Jump to content
robert p

A-7K Corsair II / Hobby Boss / 1:48

Recommended Posts

Robercie rewalacyjny model , moje szczere gratulacje !! Jesteś nadzieja polskeigo modelarstwa

Model bez wątpienia przykuwa oko i wskazuje na fajnie opanowany warsztat malarski.

Podoba mi się.

A powiedz proszę, czy docierałeś do jakichś fotek oryginału? Kwity takiego malowania to dobra rzecz dla próbujących odtwarzać tak ciekawie zmęczone samoloty.

Jaki ładny SLUF.

Dodatkowy plus, że dwumiejscowy. Rzadko się takie zdarzają

bzzz-bzzz

A ja się wyłamię, bo mam bardzo ambiwalentne odczucia. Z jednej strony podziwiam warsztat, prawdziwy kunszt malarski, z drugie - ni cholery nie przemawia do mnie taka granicząca z SF koncepcja cieniowania. Albo inaczej - zrozumiałe byłoby to dla mnie w rozważaniach z pogranicza sztuki, ale nie modelarstwa redukcyjnego sensu stricto.

Dlatego też SnaQ-u pytałem Roberta o ewentualne kwity. Względem współcześnie latających statków powietrznych mamy możliwość dotarcia do fotek pokazujących, że mogą one styrać się w sposób niezwykle urozmaicony, wręcz fantazyjny i często wyłamujący się z naszych wyobrażeń, które jako modelarze mamy czasami ukształtowane w sposób odbiegający od realiów (patrz np. F-14 po długich rejsach, greckie czy niemieckie Phantomy, a niekiedy choćby nasze F-16 czy nieco dawniej kolorowe Lim-y)

Stąd moje pytanie, bo uważam, że stosowna dokumentacja potrzeba jest i do budowy zasadniczej w tym detali, jak i do wybranego schematu malowania.

Obecnie możliwość dostępu do dokumentacji jest na tyle duża, że można szaleć z technikami malarskimi bez narażania się na odbieganie od realiów, tyle że trzeba nieco czasu poświęcić na jej znalezienie - przy czym mam tu na myśli, że nie zawsze dotrzemy do 100% materiału, ale da się wyinterpretować najbardziej prawdopodobny sposób brudzenia, który pozwoli wykorzystać wysoki skill malarski - jaki niewątpliwie jest udziałem Roberta - do wykonania modelu redukcyjnego.

Robert wyjaśnił, że badał Procona, a ja mam nadzieję, że w którymś z następnych projektów może jakoś weźmie pod uwagę moje powyższe gęganie

ale nie modelarstwa redukcyjnego sensu stricto.

Jesteś dinozaurem. Modelarstwo, o którym piszesz jest w takim odwrocie, że trudno oczekiwać by jego definicja utrzymała się jako powszechna. Wypierane jest do swojej niszy i pewnie w niej znajdzie jakąś odpowiednią nazwę. Może pejoratywną, może wręcz przeciwnie, ale modelarstwo redukcyjne już znaczy coś innego niż piszesz.

Jesteś dinozaurem. Modelarstwo, o którym piszesz jest w takim odwrocie, że trudno oczekiwać by jego definicja utrzymała się jako powszechna

Czuję się skomplementowany, dziękuję.

To i ja, jako dino nr 2 tez sie wmieszam

już znaczy coś innego niż piszesz.

na pewno

bo teraz sie nie przykleja tylko aplikuje

a czesci nie sa przeznaczone do modelu, tylko do tego modelu dedykowane

a z tego naszego " szyberdachu " smieje sie pol Europy

ładnie wyszło to malowanie