Jump to content
Shilka (Robert T.)

[In Box] - M-41A3 AFV - 1/35

Recommended Posts

Witam

Chciałem wam przedstawić kilka fotek modeliku który ostatnio zakupiłem. Jest to model czołgu lekkiego M-41A3 f-my AFV. Jest to już mój drugi model tego czołgu - pierwszy M-41 Tamiy-i kupiłem na allegro jako sklejony. Aktualnie trwają nad nim prace (dorywczo). Ale wracam do modelu AFV. Oto kilka fotek:

th_M-41AFV19.jpg th_M-41AFV18.jpg th_M-41AFV15.jpg th_M-41AFV14.jpg th_M-41AFV13.jpg th_M-41AFV12.jpg th_M-41AFV11.jpg

Detale są bardzo ładnie odwzorowane, bez nadlewek. W wannie kadłuba odwzorowano spawy oraz szczegóły zawieszenia. Od wewnątrz wanny jest pokazany właz ewekuacyjny dla kierowcy.

th_M-41AFV10.jpg th_M-41AFV03.jpg th_M-41AFV02.jpg

Góra część kadłuba jest bardzo ładnie odwozorwana z odzielnie przyklejanymi włazami komory silnika - w sam raz do pokazania jednostki napędowej.

th_M-41AFV08.jpg th_M-41AFV06.jpg th_M-41AFV05.jpg

Wieża. Hmm co tu napisać - jest poprostu bardzo ładna . Odwzorowano spoiny oraz miejsca łączenia płyt pancerza wraz z fazowaniem arkuszy blachy pancernych. Wieżyczka dowódcy jest oddzielnie przyklejana - w związku z czym planuję jej odlanie i montaż w modelu Tamiyi.

th_M-41AFV23.jpg th_M-41AFV22.jpg th_M-41AFV21.jpg th_M-41AFV20.jpg

Podsumowując - model jest bardzo ładny i w porównaniu z Tamiy-ą to jest o rząd wielkości lepszy. Pieniążki za którą można go kupić - 89 zł - są kwotą sporą - ale wartą wydania. A sam czołg jest ładny i godny uwagi.

Ps. Chciałem podziękować Pawłowi Czarnockiemu za wykonanie powyższych zdjęć. DZIĘKI PAWEŁKU - wiszę Ci duże PIFKO

Na koniec wrzucam zdjęcia porównawcze AFV i Tamiyi.