Jump to content
Bartas89

Cichy kompresor

Recommended Posts

Wyżej masz link do fajnego i niedrogiego cichego kompresorka, wygląda na aktualny... A taki aerograf za stówke kupisz bez problemu. 

Edited by Mariucha

Koledze Rayban chodzilo o to ze standardowe (warsztatowe) kompresory olejowe są głośne. A te o ktorych mowicie ze sa olejowe tak naprawde tez sa kompresorami tłokowymi

Dziś przyszedł nowy kompresor zrobiony przez @Adamek1003 i na razie jestem bardzo zadowolony. 

Trafiła mi się bardzo wydajna sprężarka i duży zbornik, całość jest nieporównywalnie cichsza od mojego starego AS-186. Zapas powietrza przerósł moje oczekiwania. 

Jeśli zastanawiacie się czy zamówić, to się nie zastanawiajcie. Warto. Kontakt z Adamem znakomity, wszystko omówiliśmy, doradził. 

Adam wielkie dzięki. 

IMG_20190307_200805.jpg

• Thanks 2

Ciśnienie w zbiorniku + regulator ciśnienia na wyjściu.

Adamek1003, 

a zdradzisz co  to za filterek powietrza?

chętnie bym go zastosował w moim "lodówkowcu" :)

Ja nie zgadnę, ale mam pytanie odnośnie transportu. Czy taki kompresor olejowy powinien być przewożony w pozycji pionowej  (ryzyko wylania się oleju?), czy nie ma to znaczenia, chodzi o przesyłkę.

Powinien. Powodzenia, jeśli Ci się uda o ile nie wieziesz go sam. Mój jak go odbierałem, leżał na boku, przeżył trasę 1000km i nic mu nie jest. Adamek go dobrze zabezpieczył.

Dziękuję za odpowiedź. Jak to kurier potraktuje to faktycznie inna sprawa...

Mój kompresor mimo że na paczce było wyraźnie napisane "GÓRA" to leżał na boku.  Ale nic się mu nie stało.

Mojego to chyba rzucali podczas transportu. Pokrzywiły się nóżki ,pękła obudowa zasłaniająca elektrykę agregatu , i stracił szczelność przy połączeniu z reduktorem.

Oleju nie wyleciało ani grama , ponaprawiałem wszystko , i działa do dzisiaj .

Pancerny sprzęt :D.

Trzeba porzadnie zabezpieczyc przede wszystkim zatkac rurki wychodzace z agregatu. Przewozic mozna i na lezaco ( nie jest to wskazane) ale jezeli tak sie zdarzy to nalezy postawic agregat pionowo i zostawic na pare godzin najlepiej na noc i dopiero pozniej go uruchamiac. Innym rozwiazaniem jest spuszczenie oleju i wlania go do butelki ale to juz jest bardziej czaso chlonne

Nie wiem czym wysyłasz takie paczki, ale w większości firm kurierskich należy uiścić specjalną opłatę aby przesyłka była traktowana jako wrażliwa na uszkodzenia. Bez tego Twoje oznaczenia są dla nich tylko sugestią. A ich traktowanie przesyłek jest sugestią dla Ciebie, że trzeba taką opłatę jednak uiścić. :)

Kiedyś przeprowadzono badania na ten temat, paczki oznaczone jako wrażliwe i szkło były częściej traktowane źle niż bez oznaczeń. Ja swoją ubezpieczyłem, sprawdziłem przy odbiorze na uszkodzenia i tyle. 

5 minut temu, Solo napisał:

Nie wiem czym wysyłasz takie paczki, ale w większości firm kurierskich należy uiścić specjalną opłatę aby przesyłka była traktowana jako wrażliwa na uszkodzenia. Bez tego Twoje oznaczenia są dla nich tylko sugestią. A ich traktowanie przesyłek jest sugestią dla Ciebie, że trzeba taką opłatę jednak uiścić. :)

Oczywiscie ze zaznaczam przy zamawianiu kuriera ta opcje

Oczywiście zakładacie optymistycznie, że kurierzy rozumieją znaczenie tych oznaczeń :) 
A nie, że po rzucie okiem na taką paczkę o czymś sobie przypomną, np - "Janusz, trzeba sie napić!" :D 

• Like 1

Moją sprężareczkę na pół palecie kurier przytargał i tak pod pachą .Parę kropel oleum się ulało tam gdzie filtr .

9 godzin temu, Adamek1003 napisał:

Kto zgadnie rok produkcji. Brakuje jeszcze reduktora wiec agregat nie zamontowany

IMG_20190316_135230.jpg

IMG_20190316_135237.jpg

Adamek wydaje mi się ,że rok produkcji to początek lat 90tych.Miałem te samą tabliczkę znamionową na starej omedze revell ale kiedyś kupiłem i okazała się trafiona na głowicy i nie tłoczyła powietrza.Bilans zysków i strat takie  życie.