Skocz do zawartości

Yamato 1/350-Tamiya


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bartas proponuję abyś jednak wyszlifował te łączenia kolorów bo jak zrobisz washa to będzie jeszcze bardziej się odznaczało.

Rufa rzeczywiście do .........

Jeśli zostawisz w takim stanie kadłub to choćby ,,góra ,, była perfekcyjnie zrobiona to i tak fundament (kadłub) będzie mocno w tyle

Dlaczego zostawiłeś łańcuchy a nie zeszlifowałeś ?

Ja osobiście zrobiłem YAMATO dwa razy bo też było "trochę" błędów z pierwszym ale na usprawiedliwienie był to mój pierwszy plastikowy okręt.

Co do pokładu to ja go przyklejam przed położeniem samego lakieru bezbarwnego.

Zastanawiam się tylko jak to będzie u ciebie bo przed główną nadbudówką masz piękny schodek na pokładzie i(na łączeniu) i pokład będzie ci odstawał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem rufy.. tylko taki, że lewa i prawa strona mają różne poziomy linii koloru, stąd na rufie taki skos.

Ale kto z nas nie moczył łapek w krecie lub proszku do prania....

Oczywiście w rekawicach ochronnych - wole napisać.. czasy głupie, tyle pozwów teraz o byle co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Yamato był pierwszym okrętem jaki zrobiłem i jak na niego teraz patrzę, to też sporo rzeczy do poprawki. Może kiedyś zrobię kolejny, ale jeszcze nie teraz Może byś zrobił czarny pokład? Podobno w czasie ostatniego rejsu pokład był wlasnie czarny. Mi się podoba, ale co kto lubi. Jeśli jest szansa byś poprawił to co jest do poprawki to zrób to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz Hans dlaczego;

1.ładniej wygląda metalowy łańcuch(realistycznie)

2.w modelu widzisz tylko "połowe" ogniw

3.łatwiej w malowaniu

4. skoro jest drewniany pokład to zakładam że w komplecie z pokładem był łańcuch

Pracy nie jest dużo a jaki będzie efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Właśnie znalazłem Twój warsztat i przeczytałem co dotychczas...

Jak dla mnie piękny okręt, podobny robiłem w 2016 (wersja premium) i mam bardzo ale to bardzo miłe wspomnienia z budowy.

Zestaw jak dla mnie perfekcyjny... oczywiście jeśli nie uwzględniać błędów merytorycznych.

Jeśli masz ochotę zobacz: viewtopic.php?f=89&t=52172&hilit=yamato+1%3A350+tamiya

może coś Ci się przyda.

Kibicuję i życzę wytrwałości oraz skończenia z powodzeniem tego modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.