Skocz do zawartości

Polski Sherman IIA


jacus1944

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Elementy które wskazałeś na ramce - to filtry powietrza. U dragona są OK.

 

A mnie chodziło o pokrywy widoczne na pierwszym zdjęciu z linku:

http://the.shadock.free.fr/sherman_minutia/engine_deck/engine_decks.html

pomiędzy tylnymi światłami i uszami do podnoszenia.

 

Pooglądaj zdjęcia i jeśli tak uznasz - wymień na elementy dragona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, pomalujesz i będzie dobrze.

W oryginale też bywały pogięte

 

Mam wrażenie, że te od Dragona są przeskalowane, za duże. Na fotce M4A1 76W w linku, który podałeś wygląda to mniej więcej jak w Italeri. Te od Dragona bardziej pasowałyby do M4A4 ze zdjęcia z opisem o Chrysler Multibank engine.

O ile wiem to był jeden i ten sam element na M4, M4A1 i M4A4. Ale pewnie mógł się różnić wielkością w zależności od wytwórcy odlewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wydaje mi się, że model jest już gotowy do malowania. Zamontowałem kaem plus jakieś drobne poprawki w wannie, m.in. przypomniało mi się, że nie dodałem dodatkowych śrub przy ślizgaczach i nie nawierciłem tych 4 otworów na froncie wózków, więc poprawiłem to. Szkło lampy i peryskopów w wieżyczce dowódcy wkleję po pomalowaniu.

Na wieży przykleję jeszcze numer, ale mam problem z ustaleniem w jakim przedziale liczbowym powinien się znajdować.

2e900a12260981e5med.jpg

 

dc882a69b149eec3med.jpg

 

af3fa80cb1a882a0med.jpg

 

f52bf979db1c661dmed.jpg

Według tej tabeli Pressed Steel Car wyprodukowała M4A1(76) w czterech transzach

http://the.shadock.free.fr/sherman_minutia/data/sherman_SN.html

Fajnie jest opisany numer seryjny i numer boczny pojazdu, tylko z tego co zrozumiałem to numery znajdujące się na dachu wieży to nie były numery seryjne i nie wiem jak to ugryźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pierwsze losze i czesc gasienic na pancerzu. Gasienice prosto wyjete z burnishing metal, wiec jeszcze bede nad nimi pracowac loszami, pigmentami itd. Na przedniej plycie musze jeszcze wkleic pojedyncze gasienice w szpary miedzy "bransoletkami". Panowie pytanie odnosnie mocowania Browninga na zdjeciu wozu, na ktorym sie wzoruje. Widac, ze to wersja M1919 i nie mam pojecia na jakim moze byc mocowaniu...6a19b5a8761edd10med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans bieli podciągnij w programie do obróbki zdjęć - jakimkolwiek.

 

Wyszedł za ciemny - standard przy pierwszym modelu (miałem tak przy Firefly Ic).

Musisz przestać się tasować z tzw. kolorami autetycznymi. Muszą być zawsze dość mocno rozjaśnione bo po pierwsze efekt skali, a po drugie kolory ciemnieją po zabiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja...Jako podkład użyłem Olive Drab Base. Później RC037 S.C.C. 15 Olive Drab i już wtedy był taki ciemny. Rozjaśniłem Olive Drab light i high light, ale za mało, bo wydawało mi się że zrobię za duży kontrast, a przecież ta nowość S.C.C.15 to miał być "real color", więc nie chciałem go tak bardzo modyfikować i wyszło jak wyszło...wszystkie użyte farby to AK Interactive. Po łoszach i innych specyfikach model ściemniał jeszcze bardziej i tak na prawdę to zastanawiam się czy tego nie zmyć i nie pomalować jeszcze raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeba było się słuchać!

 

Na "Tobruku" (znajdziesz go tu) nie używałem żadnych REAL COLORS i jestem z koloru zadowolony - podpatrywałem i uczyłem się od najlepszych.

Z modelami to jeszcze duuużo przede mną, żebym powiedział że coś tam potrafię

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic już nie kombinuj. Kolor mieści się w gamie odcieni Olive Drab, który potrafi być bardzo różny. Możesz olejami się pobawić w delikatne przełamania odcieni zieleni, rozjaśnienia itp. Zrobisz jasne zacieki, kurz, to ogólnie się rozjaśni. Samo białe tło w przypadku takich kolorów robi ci kontrast taki, że w odbiorze jest ciemniejszy. Zrób zdjęcie na ciemnym tle i będzie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajabym zrobił tak jak Baldigozz radzi. Olejami jasnymi buffem, bielą, jasnym zielonym, oliwkowym, żółtym się pobawił, porozjaśniał środki płaszczyzn, idąc od środka najjaśniejszymi kolorami. Idź dalej kolejny model i nie bój się, że będzie za jasno, bo nie będzie. Tymi wszystkimi siuwaksami jak pomaziasz, to model i tak ściemnieje. Przykładowo jak będziesz uważał, że jest za jasno, to weź siuwaksy Wildera bo one mocno przyciemniają kolory (dotyczy filtrów). Słabo widzę na tych fotkach, ale ten dół wanny i wózki bym pomęczył jeszcze. Daj trochę ciemniejszych plam, bardziej mokrych mieszając np. Miga (tego"starego" ) Oil and Grease Stain Mixture z Wet Effectem. Daj większe kontrasty. Kończ i kolejny model na tapetę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za opinie i rady. Zobaczylem kolory w watku coopera o Tobruku. Gratuluje takiego wykonania i jednak zmyje farbe. Bede musial odkleic kilka elementow fototrawionych, ale mysle, ze jednak warto zaczac od nowa, bo duzo pracy i wkladu finansowego mnie to kosztowalo. Te gotowe "blota" do mnie nie przemawiaja, bo nie umiem przy ich pomocy uzyskac tej fajnej faktury zbrylonej ziemi i dlatego zakraplalem fixer i na to w roznej ilosci pigment. Fajnie wychodzi faktura wysychajacego bloto, ale troche ten efekt mi uciekl jak psiknalem matowym lakierem. Odnosnie zmywania...uzywacie zmywacza do farb akrylowych czy moze macie przetrenowany jakis lepszy sposob?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.