Skocz do zawartości

HMS Prince of Wales 1941 - 1/700 Flyhawk


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 325
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tym razem bez pośpiechu, pomału, wszystko staram się przemyśleć i powoli do przodu. Dzisiaj się okazało, że jednak 507A Admirality Dark Grey słabo pasuje. Postanowiłem go wymienić na mieszankę, którą wcześniej stworzyłem na podstawie instrukcji Flyhawka i ma to być kolor MS1 Dark Grey. Jest ciemniejszy i moim zdaniem zdecydowanie bardziej trafiony. Ogólnie teraz tak patrząc moim zdaniem kolory które zaproponował Flyhawk naprawdę nie są złe. Oczywiście pod warunkiem, że kupi się gotowe kolory, no chyba że komuś lepiej wyjdzie mieszanie. Tak więc kolory których będę używał do zrobienia kamo to:

 

MS3 Medium Green Grey

507C Admirality Light Grey

b5 Dark Blue Grey

B6 Medium Blue

MS1 Dark Grey

 

058.JPG

 

Co do malowania na razie poszedł na pokład 507C, a na burtę MS1

 

057.JPG

 

Jeśli chodzi o malowanie farbami AK Interaktive dla mnie bajka Farby są już rozcieńczone pod aero, konsystencja idealna według mnie. Nigdy nie miałem do czynienia z produktami Ak, ale już są to moje ulubione farby Jedyne co mnie zastanawia to wydajność tych farb, która wydaje mi się zdecydowanie mniejsza niż np Vallejo. AK i Vallejo mają buteleczki po 17 ml, jednak by osiągnąć takie rozcieńczenie w Vallejo jak ma AK, to wychodzi na to, że z Vallejo możemy zrobić przynajmniej 34 ml. Hataki też nigdy wcześniej nie używałem, ale tutaj w sumie nie ma o czym pisać, ponieważ mi bardzo przypominają Vallejo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te kolory!!!

Mam dwa pytania, ponieważ stoję w rozkroku nad farbami.. Strasznie drogo wychodzi 8 lakierów od SouvereingHobbies.. Co prawda mają ten MS1 fajny oraz MS3 i MS4 już zrobiony. Ale 42 euro z Niemiec.. Już miałem zamawiać ale wrzuciłeś te Twoje AK.. Hataka red odpada, a orange nie robią..

 

Więc zastanawiam się czy jednak nie wymieszać czegoś z tych kompletów AK i zaoszczędzić parę złotych..

Dwa pytania.. One są stricte akrylowe? w sensie wodne? czy pod mieszankę alkoholi z LT.. I czy próbowałeś je mieszać z tamijowymi?

 

No a teraz to do dzieła! Tak jak Gała pisze. Masz podkładkę w postaci zdjęć z Singapuru.. Możesz go zeszmacić na legalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kolorów, to właśnie miałem taki zamysł, by były one także przygaszone. Z pewnością ie takie wyraziste jak na początku. Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, zresztą zabiegów wyjdzie tak jak powinna

 

Co do kolorów Hans to powiem tak. AK ma bardzo fajne odcienie, ale cenowo wychodzi słabo 12 farb za 130 zł, a potrzebowałem tylko 4 kolory. Teraz pewnie wybrałbym Hatake, ponieważ można kupić pojedyncze kolory.

 

Jeśli chodzi o miesza ie to sprawa wygląda następująco. AK, Hataka i Vallejo są na bazie wody i doskonale się że sobą mieszają.

TAMKA jest na alkoholu i bardzo słabo się miesza z AK, Hataką i Vallejo. Przetestowałem i wygląda to tak, że TAMKA leciała z aero normalnie i chochwile leciały skrzepy Vallejo. Awet rozcienczalnik Tamki do alkoholi słabo się sprawdza przy AK, Hatace i Vallejo. Najlepiej je rozcieńczas woda jeśli nie mamy nic dedykowanego

 

Podsumowujac Hans wydaje mi się że Hataka jest naprawdę warta uwagi

 

AA i AK 507c light grey wcale nie jest taki light. Musiałem go trochę rozjaśnić dodając Vallejo off White.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację kolorystycznie Hataka wymiata, i wychodzi najaktrakcyjniej cenowo.

Ale piszą o nich, z resztą nawet tu na forum spotkałem się z taką opinią od kolegi, że mają gruby pigment i słabo się nimi pryska. Do tego stopnia, że skończyło się reklamacją..

Do kadłuba pewnie się nadają na dyszę 0.3.. Ale do tych mikrodetali na Księciu pod dyszę 0.2 chyba nieszczególnie..

 

Za to Colourcoats zbiera dobre opinię.. No nic.. już Ci nie śmiecę w wątku.. mam czas, przemyśle to jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć rację Hans z tym pigmentem Hataki. Początkowo jakoś dziwnie mi się nią pryskało i strasznie grubo się położyła. Musiałem znowu wszystko zmyć. W dodatku hataka przy zmywania nie zmywa się jak Vallejo lub AK. Hataka tworzy taką gumową warstwę która zchodzi jak skóra, a nie się zmywa. Pryskanie AK to po prostu bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych wszystkich valejopodobnych gówien najlepszy jest rozcieńczalnik laJfKolora, mam i używam. Ja tam praktycznie wszystko , poza podkładem i lakierem maluję dyszą 0.2. Tamijuniami valejopodobnym błotem czy pomarańczowOM HatakOM. UWAGA ACHTUNG, dla tych co nie używali, ta ostatnia to POŁYSK i to taki że nawet lakieru pod kalki dawać nie trzeba, poza tym maluje się nią super. Innych Hatak nie próbowałem, ale pewnie ten kolo próbował malować mieszanką w stylu 2:1 a to, jak powszechnie wiadomo przy błotnych akrylach jest NO-GO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty byłeś Piotras? No to jaką dałeś proporcję? Z ciekawości pytam. Z mojego doświadczenia wynika że przy tych wszystkich błotkach valejopodobnych to poniżej 8:1 to się można co najwyżej w D podrapać Ten zielony w hajlajtach na kaflach musiałem dawać 12:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam, ale prób było sporo. Na początku szło ok jak to z błotem. Im dalej w las to więcej drzew. Rozcieńczalniki hataki, LC, ultimate, mieszanka z gliceryną. Dałem sobie siana z tymi farbami, szkoda prądu jak dla mnie. 12 do 1 to nie dawałem bo hataka czerwona w takiej proporcji zmienia właściwości. Może płot by sie dało pomalować ale 700 tkę to średnio .

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No błoto tak ma , nawet przy 12:1 trzeba fukawkę wyciorować co 1-2 minuty, no chyba że jedziesz ogniem ciągłym Jak mnie wpadnie kiedyś w łapy to przetestuję. 700 też spokojnie wymalujesz taką mieszanką, ba nawet coś podcieniujesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie Pan zadowolony, ja mam ich dedykowany rozcieńczalnik, ale można nitro rezcieńczać, żeby szybciej schło. Bo to farby dla koneserów a nie handlarzy , ci nie mają czasu.

 

Hataką czerwoną 12 do 1 zapomnij, vallejo zgoda tylko to przecieranie aero, gdyby to były jedyne farby, zgoda. Na szczęście nie są .

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jeszcze to weź do Shannon, pobawimy się. U mnie śmierdziele odpadają, a velejo to szajs, ale mają fajną paletę barw, o wiele żywszą niż tamijunia, niestety. Prawda jest taka że wszystkim się da, CZeba sobie tylko odważyć za i przeciw. Sorry chudy za offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie techniczno-stylistyczne. Intuicja mi podpowiada, że samolot w czasie rejsu był schowany w hangarze, a drzwi do hangaru były zamknięte. Chciałbym się jednak dowiedzieć, czy nie będzie wielkim błędem jeśli go zrobię z rozłożonymi skrzydłami na pokładzie? I czy dopuszczalne byłoby zostawienie np. w połowie uchylonych drzwi hangaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chudy, przecież te Walruski w czasie rejsu wypuszczali.. po to one są co nie? Więc wszystkie kombinacje dozwolone - ze skrzydłami rozłożonymi, złożonymi, w hangarze, poza.. na linie dyndający nawet

 

31008328228_c10805a41f_c.jpg

 

31008328408_d5fdda9abb_c.jpg

 

44881530711_4805349a99_c.jpg

 

43969872535_a7c06f613b_c.jpg

 

Pozdro!

 

P.s. może jakieś foty dasz z postępów.. a nie gotowego zaraz nam wrzucisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle to napisałem Hans. Chodziło mi bardziej o to, czy gdy okręt płynął, samolot mógł znajdować się na pokładzie. W tym przypadku powieszenie go na linie chyba odpada ze względu na fale, przechył itp. Dzięki za foty

P.s. może jakieś foty dasz z postępów.. a nie gotowego zaraz nam wrzucisz

Kurde, został tylko samolot do zrobienia

Spoko, spoko, bez obaw Z kadłubem na razie nic więcej nie robiłem. Muszę wybrać się do sklepu i kupić kilka Van Gogh'ów. W tej chwili składam do kupy całą drobnicę i w ogóle to co sie da. Następnie na wszystko pójdzie podkład, co na szaro to na szaro, co w kamo to w kamo i zrobię kilka zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.