Skocz do zawartości

Pzkpfw IV ausf. D / Tamiya 1:35


lukee82

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

dobrze jest
wycior a dokładnie szczotka na jego końcu to na niej jest założony pokrowiec bo pod wygląda mniej więcej tak
1336974611_wycior2.jpg.093da920cb55fd098323fead94f78ccf.jpg
329324161_wyciordoShneider.jpg.ca76b84ffe30bdb8460328ae5b8e0a33.jpg
powinien mieć 2,1 mm średnicy dla kalibru 75mm, druga fotka szczotka z polskiej 75.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorując się na tym rysunku od Krzyśka udało mi się zrobić coś takiego. Postarałem się odwzorować ten pokrowiec z frędzelkami. Miejsca gdzie łączyłem elementy pręcików uzupełnię jeszcze jutro delikatnie szpachlą by nie było ich widać. Skończyłem już dziś też klocek pod podnośnik. Drewniany element pomalowałem filtrami od AK i delikatnie też wash z tego samego zestawu. Zostały do pomalowania elementy z blaszek. Tak prezentują się wycior i klocek.

35i9njd.jpg

Tutaj już oba elemnty na czołgu. Jeszcze klocek bez tej taśmy zapinającej.

25rijgz.jpg

Fotka z instrukcji z elementem o który mi chodzi

2aakn5x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, meser262 napisał:

Pamiętaj że mocowanie tego klocka od góry było przymocowane na górze pancerza (cz.62).

W jakiś cudowny sposób zniknęło jedno zdanie z mojego postu ? Właśnie wrzucałem to foto z pytaniem o mocowanie tej taśmy zapinającej ponieważ jak widzicie w instrukcji nie pokazali mocowania. Natomiast na rysunkach czołgu widać było raz od góry a raz na bocznej ścianie, dlatego chciałem zapytać o poradę ale w dziwny sposób coś chyba niechcący wyciąłem za co sorry natomiast super, że zrozumiałeś mój problem za rozwiązanie również dzięki :D Nie chciałem przyklejać bez wyjaśnienia.

 

50 minut temu, cooper69 napisał:

Tym bardziej, że chce go popaćkać pyndzlem i jeżeli nie jest wysokiej klasy artystą to parafrazując "cała misterna robota w pizduuuuu..."

Właśnie nie. Pisałem wcześniej, że nie będę malował pędzlem bo nie umiał bym pomalować tak dużych powierzchni bez widocznego efektu, że było to malowane pędzlem dlatego mam w puszcze podkład i panzer grey. Testowałem na starych modelach i wychodziło mi okey. Nie pozalewałem małych elementów. Widać było jednolity efekt pomalowania jedyne czym byłem rozczarowany to faktem, że Panzer Grey z tamki wyglądał praktycznie jak model z ramek bez malowania ? Do malowania jeszcze daleka droga ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończyłem dziś podnośnik. Tak wyszła mi druga strona.

2mgqy6d.jpg

Udało się zatem zrobić ostatnią część ekwipunku. Do zrobienia na błotnikach zostały mi jeszcze światła oraz z brakujących rzeczy mocowanie anteny. Potem poprawki i doklejanie tego co odpadło i będę mógł w końcu zrobić finalnie tył.

Edytowane przez lukee82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmiar różnych obowiązków w tym tygodniu spowolnił prace z modelem. Dziś udało mi się zrobić światło tylne i dokleiłem odblaskowe. Jutro piątek to więcej czasu więc zrobię światła zachowania odległości i jak się uda w końcu gniazdo anteny.

15pon88.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bazylms napisał:

Będziesz dorabiał jeszcze obejmy na tłumiku utrzymujące wyrzutnik granatów dymnych?

Tak. Mam obejmy z zestawu blaszek. Tylko mocowanie jest problematyczne bo można je zrobić dopiero po sklejeniu góry z dołem pojazdu. Wspominałem już o tym wcześniej. Także zamocuje dopiero pod koniec sklejania ponieważ u mnie jeszcze czołg nie jest jeszcze połączony górą z dołem.

Edytowane przez lukee82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła zamontowane.

2lig660.jpg

Zrobiłem też od nowa te zaczepy na których potem mocowana jest lina. W instrukcji z blaszek sugerowali drut 0.3 ale zmieniłem na 0.4. Tak wydaje mi się realniej patrząc na zdjęcia z epoki.

Pobawię się może jutro z malowaniem ekwipunku. Zapytam zatem jak nanosicie podkład na te drobne rzeczy jak łopaty itp.? Pędzelkiem czy aerografem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie używam podkładu w spray, kiedyś Tamiya a teraz samochodowy. Natomiast narzędzia z reguły maluję od razu farbą pędzlem, bez podkładu. 

U ciebie polecałbym najpierw z aero podkład, bądź jakąś szarą farbę żeby ujednolicić kolor że względu na bkaszki. Natomiast z tego co się orientuję większość chyba maluję narzędzia pędzlami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bazylms napisał:

U ciebie polecałbym najpierw z aero podkład, bądź jakąś szarą farbę żeby ujednolicić kolor że względu na bkaszki.

Mam podkład w puszcze od tamiya ale byłem ciekaw czy małe elementy też pierw malować nim czy może pędzlem bo mam też ten podkład w słoiczku. Sam pojazd też pomaluje tym podkładem a na to Panzer Grey z puszki też Tamiya ale widzę, że jest też od AK i ciekaw jestem jak z odcieniem czy różnią się jakoś znacząco. 

Edytowane przez lukee82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz srp czy podnosnik ladnie pasuje do mosowan bo ten robiony przez ciebie wydaje sie szerszy niz zestawowy. Ja u siebie w tygrysie uzylem blaszek abera i musialem troche pokombinowac z mocowaniami. Fajnie ze dbasz o szczegoly i nie idziesz na skroty bardzo dobry nawyk w moddelarstwie ktory nadaje temu wszystkiemu sens.?

Edytowane przez kzugaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kzugaj napisał:

A teraz srp czy podnosnik ladnie pasuje do mosowan bo ten robiony przez ciebie wydaje sie szerszy niz zestawowy. Ja u siebie w tygrysie uzylem blaszek abera i musialem troche pokombinowac z mocowaniami.

Pasuje :) Większy problem miałem z rozstawem mocowań by wpasować się między rączki podnośnika. Musiałem jedno mocowanie odklejać i trochę przesunąć. Na szczęście wczoraj doszła paczka z modelarskiego min. z rozklejaczem do CA więc udało się ?

PS

Pilniczek do blaszek od Tamiya = rewelacja ? Jeszcze raz dzięki wam za polecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykleiłem mocowania na zapasowe koła. Tak wyglądają z założonymi na chwilę kołami. Różne umiejscowienia po obu stronach.

Po tej stronie zbytnio wyboru nie było ?

20l09zm.jpg

Na drugiej stronie umieściłem tak jak mniej więcej jest w instrukcji i na pudełku. Ot dla urozmaicenia. Mam nadzieję, że nie jest to przekłamanie ?

mb6fwh.jpg

Na koniec zaległa fotka podnośnika na pojeździe.

ke92lj.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lukee82 napisał:

Przykleiłem mocowania na zapasowe koła. Tak wyglądają z założonymi na chwilę kołami. …

20l09zm.jpg

mb6fwh.jpg

Obawiam się, że koło zapasowe na prawej burcie wyleciałoby z uchwytu na pierwszym wyboju.

Overall obserwuję i podziwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, kjp_a_man napisał:

Obawiam się, że koło zapasowe na prawej burcie wyleciałoby z uchwytu na pierwszym wyboju.

Zauważyłem dopiero po zrobieniu zdjęcia, że się nie wsunęło do końca. Natomiast wchodzi głębiej ale na szybko wkładałem i widać, że krzywo się wsunęło i oparło o element mocowania łomu. Po drugiej stronie minimalnie blaszki na boku musiałem dogiąć.

Ogólnie na przyszłość mogę doradzić w razie ktoś chciał by się też "pobawić" z tym modelem tak jak ja aby zrobił sobie pierw te elementy ( ekwipunek i mocowania ) z blaszek na błotniki dopiero mając wszystko gotowe rozłożył sobie i przyklejał. W ten sposób można uniknąć takich kłopotów jakie ja miałem gdzie zabraknie gdzieś minimetru i coś może się na siebie nakładać. Tym bardziej, że nawet przykład tych mocowań kół pokazuje, że trzeba potem z miejscem się dopasować do elementów z blaszek lub właśnie pierw sobie rozplanować by potem nie trzeba było czegoś odklejać i mocować od nowa w innym miejscu.

Ja niestety jestem rookie więc uczę się na własnych błędach ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem gniazdo anteny i zamontowałem kupioną antenę.

1603bdi.jpg

Tak wygląda już na swoim miejscu. Na razie tylko na chwilę. Finalnie przykleję później. Nie zdecydowałem się na zrobienie ruchomej chociaż miałem w głowie taki pomysł. Będzie na stałe w pozycji schowanej.

kd8t1f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyszedł mi element holowania. Nie mam jeszcze wiertarki więc nie cudowałem i skleiłem go z 3 części. Łańcuszek z zestawu Aber'a.

35hn2xh.jpg

To chyba wszystko z tego co planowałem dorobić jeśli chodzi o pojazd nie licząc wieży. Z zestawu blaszek też chyba wszystko już wykonałem i przykleiłem. Zostało mi zatem poprawić te nadmiary szpachli, dodać tam gdzie za mało, doczyścić gdzie się da i mogę zabrać się za wieżę. Jeśli coś przeoczyłem lub pominąłem ewentualnie jeśli coś jeszcze mógłbym dorobić/poprawić to napiszcie.

Czy ewentualnie z wieżą czekają mnie jakieś przygody? Jest coś co powinienem wiedzieć zanim zacznę kleić? Z góry dzięki za informacje.

Edytowane przez lukee82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎26‎.‎01‎.‎2019 o 17:46, bazylms napisał:

A na wieży to pewno trochę się znajdzie. Na pewno kopułka dowódcy ma trochę braków i Meser262 na pewno jakieś fajne fotki podrzuci. 

Postaram się znów użyć wszystko z zestawu Abera co jest do zamontowania na wieży.

Czy do tego modelu warto dokupywać lufę? Znalazłem na szybko dwie:

taką z RB

https://www.mojehobby.pl/products/Lufa-7-5-cm-KwK-37-L-24-PzKpfw-III-PzKpfw-IV-SdKfz.233-SdKfz.234-3.html

oraz drugą sporo droższą od Aber'a

https://www.mojehobby.pl/products/75mm-KwK-37-L-24-barrel-for-Pz.Kpfw.III.Ausf.N-and-Pz.Kpfw.IV-Ausf.A-B-C-D-E.html

Jeśli tak to czy obie są prawidłowe i którą wybrać jeśli warto?

Drugie pytanie dotyczące mocowania karabinu w wieży. Będę wdzięczny za jakieś poglądowe foto. Wolę zapytać zanim zacznę sam sklejać.

Jeszcze dopytam o linę, zastąpił bym tą zestawową. Coś godnego polecenia? Z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.