Jump to content
TReS

Tępe wycinaczki

Recommended Posts

Siemanko,

Dziś pod dłuższej przerwiej od wycinania plastiku, przysiadłem wyciąłem z ramek i stwierdzam iż moje cążki z Tamki (tak te drogie) chyba som tempe, mają prawo przyznaje po kilku (5?) latach ciencia wszystkiego plastiku żywicy drucików, no nie podoba mi się jakość cięcia już, kiedyś było ładniej lepiej, teraz tnom jak szajs za 20 pln z Italerki, albo minusie wydaje.

Czy ktoś ostrzyl? Jak to ostrzyc?

Jakie nowe?

Jeśli ktoś ma możliwość wrzucić zdjęcie, cięcia Single ostrzem, jak to wyglada.

Następne jakie?

mamy w Pl już wszystko i Hase i Tamke i GSI,

Oczywiście tylko wysokie modele w hierarchii,bo szajsu nie chce, czyli drogo na rachunku.

Wrzućcie proszę kilka zdjec z cięcia ramek,

Jeśli ktoś posiada Hase lub Gsi bo Tamke znam bardzo dobrze i jakość cięcia nowych ostrzy.

Siemanko,

Dziś pod dłuższej przerwiej od wycinania plastiku, przysiadłem wyciąłem z ramek i stwierdzam iż moje cążki z Tamki (tak te drogie) chyba som tempe, mają prawo przyznaje po kilku (5?) latach ciencia wszystkiego plastiku żywicy drucików, no nie podoba mi się jakość cięcia już, kiedyś było ładniej lepiej, teraz tnom jak szajs za 20 pln z Italerki, albo minusie wydaje.

Czy ktoś ostrzyl? Jak to ostrzyc?

Jakie nowe?

Jeśli ktoś ma możliwość wrzucić zdjęcie, cięcia Single ostrzem, jak to wyglada.

Następne jakie?

mamy w Pl już wszystko i Hase i Tamke i GSI,

Oczywiście tylko wysokie modele w hierarchii,bo szajsu nie chce, czyli drogo na rachunku.

Wrzućcie proszę kilka zdjec z cięcia ramek,

Jeśli ktoś posiada Hase lub Gsi bo Tamke znam bardzo dobrze i jakość cięcia nowych ostrzy.

Piłeś? Nie pisz...

Zanieś do punktu dorabiania kluczy i ostrzenia nożyczek czy czegoś podobnego, to Ci je zastrugają, chyba że od cięcia tych drucików ostrza są wyszczerbione wtedy już tylko do kosza, a zamiast kupować te drogie z Tamki ( ach te dwie gwiazdki ) to byś sobie kupił zwykłe obcinaczki elektryczne boczne ( podaję Ci nazwę pod jaką funkcjonują w sklepie ) koszt coś do 20zł, a starczą Ci na o wiele dłużej i druciki też można nimi ciąć . Pozdr. A.

Cążki czym bardziej precyzyjne tym bardziej delikatne i łatwiej je stępić lub wyszczerbić.

Nie mogę znaleźć ale gdzieś tutaj na forum (albo na pwm) ktoś wstawił zdjęcie cążków Xurona złamanych po przecięciu drutu miedzianego.

Niezależnie czy są to Xurony czy Tamiya Thin Jaws albo Godhandy i ich pochodne ( Meng Model MTS026, Gunze Nipper GX) to po pierwsze zrezygnowałbym z używania ich do cięcia drutu a po drugie nie używałbym ich nawet do cięcia grubych wyprasek tylko łączeń części z wypraskami.

Zanieś do punktu dorabiania kluczy i ostrzenia nożyczek czy czegoś podobnego, to Ci je zastrugają, chyba że od cięcia tych drucików ostrza są wyszczerbione wtedy już tylko do kosza, a zamiast kupować te drogie z Tamki ( ach te dwie gwiazdki ) to byś sobie kupił zwykłe obcinaczki elektryczne boczne ( podaję Ci nazwę pod jaką funkcjonują w sklepie ) koszt coś do 20zł, a starczą Ci na o wiele dłużej i druciki też można nimi ciąć . Pozdr. A.

Mam takie i takie i uwierz... jest różnica warta tych pieniędzy

Tak samo jak z pęsetami

Na zakupy (łącznie) tanich wydałem więcej niż na 2 porządne.