Skocz do zawartości

HMS Prince of Wales 1/700 Flyhawk - ten drugi i słabszy :)


Voyteque

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chwila, chwila bo mam wrażenie że tu jakieś nieporozumienie się wkradło. Hans, próbkę koloru, który pokazałeś mają stalowe pokłady. Boki są jaśniejsze, zwróć uwagę.

 

Nie zmienia to faktu, że odrobinę jeszcze to rozjaśnię, ale na rewolucję nie liczcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamta próbka to NARN20, na pionowe powierzchnie (home fleet grey)

 

Na stalowe poklady ma byc NARN23 (dark grey)

 

NARN23rgb_012e7299-9ea6-4688-8df7-799996582326_1024x1024.jpg?v=1534170328

 

Nie zmienia to faktu, że jak takimi kolorami pomalujesz 1/700 to będzie ciemno jak w d..

U Ciebie jest teraz bardzo blisko do tych próbek, czyli kolory są dobre, ale jest bardzo ciemno (i to w namiocie!)

 

Zrób jak czujesz, nie chodzi o to, żeby zrobić model SF z kolorami z nieba, ale dojść do kompromisu z efektem skali.

 

Fotka dla przykladu, do porownania z modelem:

 

fVafjOn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się ma do rzeczywistości, ale znalazłem coś takiego.

 

KGV-build-3.jpg

 

9f6cfa51b9444b3e9dea5aa03e9842fa.jpg

 

Coś mi się wydaje, że jak dojdzie do tego koloru jeszcze wash, to będzie jeszcze ciemniej. Ale to jest tylko moje zdanie. Voyteque wiesz zapewne jaki efekt chcesz osiągnąć i jeśli uważasz że ten odcień jest ok to ok Lecisz dalej z tematem a my patrzymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantom, czy inny Loch Ness malować trzeba!

 

Rozjaśniłem dość zasadniczo i się trochę obawiam, czy nie przesadziłem! Nadzieja w lakierach i olejach, a także na to, że ...

 

A oto, jak Księciunio wygląda teraz. Dla tych co się lubią czepiać: jeden maszt baaardzo luźno wstawiony, a anteny będę prostował

 

43924214574_d57aa3c6b0_c.jpg

 

42833258240_f552a256dd_c.jpg

 

43924213744_383a117480_c.jpg

 

42833257470_c8d922b0e5_c.jpg

 

42833257260_4de10ecf7a_c.jpg

 

42833256980_778672ecf3_c.jpg

 

29704854327_aa77693b28_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podobają te kolory. Z pokładem drewnianym zrobi się ładnie.

 

Voyteque, my tu o tych kolorach nawijamy do znudzenia.. Ale..

Niestety widać ewidentne szpary na łączeniach elementów i to w wielu miejscach. Na tym etapie próbowałbym to jeszcze zaszpachlować (przy takich kłopotach, jak nie chce powłoki zrujnować używam dwuskładnikowej masy epoksydowej tamiya zabarwionej farbą na pomalowany odcień - dość czysto się to obrabia)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie . Moim zdaniem ten kolor jest bardzo ok. Teraz jak zapuścisz wash, zrobisz zacieki itp powinno być wszystko widać. A jak sam oceniasz ten kolor?

 

W sumie jest ładnie. Przynajmniej bardziej widać załamania i w ogóle kształt nadbudówek. Wyszło też delikatnie cieniowanie np. na rogach.

 

Gramy dalej. Czekam na ten cholerny pokład. Leci i leci z tych USA... Przynajmniej tyle dobrze, że nie przez InPost!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voyteque te szpary to tak jak pisze Hans wypadałoby poprawić. Zwłaszcza że jesteś na tym etapie i spokojnie dasz radę. Weź nawet zwykłą szpachle i postaraj się wyrównać. Ja nakładałem szpachle na takie łączenie skalpelem, a później papierem 1000 na morko delikatnie szlofowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpary poklejone. Zdjęcie dam, jak pomaluję całość. Wziąłem się za drobnicę i już zaczyna mi się mieszać... Do poczucia porządku potrzebuję pokładu, a ten leci i leci... Zostało więc skończyć malowanie kadłuba i to, czego się najbardziej boję - nakładanie zacieków olejami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Hans, najfajniejsza, jasne... Gała mi taki pressing zrobił, że patrzyłem na oleje ze strachem!

 

A tak poważnie: sceptycznie podchodziłem do olejowego upiększania modeli i gdy porobiłem pierwsze próby byłem zaskoczony jak łatwo jest kontrolować oleje! Ta elastyczność, możliwość cieniowania np. rdzy! Masakra, głupi byłem że do tej pory omijałem je szerokim łukiem...

 

Efekt jest taki, że wszystkie wash'e od Majoneza wylądowały wczoraj w koszu! Zostawiłem tylko pigmenty.

 

A poniżej efekt moich pierwszych prób na Księciuniu. Trochę tego za dużo pewnie stwierdzicie, ale mi się bardzo podoba i chcę się nacieszyć efektami olejów Pocieniowałem też trochę powierzchnię burt.

 

30801138688_d5a47f1902_c.jpg

 

43762565355_12321ed016_c.jpg

 

30801138508_14c7dc5f67_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w takich sytuacjach docenia się siłę forumA

 

Gdybym ten pierwotny kolor pokrył olejami nie wyglądałoby to specjalnie dobrze. Hans, Hunter - dzięki za radę!

Oleje trafiają na stałe na warsztat! Gała - dziękuję za... no wiesz

 

Na chwilę przerwa dopóki nie pojawi się pokład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje trafiają na stałe na warsztat!

 

Kupowałeś cały zestaw farb czy dobierałeś kolory? Ja mam teraz u siebie oleje renesans, ale musze je wymienic na cos lepszego i myślę czy wziać od razu jakiś mały zestaw na start czy na sztyki sie bawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.