Jump to content

Recommended Posts

Witam

W zestawie Academy, Tireg-I w 1:35, dołączone są przewody filtrów powietrza. Są one wykonane z gumy, która żre plastik. Zastanawiam się co z tym zrobić. Szukam zamienników ale z marnym skutkiem. Czy po pomalowaniu tych gum problem da się załatwić? Ale co z miejscem gdzie łączą się one z elementami plastikowymi?

Spróbuj z koszulką termokurczliwą o odpowiedniej średnicy, jeśli takową da się przypasować.

odlać gumę w żywicy, jedyna opcja, to samo dzieje się z gumą od Italeri, opony uszkadzają tworzywo nawet pomalowane...

Sama koszulka termokurczliwa raczej nie da rady. Jest gładka, a te przewody mają fakturę. Chyba, że myślisz o naciągnięciu jej na przewód. Ale to też nic nie da.

Spróbuj z koszulką termokurczliwą o odpowiedniej średnicy, jeśli takową da się przypasować.

Teraz mi coś przypomniałeś! Są takie koszulki ale z włókna szklanego. Nawet grosze to kosztuje. Średnica od 1mm.

0_0_productGfx_3e9a02366fc4a97d0cd0263831f6d7d6.jpg

Lub coś takiego:

Koszulki-kolorowe5-1024x658.jpg

Wydaje mi się, że to będzie najbardziej imitowało owe przewody.

Dzięki za pomoc!

Co to za guma co żre plastik? Po zetknięciu , plastik się topi? Może ona jest czymś powleczona i wystarczy to zmyć?

niestety z gumy wydziela się coś co powoduje że plastik robi się miekki, na dłuższą metę kontakt z tworzywem daje efekt "wtapiania" się gumy i co ciekawe guma nie jest uszkodzona tylko plastik ja miałem felgę z Opla Blitza (Italka) gdzie udało mi się po zdjęciu gumowej opony obrócić felgę na "lewą" stronę

@konstruktor chyba najlepsze rozwiązanie- zamienić

Co to za guma co żre plastik? Po zetknięciu , plastik się topi? Może ona jest czymś powleczona i wystarczy to zmyć?

Pierwszy raz się z tym spotkałem podczas kreślenia. Położyłem na desce kreślarskiej gumę, rano zauważyłem, że w tym miejscu jest już nadtopiony plastik.

Może uda mi się zrobić ponowny eksperyment z kawałkiem tej "gumowej ramki" na plastikowej ramce. Teraz mam problem bo w Catalinie z Academy też są gumowe oponki i już się boję co będzie...

Może jakieś impregnowanie plastiku?

W ramach ciekawostki dodam, że w Benettonie B195 z Academy nie ma żadnego problemu z gumowymi oponami. Może dopiero od pewnego momentu swojego istnienia zaczęli stosować żrącą gumę