Skocz do zawartości
Bartas89

Pierwszy pancernik lub niszczyciel

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć Jaki możecie polecić model pancernika (najlepiej z Tamiyi) dla początkującego (w kategoriach pancerników, a nie w modelarstwie)? Myślałem o czymś takim:

https://www.mojehobby.pl/products/Japanese-Destroyer-Yukikaze.html

lub takim:

https://www.mojehobby.pl/products/US-Battleship-BB-62-New-Jersey-2720575.html

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1405_rd.jpg

Ale to raczej niszczyciel jest.

Tak, wiem, już zmieniam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W 1/350 Yamato robi kolosalne wrażenie i jest prościutki w budowie. W sumie chyba wszystkie starsze "350" Tamki (czyli oprócz Yamato i Musashi jeszcze King George V i Bismarck) to dobre opcje na początek.

Yukikaze i Kagero to też bardzo dobre modele.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W 1/350 Yamato robi kolosalne wrażenie i jest prościutki w budowie. W sumie chyba wszystkie starsze "350" Tamki (czyli oprócz Yamato i Musashi jeszcze King George V i Bismarck) to dobre opcje na początek.

Yukikaze i Kagero to też bardzo dobre modele.

Yamato kosztuje 1000 zł, także na początek nie chcę szaleć z takimi cenami ;) Zastanawiam się też jeśli chodzi o malowanie... Czy składa się takiego kolosa w całość i wtedy maluje, czy raczej każdą część z osobna przed złożeniem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowy Yamato kosztuje koło 1000zł, stary model kupisz poniżej 400zł. Ewentualnie KGV/PoW lub Bismarck/Tirpitz za mniej niż 200zł. Do każdego z tych modeli bez problemu dostaniesz blaszki, metalowe lufy, drewniany pokład.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej na początek wezmę niszczyciela Yukikaze. Pytanie teraz jakie dodatki warto do niego wziąć i jakiej firmy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak napisał Sebastian, stary Yamato jest teraz w bardzo korzystnych cenach, a co do malowania- jest to chyba najprostszy pancernik bo cała nadbudówka jest zbita w jedną "wyspę". No i nie ma żadnego śmiesznego kamuflażu jak Brytole czy Bismarck.

Na temat Yukikaze się nie wypowiem, ale przypomniał mi się jeszcze I-400 też produkcji Tamiya. Może Cię zainteresuje, bo nie jest takim banałem jak większość podwodniaków, a skleja się świetnie i trzeba się bardzo postarać, żeby go zepsuć (tak jak ja ). Cenowo chyba też stoi porównywalnie z Yuki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak jak napisał Sebastian, stary Yamato jest teraz w bardzo korzystnych cenach, a co do malowania- jest to chyba najprostszy pancernik bo cała nadbudówka jest zbita w jedną "wyspę". No i nie ma żadnego śmiesznego kamuflażu jak Brytole czy Bismarck.

Na temat Yukikaze się nie wypowiem, ale przypomniał mi się jeszcze I-400 też produkcji Tamiya. Może Cię zainteresuje, bo nie jest takim banałem jak większość podwodniaków, a skleja się świetnie i trzeba się bardzo postarać, żeby go zepsuć (tak jak ja ). Cenowo chyba też stoi porównywalnie z Yuki.

Dzięki za propozycję, ale na początek wolę coś "nadwodnego" ;). W ogóle zainteresowały mnie pancerniki i niszczyciele z tego względu, że wyglądają kozacko po złożeniu. Jak dla mnie dużo lepiej niż np. czołgi, samoloty.

Chodzi mi po głowie jeszcze BB-62 New Jersey od Tamki oczywiście, ale boję się, że na początek będzie za duży i za trudny i go nie ogarnę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czym się różni Yamato ten tańszy od droższego? Skala ta sama, producent ten sam, a cena prawie 3 razy wyższa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok zdecydowałem się na starszą wersję Yamato, tę tańszą Potrzebuję teraz info jakie dodatki do niego wziąć (pokład drewniany już wiem, że będę chciał).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Blachy od Edka 2 zestawy, Lion roara, pontosa, flyhawka

Lufy od RB Model, Abera, mastera

Drewniane pokłady masz np. z pontosa, wood huntera, shipyardu, sinsengumi, artwoxa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Blachy od Edka 2 zestawy, Lion roara, pontosa, flyhawka

Lufy od RB Model, Abera, mastera

Drewniane pokłady masz np. z pontosa, wood huntera, shipyardu, sinsengumi, artwoxa

Na razie wybrałem:

1. Pokład drewniany od Tamki

2. Blachy od Eduarda 53019

3. Lufy Aber 460mm (9sztuk)

4. Lufy Aber 155m 2.kpl (po 6 sztuk)

Relingi są w zestawie Eduarda. W sumie prawie wszystko jest w tym zestawie, to chyba nie ma sensu jeszcze brać np pokręteł osobnych lub włazów osobnych...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Model + dodatki zamówione, dzięki za pomoc i rady Zobaczę może założę z nim warsztat i będę prowadził relację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Model + dodatki zamówione, dzięki za pomoc i rady Zobaczę może założę z nim warsztat i będę prowadził relację.

obowiązkowo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi