Jump to content
Bartas89

Yamato 1/350-Tamiya

Recommended Posts

Pomalowałem na dwa kolory kadłub. Nie jest idealnie, ale lepiej nie potrafię. Parę dni walczyłem z poprawkami i wyszło mi takie coś.

08f41941b47d1a39.jpg

8980b9c9b947be18.jpg

a43383ebf35acf41.jpg

b892fea2d353c4f8.jpg

92940fb09ae0f4f3.jpg

Bartas proponuję abyś jednak wyszlifował te łączenia kolorów bo jak zrobisz washa to będzie jeszcze bardziej się odznaczało.

Rufa rzeczywiście do .........

Jeśli zostawisz w takim stanie kadłub to choćby ,,góra ,, była perfekcyjnie zrobiona to i tak fundament (kadłub) będzie mocno w tyle

Dlaczego zostawiłeś łańcuchy a nie zeszlifowałeś ?

Ja osobiście zrobiłem YAMATO dwa razy bo też było "trochę" błędów z pierwszym ale na usprawiedliwienie był to mój pierwszy plastikowy okręt.

Co do pokładu to ja go przyklejam przed położeniem samego lakieru bezbarwnego.

Zastanawiam się tylko jak to będzie u ciebie bo przed główną nadbudówką masz piękny schodek na pokładzie i(na łączeniu) i pokład będzie ci odstawał

To nie jest problem rufy.. tylko taki, że lewa i prawa strona mają różne poziomy linii koloru, stąd na rufie taki skos.

Ale kto z nas nie moczył łapek w krecie lub proszku do prania....

Oczywiście w rekawicach ochronnych - wole napisać.. czasy głupie, tyle pozwów teraz o byle co.

Mój Yamato był pierwszym okrętem jaki zrobiłem i jak na niego teraz patrzę, to też sporo rzeczy do poprawki. Może kiedyś zrobię kolejny, ale jeszcze nie teraz Może byś zrobił czarny pokład? Podobno w czasie ostatniego rejsu pokład był wlasnie czarny. Mi się podoba, ale co kto lubi. Jeśli jest szansa byś poprawił to co jest do poprawki to zrób to

Ten kolor kadłuba i nadbudówek to taki zostanie

Pozdro

A jaki ma być kolor?

A jaki ma być kolor?

Szary, widziałeś jakiś model Yamato w takim kolorze jak pomalowałeś

Pozdro

Malowałem kolorem kure arsenal-górę i dull red-dół.

Pytasz Hans dlaczego;

1.ładniej wygląda metalowy łańcuch(realistycznie)

2.w modelu widzisz tylko "połowe" ogniw

3.łatwiej w malowaniu

4. skoro jest drewniany pokład to zakładam że w komplecie z pokładem był łańcuch

Pracy nie jest dużo a jaki będzie efekt

Hams ja we wtorek zamówiłem farby i nadal czekam... Do doktoratu to jeszcze trochę, ale może zmienię temat pracy magisterskiej

Znawcą nie jestem ale ten szary jest za jasny. Nie robiłeś czasem fotek z lampą?

Przy pewnym oświetleniu lub lampie błyskowej z przypadkowym balansem bieli Kure gray tak wygląda. Na japonce tez wielokrotnie nie było widać poprawnego koloru.

Pytanie, czy takie malowanie zostawisz, będziesz poprawiał to co jest, czy zmyjesz?

Tak, te fotki robiłem z lampą. Wg mnie kolor jest dobry.

Cześć

Właśnie znalazłem Twój warsztat i przeczytałem co dotychczas...

Jak dla mnie piękny okręt, podobny robiłem w 2016 (wersja premium) i mam bardzo ale to bardzo miłe wspomnienia z budowy.

Zestaw jak dla mnie perfekcyjny... oczywiście jeśli nie uwzględniać błędów merytorycznych.

Jeśli masz ochotę zobacz: viewtopic.php?f=89&t=52172&hilit=yamato+1%3A350+tamiya

może coś Ci się przyda.

Kibicuję i życzę wytrwałości oraz skończenia z powodzeniem tego modelu...