Jump to content
Bartas89

Yamato 1/350-Tamiya

Recommended Posts

Ile czasu trwa całkowite schnięcie farb Tamiya?

z Suszarką czy bez ?

z Suszarką czy bez ?

Bez :P

jak mi się nie spieszy to daję im min. 12 h (noc)

jak mi się spieszy to godzina z suszarka

Tzn.? ja nakładam kolejną warstwę w momencie jak jest sucha w dotyku. Z clarem czekam 24h

Tzn.? ja nakładam kolejną warstwę w momencie jak jest sucha w dotyku. Z clarem czekam 24h

Miałem na myśli kiedy można np przykleić do niej taśmę maskującą bez ryzyka, że odklei się ją z farbą

Mam problem żeby zamalować linie od ołówka, którym kreśliłem linię podziału. Tak samo nie mogę zamalować koloru "kure arsenal", który troszkę wystaje pod taśmą maskującą. Zużyłem już dwa słoiczki koloru hull red. Muszę zamówić więcej, bo już nie mam.

Spróbuj położyć na ten ołówek i kurę surfacer, i dopiero na to kolor właściwy.

Spróbuj położyć na ten ołówek i kurę surfacer, i dopiero na to kolor właściwy.

Ok, tak zrobię, dzięki

Mam kolejny problem. Oczywiście z tym przeklętym malowaniem. W miejscu w którym zaczynała się taśma maskująca, został mi taki cienki wypukły paseczek (chyba od farby). Jak się mogę go pozbyć bez uszkodzenia farby?

Coś mi się wydaje że będziesz miał piękny schodek

Przewidzieli prorocy

Coś mi się wydaje że będziesz miał piękny schodek

Przewidzieli prorocy

Myślałem, że chodziło im, że taśma jest krzywo przyklejona... jakieś pomysły jak się tego pozbyć?

Nie znam się, ale ja bym albo

taśmę tamiyi na farbę ułożył i próbował drugim kolorem zrównać warstwę

albo 6/8k papier i delikatnie starał się go spiłować.

Ale nie chce Ci źle powiedzieć/doradzić pewnie nie jedna osoba miała taki problem i może się wypowiedzieć

na pewno dasz radę

By zlikwidować ten schodek spróbowałbym wziąć kawałek papieru sciernego 2000, zamoczyć papier na chwilę w wodzie i na mokro delikatnie zeszlifować.

By zlikwidować ten schodek spróbowałbym wziąć kawałek papieru sciernego 2000, zamoczyć papier na chwilę w wodzie i na mokro delikatnie zeszlifować.

Obawiam się tylko tego, żeby nie uszkodzić taśmy maskującej, która jest pod tym schodkiem...

Jakbyś pokazał fotkę to by łatwiej było coś pomyśleć. W tej chwili to bazujemy na wyobraźni. Jaką taśmę pod tym schodkiem chcesz uszkodzić? Normalnie to schodek wychodzi właśnie jak ja oderwiesz?

Bartas, to w sumie żadna nowość tylko lakiery z puchy (seria TS) przelane do słoika. Nie wiem do końca co miałeś na myśli pytając.. ale tak, to są lakiery. Ja nie używałem lakierów tamki ale wielu robiło decanning tych farb pod aero, moze ktos sie wypowie. Najlepiej wrzuc to pytanie w dział Lakierowanie i zabezpiecznie powierzchni.

Pozdrawiam!

Po nałożeniu tego koloru przez aero trochę się on błyszczy i ma taką strukturę jakby miał na wierzchu lakier. Kiedy malowałem kolorem "kure arsenal" ,czegoś takiego nie było. Zastanawiam się teraz czy dawać jeszcze lakier bezbarwny na tę powłokę z dull red.

Na jakim ciśnieniu nakładać lakier bezbarwny Tamiya, przy dyszy 0,3mm?

Urlop i po urlopie a tu zastój

Tak czy siak powinieneś pomalować cały kadłub bezbarwnym aby była jednolita powierzchnia , a co z robiłeś z tym ,,schodkiem ,,?

Mam nadzieje że go wyszlifowałeś papierem

Na przyszłość jak będziesz chciał coś oklejać a potem malować (odcinać kolor) obok taśmy to najlepiej maluj pod lekkim kątem od strony taśmy

maskującej

Urlop i po urlopie a tu zastój

Tak czy siak powinieneś pomalować cały kadłub bezbarwnym aby była jednolita powierzchnia , a co z robiłeś z tym ,,schodkiem ,,?

Mam nadzieje że go wyszlifowałeś papierem

Na przyszłość jak będziesz chciał coś oklejać a potem malować (odcinać kolor) obok taśmy to najlepiej maluj pod lekkim kątem od strony taśmy

maskującej

Cały czas z tym walczę. Jak się z nim uporam to psiknę jeszcze bezbarwnym lakierem z aero. Tylko jak mi wcześniej koledzy doradzali, to najpierw lakier błyszczący (wtedy nałożę kalki na kadłub i zrobię wash na pokładzie), a później ostatecznie matowym. Pytałem się tez wcześniej jak zrobić z drewnianym pokładem. Nie wiem kiedy go przyklejać i czy mam go czymś jeszcze zabezpieczać.

Robioąc tylko jeden okręt nie jestem doświadczony w tym temacie. Pokład przyklejałem dopiero jak już miałem cały kadłub skończony - łącznie z elementami na które były dziury w pokładzie. Sam pokład zabezpieczałem sido dwa razy. Potem roiłem wash olejny na nim. Ale to był pokład Huntera i nie wiem jak inne marki będą się zachowywać.

Na jakim ciśnieniu nakładać lakier bezbarwny Tamiya, przy dyszy 0,3mm?

Nie mam takiego doświadczenia jak inni tutaj.. Ale głupio tak pytanie bez odpowiedzi zostawić.

Sam miałem z tymi lakierami trochę walki, robił mi się spory odkurz i nie byłem zadowolony, ale to dlatego, że psikałem na zbyt dużym ciśnieniu (około 2 bary) i za gęstym.

Poćwicz sobie na "łyżkach", żeby dostroić proporcje i odległość. Rozcieńczenie daje duże >1:5, ciśnienie nie więcej niż 1.2-1.5, i bardzo dobrze rozmieszany lakier w słoiku i w aero.

Pozdr!