Jump to content
Daz

T-55A - Enjoy Sarajevo - 1993, skala 1/35

Recommended Posts

Witam. Zainspirowany pewnym zdjęciem zbudowałem scenerię Sarajewa z lat 90, i aby ją uzupełnić wstawiłem T55 z tamtego okresu. Skala 1/35, T55 produkt firmy SKIF (szału nie ma jeśli chodzi o jakość)

zwee1uc.jpg

w8YQSlw.jpg

6APGNHV.jpg

eWI5WLC.jpg

o4P8cJQ.jpg

HDloGdT.jpg

AehlmB1.jpg

cCwmu9n.jpg

I1T4mKq.jpg

Czołk jak czołk, aleś podstawką mnie urzekł bardzo, w dechę mi się podoba,

(Coś więcej na temat materiałów wykorzystanych do budowy, żywica gips etc??)

PZPR

Jakub

Dzięki. Podstawa to płyta mdf, z nadrukiem betonu, wykonanym przez mnie od podstaw, podmalowany i ubrudzony washami i pigmentami, a ściana to płyta kartonowo gipsowa, także z nadrukiem (Sarajevo) wykonanym od podstaw, oraz nadruk podniszczony i ubrudzony pigmentami AK , a betonowy blok, który leży na ziemi to kawałek karton-gipsu

Może i ze Skifem szału nie ma, ale tak go przyozdobiłeś i wkomponowałeś w podstawkę, że w ogóle to nie razi, kapitalna praca.

Można powiedzieć, że już było...

Praca Korowiowa

2015%20end_zps6franuyj.jpg

Można, ale każdy z Nas na swój sposób by to zrobił, wcale ujmy nie ma kopiując coś ciekawego, a ze wyszło to Daz’owi nader ładnie nie widzę się powodu czepić,

A ja się cieszę, że Daz wrzucił kolejną pracę!

Fajna scena, sam miałbym ochotę taką sobie zrobić na półkę.

A ja się cieszę, że Daz wrzucił kolejną pracę!

Fajna scena, sam miałbym ochotę taką sobie zrobić na półkę.

To czemu nie lepisz??

Ja bez pardonu, zdjęcie zapisuje we chmurze i zbuduje coś we teń deseń, tyle ze z samymi figurasami, bo długie lepienie plastiku mnie się znudziło, wole odrazu se coś pomaźiać farbkami po figurkach.

Pzdr

Fajny model, i mega pomysł na dioramke !! Bardzo mi sie podoba ten napis Sarajewo !!

Dzięki za miłe słowa. Cooper69 ja robiąc ta dioramę zasugerowałem się zdjęciem prawdziwej takiej ściany, a dioramy którą pokazałeś nawet nie widziałem wcześniej, no ale nawet jak by tak było to chyba nie ma limitów wykonania danego modelu....

qbESGJ6.jpg

Dzięki za miłe słowa. Cooper69 ja robiąc ta dioramę zasugerowałem się zdjęciem prawdziwej takiej ściany, a dioramy którą pokazałeś nawet nie widziałem wcześniej, no ale nawet jak by tak było to chyba nie ma limitów wykonania danego modelu....

qbESGJ6.jpg

Umieszczenie tego zdjęcia było tylko podyktowane tym, że Korowiow (jak wielu utalentowanych modelarzy) zniknął z tego forum, a jego super prace wraz z nim...

A umieszczenie linka do warsztatu jest ze względu na "politykę" modelworka niemożliwe

Nikt nie ma monopolu na daną scenę - żeby było jasne

PS. Jedyne co mi się w scence rzuca na oczy to ślad w ścianie. Niestety wygląda jakby był po uderzeniu w płytę pancerną - zadry 3D po odłamkach. Beton się odłupuje płytkimi "plackami" jak na zdjęciu oryginału.

Miałem nic nie pisać bo nie lubię rozkręcać "gówno burzy" ale właśnie przez takie podejście zacząłem unikać tego forum, i z tego co zauważyłem ta tendencja jest zwyżkowa wśród "forumowiczów" - ucieczka do normalności czyli wszędzie indziej . Udzielam się na kilku innych forach, a głównie na profilach FB poświęconych modelarstwu, i z przykrością muszę stwierdzić, że tylko tu i za każdym razem spotykam się z podejściem : "do czego by się tu do..bać" .... szkoda. Cooper po co te dogłębne analizy? Naprawdę będziemy rozpatrywać strukturę i zachowanie się betonu pod wpływem działaniem różnych sił? Naprawdę to w całym modelu tylko zauważyłeś , no poz tym że już taki był zrobiony. Tak się składa że autor tej dioramy co ją pokazałeś (Tomek Rojek) skontaktował się ze mną na moim profilu i bardzo ją pochwalił ciesząc się że ktoś stworzył coś podobnego do jego pracy, która zdobyła srebrny medal w Moson . Są komentarze odnośnie technki pracy, doboru materiałów, pomysłu na tematykę czyli typowo modelarskie zagadnienia, ale zawsze musi się pojawić temat : "to było, beto jest nie taki, a kolor liści na ziemi nie odpowiada porze roku" ... i zawsze się zastanawiam po co..... Panowie i Panie, jeśli moja praca pod względem modelarskim (artystycznym) się wam podoba , cieszy mnie to bardzo, jeśli nie , bo o gustach się nie dyskutuje również dobrze bo dziwne by było jak by każdemu z nas podobało się to samo , to nie zupa pomidorowa żeby każdy ją lubił, ale doszukiwanie się na siłę błędów lub też stwierdzenie , że takie coś już kiedyś było jest naprawdę słabe....

Mnie się podoga. I czołk i ściana. Podłoże mniej ale całość tworzy spójny klimat.

Tygrysów i Panter też jest tu od zawalenia i za każdym razem kiedy pojawia się nowy model tych pojazdów w galerii, zachwytom nie ma końca i nikt nie pisze:,,... To już było". A tu proszę, sprzęt współczesny, scenka traktuje o konflikcie nie mniej tragicznym niż druga wojna i co? "... To już było..." A ten kawałek o betonie, to już w ogóle szkoda gadać. Kolego Daz! Praca genialna

Generalnie mi się podoba. Gąsienice są bardzo słabej jakości, trzeba było metalowe wrzucić. Te za szybko opadają na koło jezdne. No i możesz jeszcze krawędzie styku z podłożem metalizerem zrobić.

Bardzo mi się podoba całość.

Lecz muszę się doczepić.

Twoje umiejętności są ogromne, więc mógłbyś w światłach i reflektorze, bo to chyba reflektor jest, wykonać własnoręcznie klosze. Niewiele pracy, ponieważ wystarczy rozgrzaną plastikową folię z butelki PET, naciągnąć na coś o średnicy takiej, jaki na być klosz.

Takie nic, a wygląd czołgu by był lepszy.

Praca super. Chciałbym tak kiedyś umieć.

PS. Patrząc na te zdjęcia od razu mam skojarzenie z jednym z moich ulubionych kawałków U2: „Miss Sarajevo” w wykonaniu razem z Pavarottim...

Fajny czołg i podstawka.

Odnośnie "czy było czy nie"?! ehhh... można by powiedzieć że model T-55 też już był ;)