Skocz do zawartości

MiG-29 SMT - Zvezda 1/72


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Mikołaju, ten to jest prawdziwie z pudła robiony, nie jak u ciebie . Ty już inaczej nie umiesz co oczywiście jest jak najbardziej pozytywne.

A na poważnie to jest to model dla sportu żeby się nauczyć malować samoloty. Może kiedyś w przyszłości będzie bardziej ambitnie.

 

A co masz na myśli pisząc o chirurgii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chodzi mi o to, że nawet w modelach treningowych warto zadbać o poprawny odbiór tych elementów, które "nie dotyczą" głównego celu, w tym wypadku - jak napisałeś - malowania samolotów.

Chirurgia - może nieco na wyrost - oznacza, że w tym zestawie wykonawca tak z czystej przyzwoitości ( ) powinien zrobić choćby kilka prostych zabiegów - wywiercenie równych otworków na tablicę w płytce, pasy do fotela, kilka pręcików na dźwignie czy przełączniki.

 

Świetne malowanie finalne w połączeniu z młodzikowym wnętrzem kabiny będzie po prostu źle wyglądać. I jest to po części "wina" pierwowzoru, który ma bardzo widokową owiewkę, co wymaga pewnej atencji w eksponowaniu wnętrza- widać je i już. Zderzenie dobrego ze słabym na jednym modelu zawsze kończy się wygraną słabego.

 

Do Telfordu zawitasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja was naprawdę przepraszam za tę profanację. Mam zamiar kupić w przyszłości MiG-a z GWH i wtedy postaram się go jak najlepiej wykonać. Wiem że teraz to głupie tłumaczenie, ale widzę jak wiele różni się klejenie pojazdów od samolotów.

 

Z tym HUD to nie wiem. Ale generalnie to będzie wtopa z tym modelem .

 

Mikołaj do Telford oczywiście. Już kilka lat tam jeżdżę. Nie można takiej imprezy przegapić. Jadę już w piątek rano stoły układać. Będziesz że Świdnicą? Może uda się pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również chętnie śledzę wątek, bo MiG-29 to jedna z moich ulubionych maszyn. Też się zastanawiałem nad tym zestawem ale ostatecznie padło na Italeri w polskich barwach. Kokpit, a właściwie to jego namiastka wygląda bardzo podobnie, jakby z tej samej sztancy. Podoba mi się jak uplastyczniłeś fotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Owiewka oderwana. Nie będzie pewno już tak idealnie wyglądać, ale coś się wykombinuje. Pomalowałem ramkę HUD-a. Czy szkło w nim powinno być zielonkawe? Po tym w zasadzie montuje owiewkę i idzie do malowania. 

eSWL-hVUGKBmIxkdL4F0jnC2tgpL00Lr71czBrNJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te maski pozwalają namalować także uszczelkę owiewki.

Kładziesz pierwsze maski, potem kładziesz kolor wnętrza owiewki (ale nie musisz, jeśli owiewka jest zamknięta), malujesz na to uszczelkę takim różowym trochę kolorem, kładziesz drugie maski (zakrywają uszczelkę) i malujesz ramy.

Mikoyan_MiG-29_Fulcrum_prototype_01_blue

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pytanko:

Którą wersję kolorystyczną będziesz robił w zielonych odcieniach czy szarych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedzial ze jest szary? :tancze:

balans bieli , tinta w magente (fiolet) i kolory się rozjeżdżają. Jakby drążyć głebiej to trzeba by nad modelem światła rozsytawiać na konkursach albo robic pod dane pomieszczenie, ale ustalmy jedno kolor jest zielonkawy ?

PS. moje zdjęci na tyle ile mam doświadczenie mysle ze realniej oddaje jak to wygladało, oryginał jest za chłodny, zoabcz na chmury za zółta buda

163747.thumb.jpg.e27cf94872f9773d349e7ae8cb314660.jpg

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrał bym jednak z tym zielonym odcieniem, już abstra:bip:ąc od rzeczywistości to wyglada ładniej bardziej "rosyjsko". Na tym zdjęciu które na poprzedniej stronie jest  gdy leżą obok siebie to Jedyne co bym zmienił to najciemniejszy zielonoszary teoche za zielony. Reszta super, to moje  zdanie

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten ze zdjęcia jest przed ponownym lakierowaniem a więc ma zielony odcień.

Poniżej fotki gdzie widać jak to było robione widać jak z nosa złazi kolor i co jest pod nim.

 

QNfCd9o.jpg?1zK4IJRg.jpg?1

 

Także robiłem MiG'a-29SMT i kolory zrobiłem tak:

8tt2QmF.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie raczej chodziło o prostą kwestię czy wybrałeś kolory pierwszego malowania (zielone odcienie) czy już te po renowacji.

Po prostu te zielone wydaje się mi ciekawsze mniej typowe oczywiście to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci kolor jest taki bardziej zielonkawy ale nie aż tak jak twój, więc chyba już po. Tak mi się przynajmniej wydaje. Zobaczymy na modelu co wyjdzie.

Ale mam też kupiony z GWH w 1/48 i tam chyba kolory są  bardziej zielone, coś jak w twoim.

 

Dzięki Bobek, na twojej fotce faktycznie realniej wygląda.

Edytowane przez bazylms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowany, wyszło jak wyszło. Chyba nie najgorzej, co?

QXe0fDgm9_t4nZgKR_ZSBFw_nKfKgUr4sKJfskG4

V7g7vtsQUNskqMdlE4H6fhCc8FlgxywAKkWNh-fX

XI44ORUgEq42cQHAmqXcIonsR6Yd-WbNELm6sZ6Z

Na stateczniku słabo mi wyszedł średni kolor, ale już go poprawiłem jak zobaczyłem fotki. Jest teraz bardziej wyraźne przejście.

rYgGPKk8m_ScDDSlQwng32fJW4VaclTFS4oeil52

Nie wiem jak zrobić zdjećie spodu aby były widoczne rożnice kolorystyczne.

hy2-4dz2d_9DFq9gC4II7Mj8Ih7SSb7KCqa1LNKH

Dalsze prace już po świętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.