jakoś tak wyszło.

sxRAXOR.jpg

zcRMwoL.jpg

ElAMCar.jpg

No to my se popaczeli...

Widziałem zdjęcia Hammeta z topienia śrubokrętem, nader dobrze wyszło, na początku miałem kilka wontów ze spieprzył ale poparł argumenty zdjęciem z początku na którym się wzorował i wyszło dobrze, starczy topienie

Niedawno znalazłem na sieci taką technikę. Niestety nie znam źródła.

8LSyYVS.jpg

No a gdzie, co to za złom co stoi na betonie hehe, trawa im większa tym lepsza (hahaha)