Skocz do zawartości
lukee82

Pzkpfw IV ausf. D / Tamiya 1:35

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, lukee82 napisał:

... że nie będę w tym modelu przyklejał tej listwy z tyłu na kanistry itp. Czy zatem mogę zamocować te koła zapasowe po bokach tak by wycior był w tym miejscu po środku ale przy założeniu, że nie ma tej listy z tyłu?

TAK. Spokojnie możesz nie dawać tej półki z tyłu. Była to modernizacja wprowadzona na pojazdach wysłanych do Afryki - ta półka.😉

Pozdrawiam

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozpocząłem robienie podnośnika i wycioru. Tyle udało mi się zrobić wczoraj wieczorem czyli jedną stronę podnośnika ( tą prostszą w zrobieniu 😉 ) i kijki od wycioru. Dziś powinno się udać dokończyć jedno i drugie. Postaram się ulepszyć jeszcze ten wycior aby nie był taki jak w zestawie.

14jnmyw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dobrze jest
wycior a dokładnie szczotka na jego końcu to na niej jest założony pokrowiec bo pod wygląda mniej więcej tak
1336974611_wycior2.jpg.093da920cb55fd098323fead94f78ccf.jpg
329324161_wyciordoShneider.jpg.ca76b84ffe30bdb8460328ae5b8e0a33.jpg
powinien mieć 2,1 mm średnicy dla kalibru 75mm, druga fotka szczotka z polskiej 75.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wzorując się na tym rysunku od Krzyśka udało mi się zrobić coś takiego. Postarałem się odwzorować ten pokrowiec z frędzelkami. Miejsca gdzie łączyłem elementy pręcików uzupełnię jeszcze jutro delikatnie szpachlą by nie było ich widać. Skończyłem już dziś też klocek pod podnośnik. Drewniany element pomalowałem filtrami od AK i delikatnie też wash z tego samego zestawu. Zostały do pomalowania elementy z blaszek. Tak prezentują się wycior i klocek.

35i9njd.jpg

Tutaj już oba elemnty na czołgu. Jeszcze klocek bez tej taśmy zapinającej.

25rijgz.jpg

Fotka z instrukcji z elementem o który mi chodzi

2aakn5x.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętaj że mocowanie tego klocka od góry było przymocowane na górze pancerza (cz.62).

Może kolejny rysunek.2039130590_rysunekklocka.thumb.jpg.742c083a4deae9c12952b232a6e60888.jpg

Pozdrawiam

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Krzyśku katujesz chłopa...

Tym bardziej, że chce go popaćkać pyndzlem i jeżeli nie jest wysokiej klasy artystą to parafrazując "cała misterna robota w pizduuuuu..." 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, meser262 napisał:

Pamiętaj że mocowanie tego klocka od góry było przymocowane na górze pancerza (cz.62).

W jakiś cudowny sposób zniknęło jedno zdanie z mojego postu 😕 Właśnie wrzucałem to foto z pytaniem o mocowanie tej taśmy zapinającej ponieważ jak widzicie w instrukcji nie pokazali mocowania. Natomiast na rysunkach czołgu widać było raz od góry a raz na bocznej ścianie, dlatego chciałem zapytać o poradę ale w dziwny sposób coś chyba niechcący wyciąłem za co sorry natomiast super, że zrozumiałeś mój problem za rozwiązanie również dzięki :D Nie chciałem przyklejać bez wyjaśnienia.

50 minut temu, cooper69 napisał:

Tym bardziej, że chce go popaćkać pyndzlem i jeżeli nie jest wysokiej klasy artystą to parafrazując "cała misterna robota w pizduuuuu..."

Właśnie nie. Pisałem wcześniej, że nie będę malował pędzlem bo nie umiał bym pomalować tak dużych powierzchni bez widocznego efektu, że było to malowane pędzlem dlatego mam w puszcze podkład i panzer grey. Testowałem na starych modelach i wychodziło mi okey. Nie pozalewałem małych elementów. Widać było jednolity efekt pomalowania jedyne czym byłem rozczarowany to faktem, że Panzer Grey z tamki wyglądał praktycznie jak model z ramek bez malowania 😉 Do malowania jeszcze daleka droga 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brawo za upór i jakość wykonania 👍.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokończyłem dziś podnośnik. Tak wyszła mi druga strona.

2mgqy6d.jpg

Udało się zatem zrobić ostatnią część ekwipunku. Do zrobienia na błotnikach zostały mi jeszcze światła oraz z brakujących rzeczy mocowanie anteny. Potem poprawki i doklejanie tego co odpadło i będę mógł w końcu zrobić finalnie tył.

Edytowane przez lukee82

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nadmiar różnych obowiązków w tym tygodniu spowolnił prace z modelem. Dziś udało mi się zrobić światło tylne i dokleiłem odblaskowe. Jutro piątek to więcej czasu więc zrobię światła zachowania odległości i jak się uda w końcu gniazdo anteny.

15pon88.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będziesz dorabiał jeszcze obejmy na tłumiku utrzymujące wyrzutnik granatów dymnych? Fotka poglądowa.

Panzer-IV_24.jpg.7f63543f6e7a431624c2b1226cfe799d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, bazylms napisał:

Będziesz dorabiał jeszcze obejmy na tłumiku utrzymujące wyrzutnik granatów dymnych?

Tak. Mam obejmy z zestawu blaszek. Tylko mocowanie jest problematyczne bo można je zrobić dopiero po sklejeniu góry z dołem pojazdu. Wspominałem już o tym wcześniej. Także zamocuje dopiero pod koniec sklejania ponieważ u mnie jeszcze czołg nie jest jeszcze połączony górą z dołem.

Edytowane przez lukee82

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to sorki za zawracanie zadka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi