Skocz do zawartości
Headhunter88

Znikający preshading

Rekomendowane odpowiedzi

Hej jak zapewne w przypadku wielu z Was po położeniu preshadingu (czarny humbrol) udalo mi sie po raz kolejny zamalowac go prawie w 100% bazą (humbrol 30). Malowalem spokojnie, na niskim cisnieniu a mimo to porcja zielonej farby od razu kryla totalnie czarny. Z pewnoscia o wiele lepiej mi wychodzi preshading kiedy baze nakladam akrylowa, ale czasem nie chce szukac akrylu skoro mam humbrola. Jakie sa Wasze z tym doseiadczenia? Da sie nakladac dwa oleje pod katem preshadingu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

IMHO za mało thinnera, w jakich proporcjach rozcieńczasz? Ja zeby zamalować w 70% preshading u siebie muszę położyc min 4-5 warstw farby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Humbrol mocno kryje, bo ma gruby pigment i tyle.

Przestań kupować Humbrole, to nie będziesz ich miał pod ręką

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Humbrol mocno kryje, bo ma gruby pigment i tyle.

Przestań kupować Humbrole, to nie będziesz ich miał pod ręką

Tez o tym mysle, ale czasem.ciezko znalezc odpowiednik Model mastera a 15 zl za wysylke jednej farbki to troche przesada. Humbrole sa praktycznie zawsze I wszedzie

IMHO za mało thinnera, w jakich proporcjach rozcieńczasz? Ja zeby zamalować w 70% preshading u siebie muszę położyc min 4-5 warstw farby

Powiem szczerze ze rzadko rozcienczam inaczej niz na czuja. Mialem tyle thinnera ile zawsze, jak by bylo wiecej pewnie zrobilaby sie woda, bo zazwyczaj staram sie nakladac kilka cienkich warst....dlatego tez dalem sobie luz I pomalowalem do konca. Mozw faktycznie ten humbrol by jakis megamocny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja czasem kładę preshading na jednej warstwie koloru docelowego. Różnica jest taka, że wtedy ostatnią warstwa farby może być mocniej rozcieńczona, bo nie musi już pokrywać plastiku czy podkładu, dzięki czemu preshading jest bardziej widoczny. Sposób jest dobry głównie na jednokolorowe kamuflaże.

Ale ogólnie to przedmówcy mają rację - zrezygnuj z Humbroli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moment... Jeżeli rozcieńczasz i nadal kryjesz jedną warstwą, to rozcieńcz to jeszcze bardziej. Rozcieńczaj tak długo, aż przestanie kryć jedną warstwą Niech nawet wygląda jak woda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Albo zmień farby albo zmień techniki jakie stosujesz. Czystym humbrolem nie da się zrobić transparentnych jednolitych warstw tak jak próbujesz bo ma za gruby pigment i tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja proponuje Hataka Orange - cena dobra, farby wysmienite i do aero i do pyndzla (ale niebieskie male po ok.6pln) no i nasze krajowe !! sprobowalem i nie zaluje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super podpowiedzi, dzieki wielkie. przy nastepnym modelu nie moge dopuscic do takiego rozwoju wypadkow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi