Jump to content
TReS

Pomożecie? RB 125mm lufa

Recommended Posts

Cześć, panowie potrzebuje pomocy w podkładaniu luty 125mm z tanka T-72, jak maja być polepione te opaski wokół lufy, nie trafiłem na jakaś instrukcje do tego

88230c59cdf366dabd13260c153c0e52.jpg

Dziękuje

Na te zdjęcia trafiłem, wczoraj w nocy, ale teraz mnie dopiero oświeciło jak to ma być dokładnie, wydawało mi się za dużo opasek w stosunku do bruzd na lufie, a tam przychodzą po dwie opaski na każda bruzdę, byle nie popieprzyć rozmiarów średnic,

No, będzie trzeba uważać i rozsądnie lepić

dzięki wielkie

Pzdr

Opaski są jeszcze do zrobienia ale konia z rzędem temu kto przyklei te blaszki wzdłuż lufy!

no aluminium z mosiądzem słabo... będzie pod górę jak już epoksydem bym to lepił... a potem nawet nie patrzeć, aczkolwiek i tak bym rowek wyrył wzdłuż lini klejenia co by odrobinę kleju weszło...

bo tak obstawiam że najmniejsze dotknięcie i będzie spadać to doklejone.

Przykleić to nawet się da, wszak w lufie są małe otworki, a w blaszkach bolce do ich osadzenia, konia z rzędem temu, kto chociaż raz nie oberwie każdej z nich.

Hmmm....

No Panowie, o tym nie pomyślałem, tak w lufie są dziury ale sama blaszka to już taki płaski cycek który napewno nie będzie się trzymał wogole, no i rodzaje materiału Alu i mosiądz mam Poxipol ino z takich dwu składnikowy klejów, a jak bym miał to linie wyryć Greif, czym? Bo pomysł dobry, Ew maksymalnie pogłębić rozwiercony dziury by na całej powierzchni blacha przywierała do lufy „zalac” Ca i przemyć Debonderem,

Lufa będzie wbita w ziemie, jako uzupełnię tła w podstawce z figurka, ostateczności mocno ja utyram pigmentami by zakryć ewentualne niedoskonałości lepienia, choć to już ostateczność by ukryć niedoskonałości warsztatu mojego.

Greif, lufę zabiere na spotkanie, flaszkę machaniem to polepim?? Hahahaha

Jasne nie ma problemu, ad trasowania no trza by z techtury jakiś zmyślny szablonik machen co by w osi symetri było a potem nożna by stalką zrobić rowek, obgadamy na miejscu co i jak

To łączenie na cyjanoakryl to zupełnie nie trafione. Od patrzenia odpada blaszka

Faktycznie, spróbuję na epoksyd.

Ja się wtrącę jeszcze raz, bo sam kiedyś składałem tą lufę. U mnie wystarczyła zwykła kropelka + wcześniejsze opalenie blaszek nad ogniem. Zrobiły się bardzo plastyczne i nie chciały sprężynować.

Witam.

Polecam w takim przypadku kleje hybrydowe, o wiele lepsze niż np.epoksydowe i inne wynalazki, jak dla mnie bardziej przewidywalne, jednoskładnikowe, mogą być przeźroczyste, również tzw. 3 minutowe, bardzo mocno przywierające do klejonych powierzchni itd, po wyschnięciu nie ulegają całkowitemu stwardnieniu- delikatnie elastyczne (tyko dobrze mnie zrozumcie- trzymają jak ''beton'') super na drewniane pokłady - kiedyś ktoś miał problem, że po latach potrafią się odklejać przy stosowaniu innych klejów itd- nie przy tych klejach.... Osobiście stosuję je od dawna nie tylko w modelarstwie, poszukajcie w necie, poczytajcie, jeszcze mnie w "takich" problematycznych sprawach nie zawiodły.

Pozdrawiam i powodzenia.

...wydawało mi się za dużo opasek w stosunku do bruzd na lufie, a tam przychodzą po dwie opaski na każda bruzdę...

To nie są bruzdy, tylko naturalne odstępy pomiędzy poszczególnymi elementami płaszcza termicznego, a te obejmy mocowane na ich krawędziach utrzymują je na swoim miejscu.

Mniej więcej tak to wygląda:

t-80u_221_of_342.jpg

t-90_218_of_261.jpg

...a tu reszta

http://www.primeportal.net/tanks/yuri_pasholok/t-80u/index.php?Page=12

http://www.primeportal.net/tanks/yuri_pasholok/t-90/index.php?Page=11

...a ponieważ to lufa do T-72, to właściwie powinno wyglądać to tak:

t-72m_088_of_115.jpg

...i reszta http://www.primeportal.net/tanks/olivier_carneau/t-72m/index.php?Page=5

Edited by Guest

...wydawało mi się za dużo opasek w stosunku do bruzd na lufie, a tam przychodzą po dwie opaski na każda bruzdę...

To nie są bruzdy, tylko naturalne odstępy pomiędzy poszczególnymi elementami płaszcza termicznego, a te obejmy mocowane na ich krawędziach utrzymują je na swoim miejscu.

Mniej więcej tak to wygląda:

t-80u_221_of_342.jpg

t-90_218_of_261.jpg

...a tu reszta

http://www.primeportal.net/tanks/yuri_pasholok/t-80u/index.php?Page=12

http://www.primeportal.net/tanks/yuri_pasholok/t-90/index.php?Page=11

No i git, nazwałem to bruzda, gdyż w lufie tak jest to wytoczone gdzie po zamontowaniu obejm zrobi się schodek który ładnie rozdzieli owe płaszcze, dzięki za foto tak poza tym, zaraz będę w domu zacznę działać

Przemyje rozpuchem, blachy wypale, dziury pogłębienie pod blachy same, najpierw Ca spróbuje, jeśli nie Poxipol, nic narazie nie mam pod ręka innego, obadamy

Edited by Guest

...nazwałem to bruzda, gdyż w lufie tak jest to wytoczone ...

Wiem, spoko

...tymczasem nie zdążyłem przed Tobą zaktualizować posta

Lufa będzie wbita w ziemie, jako uzupełnię tła w podstawce z figurka, ostateczności mocno ja utyram pigmentami by zakryć ewentualne niedoskonałości lepienia, choć to już ostateczność by ukryć niedoskonałości warsztatu

Tak przez przypadek natrafiłem na ten temat, jeżeli ta lufa ma być styrana to kompletnie nie trafiłeś z elementem , lufa z RB przedstawia nieuszkodzoną 2A46M z nie zniszczoną powłoka termoizolacyjną którą tworzy włóknina, osłonięta blachą chyba 2mm, która jest spięta obejmami przy zniszczeniu T72 osłona lufy wygląda mniej więcej tak:

https://imgur.com/r/destroyedtanks/jWOnZmL

Także Przyjacielu jeżeli chcesz zrobić zwraczoną lufę do 72-ki to się musisz trochę postarać np. zeszlifować te osłony fabrycznie wytoczone i dorobić zniszczone np. z puszki po piwie (zajebiście cienka blacha i łatwo formowalna ) . Pozdr. A.

Nie koniecznie musi być tak zdewastowana, chwile dziś przejrzałem zdjęcia w googlu, i nawet armaty które fruwały z wieżą wyglądają dobrze, same osłony co najwyżej bywają pogięte lekko lub nie ma ich wcale, wieczorem przysiądę i poszukam jakiegoś ciekawego egzemplarza

Ale uwaga trafna, dobrze żem się nie rozpędził i pokleił wszystkiego

Drobne uszkodzenia na tej blaszanej powłoce można zasymulować przy pomocy jakiejś cienkiej blaszki aluminiowej. Okleić lufę odpowiednio dociętymi pasami i je nieco zmasakrować. Wzrost grubości lufy będzie praktycznie niezauważalny dla ludzkiego oka i myślę, że efekt końcowy jest akceptowalny - zrobiłem tak na swoim T-72B z Doniecka.

Dlaczego bez mojej wiedzy ktoś mi grzebie we Wontu z MODERATORÓW??

Kamil K. Ma posty nr 11 oraz następny to już 21 tez od Kamila.

Czy to PiS i BBN mnie szykanuje za interesowanie się Syryjskim i Pro Rosyjskim placem boju.

Wracając do lufy, chwile popatrzyłem dziś zdjęcia, i niekoniecznie lufy które nawet fruwały razem z wieżą po wybuchu, maja osłonę w całości, aczkolwiek wieczorem dziś przysiądę i poprzeglądać zdjęcia dokładniej, jak narazie rzuciłem okiem na Syryjski plac działań, na Ukrainę zajrzę również,

Bo i kamo jakieś się wynajdzie na nią

Dobrze ze się wstrzymałem za pomocą lenistwa z polepieniem tych blach, bo teraz to wyjdzie iż zamiast figurka to lufa będzie centrum uwagi na podstawce

A same osłony i deformacje ich myśle zrobić z folii aluminiowej, lecz nadal będą zamontowane z opaskami na lufie ale już wymemłane,