Jump to content
MiCK

...wznowienie produkcji

Recommended Posts

Kilka dni demu naszła mnie taka myśl, dlaczego nie buduje się historycznych pojazdów, samolotów i wyposażenia dla celów muzealnych, historycznych, filmowych, kolekcjonerskich? Czy nie dałoby się na tym zarobić (muzeum za biedne, kolekcjonerzy/filmy zbyt okazjonalni?), czy są jakieś przeszkody prawne/techniczne (brak dokumentacji) czy może nikt nie chciałby oglądać w muzeum nowego Bf 110?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mój gust, nie da się odwzorować technik z lat wojennych, nie da się odwzorować pośpiechu, ręki tamtych pracownikow. Takie nowe maszyny nie miałby duszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to - nie buduje się? Na świecie buduje się jak najbardziej, a próby są nawet w Polsce Niestety, w Polsce jeszcze mental nie ten. I nie mam na myśli podejścia do tematu fascynatów i hobbystów, tylko firmy mogące brać udział w takiej rekonstrukcji, dorabiając jakieś części, elementy, czy dostarczając materiały. Bo to trzeba chcieć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapewne zbyt duże koszty dla podmiotów prywatnych. Sporo technik zdążyło od tamtego czasu wyjść z użycia i ciężko by było znaleźć firmę która chciałaby się bawić w odlewanie oldskulowych czołgów czy innych pojazdów. Biorąc pod uwagę że byłyby to raczej krótkie serie, cena jednostkowa byłaby straszna.

 

Swoją drogą takie przykłady zdarzają się w lotnictwie- Rosjanie w latach 90-tych na chwilę wznowili Jaka-3, a dziś produkuje się Carbon Cup- samolot w prostej linii wzorowany na Piper Cubie z lat 30-stych, który pewnie mógłby bez problemu robić za Pipera z ofensywy w Europie na pokazach. Statycznych replik samolotów powstaje już w ogóle całkiem sporo. Tylko że taka replika to może robić co najwyżej za uzupełnienie kolekcji, przecież nie o to chodzi w muzeach, żeby eksponaty były nowe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Technologie są jak najbardziej dostępne, w zasadzie da się wyprodukować wszystko, albo nawet jeszcze więcej. Tylko ilu jest chętnych do zakupu i ile taka zabawka miałaby kosztować?

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.